Results 1 to 4 of 4
    Junior Member

Question 3. Parti yazılımlar kontrol ediliyor mu?

Bu cümleyi çok kez okumuşsunuzdur. "Kontroller sürekli olarak yapılmakta, 3. parti yazılım kullananlar en kısa sürede oyundan banlanmaktadır" tarzı.
    Şu an hangi serverde oynuyorsanız oynayın hiç fark etmez, sizleri goblin köyüne davet ediyorum. Goblinlerin arasında bir adet goblin tssi basmış 48 level bir bp bulacağınıza eminim.

Siz yanına gittiğinizde atak yapmayı veya hareket etmeyi kesecektir. Yazılım yakına birisi geldiğinde durmak için ayarlanmış durumda. Arkadaşın afk olmadığını anlamak için yapmanız gereken tek şey kendisini göremeyeceğiniz kadar uzağa gidip tekrardan ilk gördüğünüz yere bakmak olacaktır. Siz görüş açısından çıkar çıkmaz yazılım tekrardan aktif olup goblinleri kesmekte.

Ben bu arkadaşları yaklaşık 29 gün önce fark ettim. Ancak video çekip konusunu cr ye atıp 3-5 kez - tuşuna basıp sağ alttan tarih verip falan filan yaparak uğraşmak istemedim. Bir yandan da yaptığı kurnazlığı takdir ettiğim için bir şey yapmadım. Ancak bu geçen 29 günlük süre zarfında kendisinin banlanmadığını gördükten sonra yetkililerin hiçbir şekilde bir işlem uygulamadığını görünce bu işte bir terslik olduğunu anladım. Az önce otp istemeyen bütün serverleri dolaştım ve gördüğüm manzara çok ilginç geldi. Bütün serverlerin goblin köylerinde 48 level bp'ler koxp ile farm atmakta.

Benim bu arkadaşı farketmemin üzerinden 29 gün geçiyorsa ve hiçbir şekilde ban yemiyorsa bu hileci arkadaşımız dc premiumunu, noah perisini ve noah scsini (60 levelden düşük olduğu için) eksik etmiyordur diye tahmin ediyorum. Gerçi sürekli goblin tssi basılı olduğu için peri kullanıyor mu kullanmıyor mu bilmiyorum ama onun yerinde ben olsam kullanırdım ona istinaden yazıyorum.

2 ay önce çekilen bir youtube videosunda 1 saatlik goblin köyü farmından sadece dc premium ile 2.5m para kasmış bir youtuber arkadaşımız. Bu hileci arkadaşımızda sarı peri ve noah sc de var ise bu para 5m olur saatlik. 7/24 bu slotta farm yaptıklarını dikkate alırsak bu hileci arkadaşımız günde 120m almakta tek sunucudan. Bu arada tek sunucudan dediğime bakmayın destan1, destan2, destan3 şeklindeki sunuculardan. Yani bu arkadaşımız destan serverinde günlük 360m para kasmakta hile ile. Ki bunlar da bitmiyor karus ve human olarak ayrı charları da mevcut. Yani günlük sadece destan serverinden 720M para kasıyor illegal bir şekilde. Aktif olarak bütün serverlerda online olduğunu da ele alırsak ortaya çıkan miktarı sizin hesaplamanızı isterim foruma tl bazında miktar yazmak yasak olduğu için ben yazamıyorum.

Peki size bir soru gerçekten 3. parti yazılımlar kontrol ediliyor mu?

Konunun kaldırılıp forumdan ban yiyeceğime eminim ama kanıtlayamam ^^

Junior Member
    dediğin şey bilidiğin bot atıyorum 50range de adam varsa genie aç atak yap yada yapma felan tarzı şeyler var ve şuan botlar yakalanıyor diyecek 1 tane şerefli adam olamaz.belli başları şeyleri yaptırmadıkları sürece pre bitiyorlar reportlardan sonra ban yemezlerse ne yazıkki gm arkadaşlar slotları rutin olarak gezip kontrol etmiyor o kadar gm arkadaş var görev tanımlarını bilmediğimiz bütün cr yi patheoz un üzerine yıkıp sınırlı ceza yetkisi vermek sizcede komik değil mi? hadi bakalım ne zamana kadar gidecek böyle yakında temizlik yapmazlarsa 10sene öncesine yakında dönücez...

Junior Member
    Saygıdeğer modlarımız, 2 oldu atılan eleştirel yorumları kaldırıyorsunuz. Lütfen buyrun içeriye bekleriz sizleri sizlerin de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi almak isterim. Konuya sadece atılan yorumları kaldırmak için değil, kaldırılmayacak bir yorum bırakmak için de girmenizi beklerim.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by xW0lfLy View Post
    Saygıdeğer modlarımız, 2 oldu atılan eleştirel yorumları kaldırıyorsunuz. Lütfen buyrun içeriye bekleriz sizleri sizlerin de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi almak isterim. Konuya sadece atılan yorumları kaldırmak için değil, kaldırılmayacak bir yorum bırakmak için de girmenizi beklerim.
    Yazılan iki yorum eleştiri olmadığı için kaldırıldı.

Konuya gelecek olursak, foruma konu açtığınızda sabırlı olmalısınız. Konuya cevap verilmesi için öncelikle yaptığınız raporların kontrol edilmesi gerekiyor. Ne kadar sürede cevap verilmiş, ne kadar sürede işleme girmiş, ne kadar sürede sonlandırılmış hepsini bilmemiz gerekiyor.

Ayrıca tpt raporu oluştururken tarih görünmesi için ekstra bir şey yapmanıza gerek yoktur. Oyunda kural dışı durumların oluşmaması için bir çok yöntem kullanılmaktadır. Bunlar bildiğiniz gibi Xigncode, forum cr, discord cr ve online Gm ekibinden oluşmaktadır. Bizlere bildirilen her rapor titizlikle incelenmektedir ve oyundaki belirli spotlar sürekli kontrol edilmektedir.

3. parti programlar ve diğer oyun kuralları ihlalleri için görevli olan herkesin kararlı bir şekilde çalıştığından emin olabilirsiniz.

Gerekli cevap verildiği için konu kapatılmıştır.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.