Results 1 to 8 of 8
    Junior Member

Selamlar bilgisayar onerisi yapabilecek var mı?

Merhaba iyi forumlar. Knight online icin bilgisayar toplamak istiyorum fakat nelere dikkat etmem gerekir hic anlamam. Cz de utc de vs. Kasmayacak şekilde bilgisayar önerebilir misiniz bana ? Bilgisayardan yalnızca knight online oynayacağım. Bütcem max 3500-4000. Şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar.

Senior Member
    İ5 11400 işlemci, ona uygun bi anakart 16gb ram, 250gb SSD al akar gider. O paraya ekran kartı alamıcağın için daha iyi bir sistem kuramazsın.

Senior Member SADOLATTE's Avatar
    son 5 yılda çıkmış herhangi bir şey al gitsin kardeşim. yanlış anlamayın ama sanki oyun rtx destekli ve ultra hd grafiklere sahip. al bir tane i5 7. nesil 2gb ekran kartı olsun 16gb ram yeter. hatta bir zincir markette 3500 liraya vardı bu tarz bir laptop. hala var mı bilmem tabi

Junior Member
    Yorumlariniz icin tesekkur ederim mobil giris yaptigim icin anlik cevap veremedim fakat uyarilarinizi dikkate alarak bir kac bilgisayar baktim. Sizce bunlardan hangisi en mantikli olur zahmet olmazsa bakabilir misiniz ?

Yorumlariniz icin cok tesekkur ederim simdiden iyi forumlar.
    Last edited by xBionic; 07-20-2021 at 04:02 PM.

Senior Member SADOLATTE's Avatar
    kardeşim beni yanlış anlamanı istemem ama knight online gibi bir oyun için niye masaütü topluyorsun? onun yerine o fiyatlara laptop bulabilirsin. hatta güvendiğin bir bilgisayarcıdan 2. el güzel birşey bile bulabilirsin. örnek vermek gerekirse benim 2013ten beri kullandığım samsung marka bir laptopum var. laptop demeye bin şahit ister şu an ama olsun usb ler doğru çalışmıyor, batryası yok, tuşlar basmaz, ekranın alttan yaklaşık 10 sıra pikseli sıkıntılı ancak knight oynatıyor. ileride başka oyunlar da oynarım diyorsan bütçeni artırmanı öneririm. masaüstü de alacaksan casper excalibur'un ucuz masaüstüleri var onlara bakabilirsin.

Junior Member
    Pekala hocam tesekkur ederim her oneriye fikire acigim

Junior Member
    Herhangi baska bir fikri olan var mi arkadaslar ?

Şimdi şöyle, ilk pc'im;

*Pentium 4 işlemci,
    *512mb 800mhz ram,
    *256mb'lık 64bit bir ekran kartı,
    *80gb hard disk.

Ben bu şekilde bazı klasörleri kapatıyordum ve çok güzel pk vs atabiliyordum.

Şuanda kullandığım laptop;4

*i7 10. nesil işlemci,
    *64gb 3000mhz ram,
    *8gb 256bit bir ekran kartı,
    *1tb ssd.

Tabii böyle bir şey yap demiyorum. Birisi alt limit birisi üst limit. Bana ko oynatsın yeter bir şey istemiyorum kasma olmasın takılmasın sadece diyorsan ona göre yazayım. Yok ben 3500-4000tl arasında bir şey alacam tek ko için değil diyorsan o ayarda bir şey yazayım. Laptop veya masaüstü diye belirtirsen ona göre bakarız