Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11
    Banned
    Server
    KO -> Olympia
    Infractions
    0/1 (15)

Shenglong Bow vs Azagai

Arkadaşlar selam

Merak ettiğim bir konu var. Bir karakter tüm itemler aynı +7 Shenlong ile moblara verilen hasar ile +7 azagai ile verilen hasar arasında fark var mı?

Yani birisi lr damage birisi posion. O yüzden merak ediyorum. Atakları aynı diğer tüm itemler de aynı ama moba verilen hasar arasında fark var mı?

Bende Shenlong var ama diğeri olmadığı için deneyemedim. Aramızda denemiş arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum.

Saygılar

Senior Member pooktroop's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Agartha
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/2 (30)
    PK'da kesinlikle Azagai yüksek damage çıkarır ama mob konusunu ben de merak ediyorum. Mobdan moba değişebilir de.

Banned
    Server
    KO -> Olympia
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by pooktroop View Post
    PK'da kesinlikle Azagai yüksek damage çıkarır ama mob konusunu ben de merak ediyorum. Mobdan moba değişebilir de.
    Sanırım illa satın alıp ben deneyeceğim deneyen bilen yok.

Senior Member SADOLATTE's Avatar
    hocam bildiği kadarıyla (yanlış da biliyor olabilirim) elemental damage belli bir oranda atağa katılıyor, ancak çok yüksek miktarda değil. şöyle düşünün 2 tane silah var ve ikisi de 120 ap ve 70 elemental damage (lighting ve poison) olsun. örneğin arc shot skilli için konuşalım. bu skill ile toplam verebileceğiniz maksimum damage 2000 olsun(sayılar farazidir). karşıdaki mob ya da playerın defansı da 500 olsun. defansı düştüğümüz zaman elimizde saf haliyle 1500 damage kalıyor. işte zurnanın zırt dediği yer de burası. bu 1500 damage'in 1200ü ap'den 300ü elementalden geliyor. mobun ya da playerın elemental resistance'si diyelim lighting 80 poison 50 olsun. elementali lighting olan silahla 1200+(300-80)=1420 damage, elementali poison olan silahla 1200+(300-50)=1450 damage vurulur. tabi sayılar farazi olmakla birlikte, etkileyen başka faktörler de (sekme gibi) vardır. pk alanlarında poison damage'in daha iyi olmasının nedeni, genellikle resistance tablosunun sağ kısmındaki elementaller (magic, curse, poison) sol kısımdakilere (fire, ice, lighting) nazaran daha düşüktür ve biraz daha damage çıkartır. ancak moblara karşı değişkenlik gösterir. çünkü X yaratığının poison res'i 50 iken lightning res'i 100 olabilir. moblarda daha değişken olduğu için defansı yakın olan moblarda aynı silah ile çıkartılan damage farklılıkları oluşmasının nedeni resistance muhabbetidir.

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by alfa42 View Post
    Arkadaşlar selam

Merak ettiğim bir konu var. Bir karakter tüm itemler aynı +7 Shenlong ile moblara verilen hasar ile +7 azagai ile verilen hasar arasında fark var mı?

Yani birisi lr damage birisi posion. O yüzden merak ediyorum. Atakları aynı diğer tüm itemler de aynı ama moba verilen hasar arasında fark var mı?

Bende Shenlong var ama diğeri olmadığı için deneyemedim. Aramızda denemiş arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum.

Saygılar
    Merhabalar,

Ben hepsini test ettim, bıçaklar da dahil. Vuruş bakımından hiçbir farkları yok. O yüzden bazı sunucularda Shenlong bow'lar daha ucuz oluyor. Ucuz olan neyse onu tercih edebilirsiniz derim.

Banned
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by GamesDepot View Post
    Merhabalar,

Ben hepsini test ettim, bıçaklar da dahil. Vuruş bakımından hiçbir farkları yok. O yüzden bazı sunucularda Shenlong bow'lar daha ucuz oluyor. Ucuz olan neyse onu tercih edebilirsiniz derim.
    Ben de shenlong kullanıyorum. Ama azagai de içimde kalıyor. Acaba farm yaparken poisondan dolayı azagai daha mı fazla hasar verir diye düşünüyorum...

Senior Member
    belki şanstır, %100 eminin diyemeyeceğim ama 80 skilli shenlong kullandığımda daha çok sekiyodu. hatta bu yüzden azagai almıştım. denemek lazım sanırım

Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by mustafackc View Post
    Ben de shenlong kullanıyorum. Ama azagai de içimde kalıyor. Acaba farm yaparken poisondan dolayı azagai daha mı fazla hasar verir diye düşünüyorum...
    Hayır ikisi de yaklaşık olarak aynı vuracaktır. Farklı vurma söz konusu olmuyor.

Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by mert___35 View Post
    belki şanstır, %100 eminin diyemeyeceğim ama 80 skilli shenlong kullandığımda daha çok sekiyodu. hatta bu yüzden azagai almıştım. denemek lazım sanırım
    Item sekmez, skill seker. Skillin sekmesi de tamamiyle şanstır.

Senior Member doltard_1's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Kimsenin lafına bakma benim dediğime inan ben bu oyunda her türlü bowu kullandım oyundada zaten isim yapmış biri olarak shenlong bow tamamen çöp. Verilen paraya yazık almayın ne PK ne farm hiçbir işe yaramaz .

Tags for this Thread