Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 32
    Senior Member OWPW's Avatar
    Nickname
    RONARK61
    Clan
    R61
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Jak0p View Post
    Aynı anda tıklayıp 8 kişi aynı partiye düşerseniz zaten gold barın lafı edilmez değil mi? Kaldı ki 8 kişinin aynı partiye düşmesi çok zor. Mutlaka 2-3 kişi dışarıdan denk gelir.
    edilir edilir orda da çalarlar millet aç aç
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

Oyun kurallarında JR etkinliğinde bar önce alınır, gem sonra alınır gibi madde bulunmadığından dolayı böyle bir suçlama kabul edilmemektedir. Kutudan çıkan bütün eşyalar etkinlikle gelen ödüller olarak kabul edilmektedir.

Sadece mage call atarak ya da town’a tp ederek dropların alınmasını engellerse bu ceza unsurudur.

Bunun dışında bu etkinliği klanınızla ya da partinizle kestiğiniz boss partiyle kıyaslamak yanlış olur. Bu durumlarda bile biliyorsunuz ki klan ya da normal toplama parti olduğunda da drop alıp pay etmeden kaçan bir çok oyuncuya denk gelmişsinizdir. JR'ye aynı anda tıkla, denk gelmezsen çık gibi bir şey yazmakta yanlıştır çünkü etkinliği bilerek ve isteyerek terk etmek yasaktır cezası vardır.

Oyuncuların kurallar dışında oluşturduğu genel etik kuralları vardır. Gold bar'ı önce al, silver bar'ı sonrasında, silvery gem'i daha sonra gibi, bu sadece oyuncular olarak uyguladığımız bir sistemdir ve bağlayıcı değildir. Biliyorsunuz ki peri takılı olduğunda sırada ne varsa onu alır.
    devadan gbnin kalkması lazım veya eşyaların direkt kullanıcının çantasına düşmesi lazım en doğru çözüm bu

Senior Member
    Mevcut düzende yapılabilecek bir şey yok. Kime düştü ise onundur. Milleti darlamayın. Peri en son alıyor ama problem değil. İlla sıradaki en değerliyi alcak diye bir şey yok.

Ama konuda haklısın koskoca devayı deviriyorsun 1 kişi alıyor gbyi. Belki en az damageyi vuran adam. Bu yüzden gb yerine devanın coini aynı ihtimalle kişi başına 12,5M düşecek şekilde ayarlansa daha adil olur.

Postlarda olan ile olması gerekeni de ayırt edelim. Olması gereken şeyleri olan kurallardan dolayı saçma sapan yorum yapmayın. İlk paragrafımda olanı ikinci paragrafımda olmasını istediğimi yazdım. Siz de öyle yapın.

Junior Member
    Sırasıyla Gold Bar, silver bar, silvery gem diyor çoğunluk, altarın ilk ayında silver gem 10m den fazlaydı. yani gem silver bardan daha değerli olduğu için bu sefer de önce silvery gem sonra silver bar demeye başladılar. Bu sıralama kime göre, neye göre?

Senior Member SADOLATTE's Avatar
    Quote Originally Posted by Key_C View Post
    Mevcut düzende yapılabilecek bir şey yok. Kime düştü ise onundur. Milleti darlamayın. Peri en son alıyor ama problem değil. İlla sıradaki en değerliyi alcak diye bir şey yok.

Ama konuda haklısın koskoca devayı deviriyorsun 1 kişi alıyor gbyi. Belki en az damageyi vuran adam. Bu yüzden gb yerine devanın coini aynı ihtimalle kişi başına 12,5M düşecek şekilde ayarlansa daha adil olur.

Postlarda olan ile olması gerekeni de ayırt edelim. Olması gereken şeyleri olan kurallardan dolayı saçma sapan yorum yapmayın. İlk paragrafımda olanı ikinci paragrafımda olmasını istediğimi yazdım. Siz de öyle yapın.
    hocam o da saçma olur. yanlış anlamayın fikrinize saçma demedim, olabilecek duruma saçma dedim. çek sarı periyi parayı %100 artır, dc pre varsa yine %100 artır. toplamda çıkan paranın %300ünü alacaksınız ki bu da 12,5*3=37,5m bunu 8 kişiye uygulayın 8*37,5=300m yani 3gb. adamlar piyasadan gb silmeye çalışıyor, siz fazladan 2gb daha soktunuz

Senior Member OWPW's Avatar
    Nickname
    RONARK61
    Clan
    R61
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad

peri en son almıyor 99m ayarlıyorsun sana çekiyor gbyi

Birde oyunda krallarin yada savaş komutanı olunca yukardan bilmem şu nick li adam hırsızdır jrde sıra kaydırdı gb çaldı diye yazı geçmeleri de suç değilmi ozaman ksc alıp şikayet etsek ceza almazlarmi

Senior Member pooktroop's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Agartha
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/2 (30)
    Quote Originally Posted by OWPW View Post
    var kardeşim, aynı anda tıklarsan aynı ptye düşüyorsun? güvenmiyorsan çıkabiliyorsun ?
    Oyun kurallarina göre çıkmak ban sebebi.

Senior Member
    Quote Originally Posted by SADOLATTE View Post
    hocam o da saçma olur. yanlış anlamayın fikrinize saçma demedim, olabilecek duruma saçma dedim. çek sarı periyi parayı %100 artır, dc pre varsa yine %100 artır. toplamda çıkan paranın %300ünü alacaksınız ki bu da 12,5*3=37,5m bunu 8 kişiye uygulayın 8*37,5=300m yani 3gb. adamlar piyasadan gb silmeye çalışıyor, siz fazladan 2gb daha soktunuz
    Hocam o yüzden coin 1 gb olsun değil 12,5M düşecek şekilde ayarlansın dedim bilerek. O bir şekilde ayarlanır.

Senior Member angelorock's Avatar
    Uyanık adamların Haluk Bey'in etik kurallarını nasıl deldiğini anlatacağım: 6. sırada ilk alındığında gb düşecek oyuncu 7. sırada bizim uyanık tatlı su kurnazı var. Uyanık olan oyuncu önceden kafasında bir senaryo hazırlıyor. Bu senaryoya göre: Deva kesildiğinde kutuyu açıp ilk silver barı yada gemi alıcak sonra gold barı alıcak, çünkü gold bar kendisine gelecek buna göre elini çabuk tutup kutuyu açıyor sonrasında kılçıksız 1 adet gold bar.
    Bir çok insan düşündüğünü sanır, aslında yaptıkları sadece önyargılarını yeniden düzenlemektir.
    William JAMES

Senior Member SADOLATTE's Avatar
    Hocam o yüzden coin 1 gb olsun değil 12,5M düşecek şekilde ayarlansın dedim bilerek. O bir şekilde ayarlanır.
    kardeşim o zaman rota yeniden oluşturuluyor
    bu sefer 12,5m'i böldün adam premiumsuz adama gelecek 1.5m civarı falan. bu sefer diyecek ki adamlarda sarı peri var dc pre var. oyun para harcayana kazandırıyor falan yine en iyisi son kutuya koy 8 tane aynı tür gemden(rastgele), herkese düşsün 1er tane gem