Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 19

Lightbulb Ardream oyuncuları için güncelleme ricası

Merhaba,

Knight Online bünyesinde birçok oyuncu yer alıyor, bu oyunu sevmemizin, oynamaya devam etmemizin, bırakamamızın en büyük nedenlerinden biri olan PVP mantığının diğer MMORPG'lere göre kendine özel olduğunu belirtmeliyim.

Oyun içerisinde tüm sunucularda bulunan PK alanı olarak isimlendirdiğimiz, Ronark Land ve Ardream haritaları çerçevesinde Ardream oyuncuları olarak, oyun yönetiminin gerekli değeri Ronark Land haritası dışında Ardream ve Ronark Land Base'e yeterince vermediğini düşünüyorum. Gerek savaşlarda olsun, gerek dönem dönem yapılan etkinlikler olsun.

Ardream haritasında oyunu oynayan bir oyuncu olarak, savaş günlerinde yapabilecek bir şey bulamıyorum, karakterimi 59 level ile sınırlamak için çaba sarf etmem gerekiyor ve yapılan etkinliklerin azlığı nedeniyle Ardream'deki oyuncu sayısından da müzdaribim. (Ben ve çoğu Ardream oyuncusunun aynı düşüncede)

Önerilerim:

-Savaş günlerinde Ardream'in kapanması oldukça mantıksız bir durum. Bizler 59 Seviye karakterlerimiz ile 83 savaşından etkilenmemeliyiz.
    -En eski serverlarda bile Felankor çıktığında oluşan kalabalık ve yoğunluk kaçınılmaz. Ardream için de CZ'ye nazaran, küçük bir FELO mobu eklenebilir. Örneğin; Ronark Land haritasındaki Felankor'un drobunun çeyreği bile konulursa faydalı olacaktır.
    -Karakterlerimizin exp sorunu; Oyun içerisinde Ardream haritasında kalabilmek için expimize dikkat etmemiz gerekiyor bu da bizleri sıkıcı bir konuyla karşılaştırıyor exp düşmek gibi... Oyun içerisinde bir buton konulsa ve moblardan gelen Exp kazanımını On/Off yapabileceğimiz bir seçenek olsa gerçekten muazzam olur.
    -Ardream savaşları geri gelmesi de düşünülebilir.

Saygılarımla.

Güzel öneriler ama oynayan sayısı az diye güzelin Andream kullancıları dikkate alınmıyor, halbuki bir taraf çok daha fazla itemli olsa bile buff alarak fark az da olsa kabul edilebilir hale geliyor, çok güzel yer değeri bilinmiyor.

Ardreamin kapatılması bile gerekiyor
    Tamamen farm yuvası olmuş
    Pk atan insan yok

Quote Originally Posted by esy_jkSRWxsh View Post
    Ardreamin kapatılması bile gerekiyor
    Tamamen farm yuvası olmuş
    Pk atan insan yok
    Biz Diez gibi eski bir serverda bile oynuyoruz. Kesinlikle yanlış bir yorum

Senior Member OWPW's Avatar
    Nickname
    RONARK61
    Clan
    R61
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    ardream ve rbl boş bir harita, bir işlevselliği kalmadı

Senior Member
    Ardreamın kapatılıp yerine 65-72 pvp alanı koyulması lazım.

Her jobun iş yapabildiği lw aralığı bu. Bp prileri bile pkda görebileceğiz bu sayede.

Ardream'e ne olacağı Ardream oyuncularına sorulmalıdır oynamayanlar kendini düşünerek kapatılsın diyor zaten. Ardream oyuncusu olarak yukarıda öneriler gayet yerinde

Senior Member angelorock's Avatar
    Ardream Haritası Cz'de olduğu gibi sealed itemler cyper ring gibi eşya tüketimlerinin olmadığı dolayısıyla npoint tüketimi Cz gibi olmayan bir bölge olduğu için radikal kararlar alınmadığı sürece kısa vadede bu bölge için bir yenilik getirileceğini hiç zannetmiyorum. Halk arasında bir deyiş vardır: "Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez" işte konuyu en iyi özetleyen söz bu olsa gerek.
    Last edited by angelorock; 07-30-2021 at 07:22 PM.
    Bir çok insan düşündüğünü sanır, aslında yaptıkları sadece önyargılarını yeniden düzenlemektir.
    William JAMES

Quote Originally Posted by angelorock View Post
    Ardream Haritası Cz'de olduğu gibi sealed itemler cyper ring gibi eşya tüketimlerinin olmadığı dolayısıyla npoint tüketimi Cz gibi olmayan bir bölge olduğu için radikal kararlar alınmadığı sürece kısa vadede bu bölge için bir yenilik getirileceğini hiç zannetmiyorum. Halk arasında bir deyiş vardır: "Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez" işte konuyu en iyi özetleyen söz bu olsa gerek.
    oyuna her ayda bir gelen ve para ile alınabilen kanat, tatto, ibex crisis, walkyrie, pathos, buff ac sc paketlerini bizler de sizler gibi 5 aylık satın alıyoruz. Pus eşyaları da fazlasıyla kullanılıyor farm yapan elinde 7 ib ile gezen tayfadan bahsetmiyorum PK atan tayfa CZ'de oynayan bir oyuncuyla aynı PUS'u satın alıyor.

Senior Member angelorock's Avatar
    Quote Originally Posted by Commanderrrrrr View Post
    oyuna her ayda bir gelen ve para ile alınabilen kanat, tatto, ibex crisis, walkyrie, pathos, buff ac sc paketlerini bizler de sizler gibi 5 aylık satın alıyoruz. Pus eşyaları da fazlasıyla kullanılıyor farm yapan elinde 7 ib ile gezen tayfadan bahsetmiyorum PK atan tayfa CZ'de oynayan bir oyuncuyla aynı PUS'u satın alıyor.
    Sadece günlük dönen krowaz,holy,rozetta,secret gibi armorlar ve diğer tüm silahların sealed item eşyası ve cypher ring ticaretinden dönen pus tüketimi ile Ardream'deki pus tüketimi kıyaslaması yapmak ve Ardream oyuncularının aynı pusu aldığını iddia etmek kesinlikle rasyonel değil. Ayrıca ben demiyorum ki Ardream haritası Cz gibi olmasın gönül ister Cz gibi popüler olsun, ben sadece mantık yürütüyorum uzun vadede Ardream haritaları cz'ye kıyasla boşalır bunun en büyük Kanıtı Destan sunucusu Cz ve Ardream kıyaslamıyorum bile Cz'deki çarların armor ve silahlarının kilitlerinin açılmasından dönen para bile ardreamdeki pus satın alımlarından çok fazladır tahminimce ve üstüne birde diğer pus eşya alımlarını eklediğimizde Ardream bölgesine kıyasla nasıl bir fark olduğunu kolayca anlarsınız. Neden reb 10 sistemi getirildi? çünkü uzun vadede para kazandıran cz olduğu için. Gelecekte Ardream içinde sealed itemler gelirse durumlar nasıl olur bilemem, ama kısa vadede Ardream için elle tutulur, oyuncuların cz'yi bırakıp Ardream'e geçmek isteyecek kadar büyük bir yenilik geleceği beklentisi içerisinde olmayın onu demek istedim.
    Last edited by angelorock; 07-30-2021 at 09:42 PM.
    Bir çok insan düşündüğünü sanır, aslında yaptıkları sadece önyargılarını yeniden düzenlemektir.
    William JAMES

Tags for this Thread