Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 17
    Member
    Nickname
    HAIOHAIO
    Class
    KO -> Mage
    Race
    El-Morad

Question JR Çift Char Girenler Hakkında

JR'ye giren herkesin bildiği gibi, genelde priest olan bu şahıslar 2 heal atıp, chate bir şeyler yazıp videolarını almaktan cayıyorlar. Birden fazla karakterle ilgilendiklerinden pk'da heal atmıyorlar, kritik noktalarda işe yaramıyorlar, buff atmaları için bin bir takla attırıyorlar... CR'ye kanıt sayılabilen uzunlukta video atsak bile bitmiyorlar, tükenmiyorlar. Peki ne yapmalı?

Bildiğim birkaç fps oyununda oylama sistemi ile sunucudan bir oyuncuyu atma şansımız var, ama JR gibi bir etkinlikte oyuncuyu atmak mantıklı olmazdı, onun yerine bir oyuncu hakkında oylama başlatıldığında bu oylamayı o oyuncu hariç herkes görsün. Eğer oylama belirli bir sayıya ulaşırsa bu oyuncunun kazandığı gem-bar JR sonunda silinsin. Bunun çok ağır bir ceza olduğunu düşünüyorsanız, aynı cezayı 3-4 kereden fazla JR'de oylanan oyuncular için kısıtlayabilirsiniz. Koreko'da, buna benzer bir sistem zaten deneniyor galiba, ama oyuncunun sadece JR'ye girmesini yasaklarsa, 10-20 karakteri olan oyuncularda bu işe yaramaz, hatırlatayım.
    Last edited by DonJose; 08-08-2021 at 07:21 AM.

Senior Member
    ağırlaştırılmış muhabet yemesi lazım kardeş hapisden cıkmak 1100 kc deilde 2400 kc olmalı en ideal yol o dur

Senior Member
    1+1 ile beraber yeni serverlarda 79 çar kasanlar oldu. JR ye ezik girenler mi istersin afk sokanlar mı hepsi var artık. Zaten vardı iyice çoğaldılar. Video almaya bile insan üşeniyor. Hangi birinle uğraşacaksın?

Senior Member
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Zero
    Race
    El-Morad
    Bunun nasıl çözülebileceğini bilmiyorum ne gelse onuda aşarlar gibime geliyor.
    Lakin yönetimin bu konuyu görmezden gelmesi anlaşılır gibi birşey değil bari bir premium engeli vs gibi birşeyler getirilse ama yaprak kımıldamıyor,
    hergün jr hakkında bu sıkıntı için konu açılıyor sonuç sonuç.
    Sonuç sivas otel Tüpçü Fikret sponsorluğu.

jr gibi 1 saniye'nin bile çok önemli olduğu bir etkinliğe girecem,partideki kimin afk olduğunu tespit etmek için sağa sola bakıp atack yapmayıp zaman kaybedeceğim,afk'ı tespit ettikten sonra reportlamak için yanına gidip en az 2 3 dakika video çekmekle uğraşacam etti sana 5 dakika zaman kaybı
    sonra tam devaya gitmişsin devayı görür görmez deva düşmüş karşı partiye bakmışsın bide hepsi ezik 1 tane afk'ı banlatmak için kazanacağın jryi kaybetmişsin
    bunun videoyu editleme youtube'a yükleme report konusu açma konusu felan ver video çekmeden önce - tuşuna basmassan bütün herşey çöp oluyo
    7 kişiye jr kaybettirmek ve bir kişinin reportlama işlemiyle uğraşmasının sonucu 1 veya 3 günlük ban ban kalktıktan sonra aynı çar jrne geliyo yine kaybettiriyo
    aynı adamı görüp partiden ben bu adama gem kazandırmak için uğraşmam yazıp alt f4 çekmekte suç ne diyeyim jr'de afk'ları banlatmak için uğraşanlara sabırlar diliyorum

Senior Member
    Valla şahsi düşüncem oyun kurallarına ve GM insiyatifine göre bu kişilerin süresiz olarak banlanmaları gerekiyor.İnan tiksindim artık yüzde 90 ı priest olarak geliyor ve geldiklerinde de yüzde 100 Jr yi kaybetmiş oluyoruz

Senior Member SADOLATTE's Avatar
    dediğin sistem suistimal edilebilir. düşünsene aynı clandan 4-5 kişi şans eseri aynı partye gelmiş ve sırf trollük olsun diye başkasını ya da rakip gördükleri clanın bir üyesini bu sistem ile ödülsüz bırakıyorlar. hatta bizim milletimiz çalışanı cezalandırır. niye çok damage vurduna kadar gider iş

Member
    Nickname
    HAIOHAIO
    Class
    KO -> Mage
    Race
    El-Morad
    Bugün denk gelen bir garip pt. Bu arkadaşlar çift çar da değil, altta video izliyorlar muhtemelen. Neyse cr'ye attım...
    https://www.youtube.com/watch?v=BwUUjaqzfNU

Senior Member SADOLATTE's Avatar
    Quote Originally Posted by ndergjegjesimi View Post
    Bugün denk gelen bir garip pt. Bu arkadaşlar çift çar da değil, altta video izliyorlar muhtemelen. Neyse cr'ye attım...
    https://www.youtube.com/watch?v=BwUUjaqzfNU
    bdw de basede afk kalanlar gibi jr'de de afk kalanlar otomatik atılsa (3dk cd ile) aslında güzel olabilir. hatta adam 2dk da bir gelip hareket ettirmesin diye de ortalama damage'e göre atıyorum %20 damage yapma ya da heal atma zorunluluğu getirilse güzel olur. belki o zaman atak yaparlar.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam,

Oylama sistemini biz CS GO oynadığımız dönemlerde zaten Gm takımı ile konuşup önermiştik ancak oynadığımız oyunun çok farklı bir kitlesi var. Siz afk kalmadığınız halde ya da karakterinizin görevlerini yerine getirdiğiniz durumda sırf kişisel husumetler için oyuncular durduk yere etkinlikten atılabilirdi. Bu sefer de cr'ye beni haksız yere etkinlikten attılar konuları gelmeye başlayacaktı ki bunu ispatlamak için herkesin jr'ye video açık şekilde girmesi gerekirdi ve biliyoruz ki bunu bir çok oyuncu yerine getiremeyecek ve hakkı yenecekti. Zaten böyle bir şeyi de oyuncudan beklemek haksızlık olurdu.

Aslında jr için en güzel sistem oylama sistemidir ama ne yazık ki bunun sağlıklı şekilde işlemeyeceği konusunda takımdaki herkes hemfikir olmuştu.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.