Results 1 to 10 of 10
    Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)

Twitch - Knight Online

Şimdi şunu merak ediyorum. Öncelikle belirteyim 2 taraf da umrumda değil ama şimdi Deacon isimli yönetici arkadaşın yayıncı kendisine "terbiyesiz" dedi diye 3günlük ban atması; Twitch platformu üzerinde yayındayken kestik diye ya da ks attık diye anamıza avradımıza küfür eden yayıncılara artık ceza verileceğinin bir göstergesi midir ? Saygılarla iyi günler iyi çalışmalar...

Senior Member
    Kim ceza aldı?
    Last edited by IcntknkscI; 07-30-2021 at 10:17 PM.

Senior Member MlCHONNE's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by IcntknkscI View Post
    Kim cezza aldı?
    defnelf...

Junior Member
    Başörtülü bir bayana ban atıldı sanırım. Youtube'de denk geldim bende. Kız hiçbir şey demiyr. Siyasi sebepten mi yoksa sırf hava olsun diyemi banladılar. Böyle saçma bir ban sebebi olamaz. Biz neler gördük, ne küfürler gördük ban değil uyarı bile yapılmadı. Gerçekten komiksiniz, o ban atan Gm arkadaşı bu konuda uyarın, işini düzgün yapsın.

Senior Member
    Baktım şimdi konuyu açan arkadaş güzel bir soru sormuş. NTTye salladıklarında ban atılabiliyorsa twitch üzerinden oyunculara küfür edildiğinde de atılabilir. Twitche şikayet edin diyorlardı herkese? Deacon kendi işini kendi halletmiş.

Senior Member
    Yayıncı korsan sunucu reklamı yapmış geçmişte. O yüzden söylediklerimi siliyorum. Hiç çar açtırılmamalıydı.
    Last edited by Key_C; 07-30-2021 at 11:21 PM.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Key_C View Post
    Konu açılınca baktım. Oyun içi yapılmayan bir fiilin oyun içi karşılığı olması mantıklı gelmedi.
    Ban ''* (7) Oyun yöneticileri ile iletişimde uygunsuz dil kullanmak.'' Üzerine atılmış. Şimdi bazı örnekler vereceğim. Lütfen GM' ler cevap versin.

1- Trafikte bir GM ile karşılaştık. Bazı sürtüşmeler oldu. Sövdük birbirimize. Oyun içinden ban yiyecek miyim?
    2- Arkadaşım bana sövüp duruyor whatsapptan. Bunu ve çarını kanıtlayabilirim. CR' ye atmam durumunda bana söven kişi knight üzerinden ceza alabilir mi?
    3- X oyununda macro kullandığım için Knightta macro cezası alabilir miyim?
    4- Discordda oyun sebebi ile küfür yersek (pt içi veya karşı tarafla bazen dcye geçiyoruz) bu küfürler ban sebebi mi?

Bu soruların cevabı hayır diyebilirsiniz. Ancak örnek olayda öyle olmamış. Twitch üzerindeki konuşmalardan ceza verilmiş. Demek ki fiilin nerede işlendiği önemli değil. Herhangi bir yerde işlenebilir. Zira oyun kurallarının hiçbir yerinde ''Twitch üzerinden gm ile uygunsuz dil ile konuşmak'' diye bir suç yok.

Ayrıca bu saatten sonra bot kullananların ''gm ile tartıştım ban yedim'' konularının önünü nasıl alacağız merak konusu. Çünkü GM ile herhangi bir yerde tartışmış olmak ban sebebi. Adam trafikte tartıştım o yüzden yedim derse ne diyeceğiz? Böyle bir şey mümkün değil diyemeyeceğiz maalesef.
    Uygun Olmayan Gönderiler ve Platform Yayınları: * (2) Şirketin veya şirket çalışanlarının itibarının zedelenmesi. Maddesine dayanarak atıldı sanırım.

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Arkadaşlar yanlış yorumluyorsunuz konumu, kız ne demiş ya da geçmişinde ne var benim umrumda değil ya da banı atan şahıs a b c şahsıdır o da farketmez benim için. Umrumda olan tek şey yayıncının ban sebebinde "uygunsuz dil - twitch" yazıyor olması.

Bakın burada söylemek istediğim şey şu : Bugüne kadar twitch sitesinin çok ayrı bir platform olduğunu ve yayın sırasında kişinin ettiği küfürler için herhangi bir yaptırım uygulanmayacağı söylendi hepimize. Bizden twitch üzerinden şikayette bulunmamız istendi. Şu an ise örnek bir olayımız var. Kendisine "terbiyesiz" dendiği için 3 günlük ban atan bir yönetici var elimizde.

Sorumu tekrarlıyorum : Bu olaydan yola çıkarak twitch platformunda edilen hakaretleri raporladığımız zaman yayıncı hakkında aynı duyarlılıkta cezalar uygulanacak mı ? Yoksa yöneticiye söylenen "terbiyesiz" kelimesi bizim anamıza avradımıza edilen onca küfürden daha mı ağır bir hakarettir ?

Ayrıca konuyu okuyan onca yönetici varken neden hiçbirisi açıklama yapmıyor ?
    Last edited by Hmps; 07-31-2021 at 12:26 AM.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Hmps View Post
    Arkadaşlar yanlış yorumluyorsunuz konumu, kız ne demiş ya da geçmişinde ne var benim umrumda değil ya da banı atan şahıs a b c şahsıdır o da farketmez benim için. Umrumda olan tek şey yayıncının ban sebebinde "uygunsuz dil - twitch" yazıyor olması.

Bakın burada söylemek istediğim şey şu : Bugüne kadar twitch sitesinin çok ayrı bir platform olduğunu ve yayın sırasında kişinin ettiği küfürler için herhangi bir yaptırım uygulanmayacağı söylendi hepimize. Bizden twitch üzerinden şikayette bulunmamız istendi. Şu an ise örnek bir olayımız var. Kendisine "terbiyesiz" dendiği için 3 günlük ban atan bir yönetici var elimizde.

Sorumu tekrarlıyorum : Bu olaydan yola çıkarak twitch platformunda edilen hakaretleri raporladığımız zaman yayıncı hakkında aynı duyarlılıkta cezalar uygulanacak mı ? Yoksa yöneticiye söylenen "terbiyesiz" kelimesi bizim anamıza avradımıza edilen onca küfürden daha mı ağır bir hakarettir ?

Ayrıca konuyu okuyan onca yönetici varken neden hiçbirisi açıklama yapmıyor ?

Şirket ve şirket yetkilileri kendilerini madde koyarak koruma altına almışlar. Yani herhangi bir platformda şirkete veya şirket çalışanlarına hakaret, rencide etmek, küçük düşürmek, itibarlarını zedelemek vs vs gibi ithamlar olursa koydukları maddeye göre o kişiye rahatlıkla ceza verebilirler.

Fakat sen ve ben veya başka bir oyuncu için bu geçerli değil. Bize edilen hakaretlerde muhtemelen gidin mahkemeye şikayetçi olun diyeceklerdir. Çünkü orası onlara ait bir platform değil. Biz en fazla mahkemeye verip şikayetçi olabiliriz. Durum bundan ibaret.

Registered Users
    Quote Originally Posted by Hmps View Post

Sorumu tekrarlıyorum : Bu olaydan yola çıkarak twitch platformunda edilen hakaretleri raporladığımız zaman yayıncı hakkında aynı duyarlılıkta cezalar uygulanacak mı ?
    Selam,

Bahsi geçen ban konusu şirkete ya da çalışanlarına yönelik eylemlerin sonucudur. Ban politikasında bununla ilgili bir maddemiz var;

Yukarıdaki maddeler doğrudan şirketi/marka haklarını kapsıyor. Senin sorduğun soru bu maddelerin dışında, kişisel ihlallere yönelik. Eğer bir yayıncı yayında sana hakaret ediyorsa bunun muhattabı Twitch platformu ya da Türkiye Cumhuriyeti adli makamlarıdır.