Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 22
    Senior Member
    Nickname
    Gerber44
    Neden bu kadar sinirlendin ki? Kendince yaş sorarak aşağılamaya çalışınca her şey güzel de cevap alınca mı zoruna gitti?
    Adamların çöplüğünde tabii ki adamlara hesap soracam, gidip nerede kime soracam hesabı?
    Amacım destek toplamak falan değil, soruyu yönetim ekibine sordum zaten, çok mu mutlusunuz bundan diye. Amacım destek toplamak ya da kendimi iyi hissetmek olsaydı senin gibi davranırdım.
    Last edited by xMakhWelo; 07-17-2021 at 01:57 AM.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Gerber44 View Post
    Senin yenme yenilme davanla uğraşacak vaktim yok, oyunun oyuncu kazanmak yerine kaybetmesinin sebebi zaten yenilikten uzaklaşıp mevcut durumu sürdürme çabaları. 2021 yılında hala ürünü somut bir şey olarak ele almak da sana nasip oldu, takıl işte.

Yapılan güncellemelerin sebebinin ne olduğunu, neye yaradığını zaten herkes biliyor. Benim anlatmaya çalıştığım bunun yıllardır sadece oyuncu kaybettirdiği, başka bir işe yaramadığı.

Bu arada bu oyunun yıllardır kazandığı paradan sonra yeni bir kodlama masrafından çekinmesi zaten saçmalık, bunu savunmak da saçmalık.
    Benim ikili tartışmaya ayıracak vaktim yok, politikanın yanlışlığından ve bu politikanın yanlış oluşunun herkes tarafından bilinmesine rağmen bu politikayı sürdürmenin anlamsız olduğunu anlatmaya çalışıyorum.
    Politika yanlış değil. Mevcut haliyle gelinebilecek en iyi halde. Farmerlar bu oyunun büyük çoğunluğudur. CZ' ye çıkan olmazsa bunlar ne yapar diye düşünüyor olabilirsin. Ancak bu oyunda ₺100K çarı olan dahil farm atar JR' de 4 silvery gem için kendini yırtar. Yani bu oyunda farmer olmamak lüks bir kavramdır.

Hayatında hiç knight oynamamış birine knight oynatmak ise çok düşük bir ihtimaldir. Nasıl bir yenilik getirirsen getir bu oyunu sadece 10 sene önce de oynayanlar oynar. (İstisnalar elbet olur.)

Senior Member
    Nickname
    Gerber44
    Evet başta sürdürülebilirlikten bahsetmediğim için herkes "ehehehe tabii mutlu bara gazanıyolar" dedi. Yoksa durumun herkes gibi ben de farkındayım.
    Last edited by xMakhWelo; 07-17-2021 at 01:56 AM.

Senior Member
    Nickname
    Gerber44
    Quote Originally Posted by Key_C View Post
    Politika yanlış değil. Mevcut haliyle gelinebilecek en iyi halde. Farmerlar bu oyunun büyük çoğunluğudur. CZ' ye çıkan olmazsa bunlar ne yapar diye düşünüyor olabilirsin. Ancak bu oyunda ₺100K çarı olan dahil farm atar JR' de 4 silvery gem için kendini yırtar. Yani bu oyunda farmer olmamak lüks bir kavramdır.
    Tam olarak problem bu zaten, farmer olmamak büyük lüks. Bunun için çok temiz politikalar uygulanabilir, fiyat sabitlemesinden tut drop oranlarının ayarlanmasına kadar ama sadece genielerin ayakta tutulması gerekiyor gibi hareket ediliyor.

Senior Member SADOLATTE's Avatar
    Neden bu kadar sinirlendin ki? Kendince yaş sorarak aşağılamaya çalışınca her şey güzel de cevap alınca mı zoruna gitti?
    Adamların çöplüğünde tabii ki adamlara hesap soracam, gidip nerede kime soracam hesabı?
    Amacım destek toplamak falan değil, soruyu yönetim ekibine sordum zaten, çok mu mutlusunuz bundan diye. Amacım destek toplamak ya da kendimi iyi hissetmek olsaydı senin gibi davranırdım.
    yaşın küçük her halde. bu bir espridir. ozan güven bar çıkışında bir gazeteciye sarhoş kafayla sordu. google yaz bulursun. ayrıca sinirlenmemin nedeni de karşında kimin olduğunu bilmeden zeka ile ilgili laf sokmaya çalışmalar. sadece sana özgü değil, bizim milletin karşısına einstein'i koy hem fikir olmazsa adama gerizekalı muamelesi yaparlar.
    ikinci olarak yönetime burada soru sorup mutluyuz ya da mutsuzuz diye bir cevap vermezler. gelir moderatör önce der ki oyunun gidişatını etkilemiyor. sonra tartışma uzarsa konuyu kilitler biter. gelelim benim mutlu olup olmamama. görev yaparken her köşe başında (maradonda bile) genie kullananlar yüzünden görev yapamıyoruz. mutlu değilim. ancak mutlu olmadığım başka konular da var. örneğin maden dropları, premiumsuz serverlara belirli saatlerde girememe, premiumsuz ölünce %5 exp gitmesi, koreko'daki birçok yeniliğin ucunun bile bize gösterilmemesi, captcha sisteminin bir sapık gibi önüme çıkıp durması, nedensiz dc yemeler, tren çarlar ve hileciler, jr gibi etkinliklere incir yaprağıyla giren çarlar gibi uzatabilirim bu listeyi. bunlar zaten burada hep konuşuldu ve moderatörler olayı başka yerlere çekip konuları teker teker kapattılar.

Senior Member
    Nickname
    Gerber44
    Quote Originally Posted by SADOLATTE View Post
    yaşın küçük her halde. bu bir espridir. ozan güven bar çıkışında bir gazeteciye sarhoş kafayla sordu. google yaz bulursun. ayrıca sinirlenmemin nedeni de karşında kimin olduğunu bilmeden zeka ile ilgili laf sokmaya çalışmalar. sadece sana özgü değil, bizim milletin karşısına einstein'i koy hem fikir olmazsa adama gerizekalı muamelesi yaparlar.
    ikinci olarak yönetime burada soru sorup mutluyuz ya da mutsuzuz diye bir cevap vermezler. gelir moderatör önce der ki oyunun gidişatını etkilemiyor. sonra tartışma uzarsa konuyu kilitler biter. gelelim benim mutlu olup olmamama. görev yaparken her köşe başında (maradonda bile) genie kullananlar yüzünden görev yapamıyoruz. mutlu değilim. ancak mutlu olmadığım başka konular da var. örneğin maden dropları, premiumsuz serverlara belirli saatlerde girememe, premiumsuz ölünce %5 exp gitmesi, koreko'daki birçok yeniliğin ucunun bile bize gösterilmemesi, captcha sisteminin bir sapık gibi önüme çıkıp durması, nedensiz dc yemeler, tren çarlar ve hileciler, jr gibi etkinliklere incir yaprağıyla giren çarlar gibi uzatabilirim bu listeyi. bunlar zaten burada hep konuşuldu ve moderatörler olayı başka yerlere çekip konuları teker teker kapattılar.

Yok yaşım küçük değil de sinirler gergin. Kusura bakma.
    Benim amacım zaten konuyu kendi adıma kapatmak, yoksa aylardır forumda genie konusu açıldığının ve yönetimin tavrının ne olduğunu biliyorum.
    Hatta daha önce yazdıklarımda da bazı noktalarda yönetime hak verdiğimi, bazı noktalarda da-özellikle genie- sürekli eleştirmişliğim var çünkü rahatsızım bu konudan.
    Gelsin desinler ki he çok mutluyuz, tamam diyip konuyu kapatacam bir daha da açmayacam çünkü yapabilecek bir şeyim yok.
    Aynı şekilde nedensiz dcyi de sürekli konu olarak açtım, kendi testlerimi de yaptım o konudan ben de rahatsızım.
    Yani amacım konuyu kendi adıma kapatmak, yoksa ne olduğunun ben de farkındayım.

Edit: bu arada şunu da ekleyeyim ben genieye karşı falan değilim, artık normal oyuncunun fırsatı kalmadı oynamaya, şu eventler olduğu için oyuna başlayanları ben biliyorum ki 1 ay sonra göremeyecez çünkü tutunamayacaklar. Ben de genie farmı yaptım, yapabilecek imkanım da var. Kendi kuyruk acım olduğu için söylemiyorum bunları. Politikadaki yanlışlığa takılıyorum.
    Last edited by Gerber44; 07-17-2021 at 01:15 AM.

Senior Member
    Nickname
    Gerber44
    Estağfurullah oluyor böyle, durumlar herkes için sinir bozucu.
    O cr konusunda o kadar sıkıntı çektim ve şikayet ettim ki artık benim de canıma tak etti. Ülkedeki internetin durumu malum, upload hızları resmen kağnı ayarında, 5 dakikalık 720p video oluyor 500 mb, 0.7 upload hızıyla uğraş ki saatlerce upload yapsın, o arada internet felç olsun.
    Oyundaki problemleri geçtik, problemleri bildirmek bile zulüm oldu artık.

Genie kesinlikle şarttı, 24 saat elle apost kesip exp kasılan zamanları da hatırlıyorum ama şöyle bir şey getirilebilirdi.
    Oyun ismi vermek yanlış mı bilmiyorum o yüzden vermeyecem, bir mmorpg oyunda aynı genie gibi bir sistem var, otomatik atack yapıyor ama loot yapamıyor. Çünkü oyundaki oto loot sistemi sadece nakit parayı topluyor, farm yapacak olan sürekli eliyle kutu toplamak zorunda, bence mükemmel bir çözüm.
    Ben işin açığı oyundan kazanç elde edilmesine de karşı değilim, bugün herkesin bildiği bir oyun var eft diye, orada bile artık "ben hesabına 100 lira atayım beni kas" diye paraya döndürdüler işi. Her yerde para olacak ve olmalı bence ama bu mafyalaşabilecek noktada ucu açık bir sistemde olunca vahşi kapitalizm gibi gücü elinde bulunduran hariç herkesi perişan ediyor. Yıllarca yavaş yavaş tükendirilen oyunun son demlerinde para kazanınca göbek atmak da normal tabii, bence zaten bitse de gitsek diye takılıyor herkes.
    Last edited by xMakhWelo; 07-17-2021 at 01:56 AM.

Moderator xMakhWelo's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Zero
    Race
    El-Morad
    Arkadaşlar yorumlarınızı forum kuralları çerçevesinde yapalım lütfen, ek olarak hakaret boyutuna ulaşan cümleler kurmayalım ve ihamlarda bulunmayalım.

*Forum kurallarını ihlal eden yorumlar silinmiştir.
    NTTGame Portal - https://www.nttgame.com
    Knight Online - https://www.nttgame.com/knight
    ICS - OTP - https://otp.nttgame.com/
    Destek Bölümü - https://support.nttgame.com/
    Resmi Twitch Kanalı - https://www.twitch.tv/nttgame
    Resmi YouTube Kanalı - https://nttga.me/koyoutube
    Davranış Kuralları - https://nttga.me/davraniskurallari
    Raporlama Sistemi ve S.S.S https://nttga.me/cheat-report-rehber
    Alternatif Client KnightOnlineSetup2511

Senior Member SADOLATTE's Avatar
    Estağfurullah oluyor böyle, durumlar herkes için sinir bozucu.
    O cr konusunda o kadar sıkıntı çektim ve şikayet ettim ki artık benim de canıma tak etti. Ülkedeki internetin durumu malum, upload hızları resmen kağnı ayarında, 5 dakikalık 720p video oluyor 500 mb, 0.7 upload hızıyla uğraş ki saatlerce upload yapsın, o arada internet felç olsun.
    Oyundaki problemleri geçtik, problemleri bildirmek bile zulüm oldu artık.

Genie kesinlikle şarttı, 24 saat elle apost kesip exp kasılan zamanları da hatırlıyorum ama şöyle bir şey getirilebilirdi.
    Oyun ismi vermek yanlış mı bilmiyorum o yüzden vermeyecem, bir mmorpg oyunda aynı genie gibi bir sistem var, otomatik atack yapıyor ama loot yapamıyor. Çünkü oyundaki oto loot sistemi sadece nakit parayı topluyor, farm yapacak olan sürekli eliyle kutu toplamak zorunda, bence mükemmel bir çözüm.
    Ben işin açığı oyundan kazanç elde edilmesine de karşı değilim, bugün herkesin bildiği bir oyun var eft diye, orada bile artık "ben hesabına 100 lira atayım beni kas" diye paraya döndürdüler işi. Her yerde para olacak ve olmalı bence ama bu mafyalaşabilecek noktada ucu açık bir sistemde olunca vahşi kapitalizm gibi gücü elinde bulunduran hariç herkesi perişan ediyor. Yıllarca yavaş yavaş tükendirilen oyunun son demlerinde para kazanınca göbek atmak da normal tabii, bence zaten bitse de gitsek diye takılıyor herkes.
    hocam keşke tek mafyalık slotlara çöküp para kasmak olsa. orijinal ismini vermeyeyim de ipekyolu diyeyim siz anlayın, o oyunda texi diye bir uygulama vardı. veriyorsun adama para seni kasıyor, sen oturuyorsun. şimdi buraya da gelmiş. adam bi warrior kasıyor +80, üstüne alıyor murky+mp rec, yanına da bi pri. günlük 45m istiyorlar. 6 kişi alsa o parti eder sana masraflar hariç 2 gb para günlük. aylık 60 gb. ya da reb basmak için ya 4gb mi 3gb mi öyle birşey vereceksin ya da 10k np vereceksin. damlar yine kuruyor partiyi ve 10k np için senden alıyorlar 1gb. 4 kişi bu işi yasa ve günlük 3 tur bu işi yapsalar eder sana günlük toplam 12gb, yani kişi başı 3gb. bu son anlattığım yasak tabi ve topluluk kurallarını okumayan insanlar bunu yaptırıyorlar. cezası da np silinmesi ve hapis/ban olmalıydı. yani diyeceğim o ki mgame de, bizim milletimiz de diğer oyunlardaki ne kadar hile hurda varsa toplayıp knight online'a yığmaya çalışıyorlar. bunlara da birşey denmez hocam. k2 zamanınıı hatırlayın, son zamanlar yozlaşma dönemiydi. şimdi nttgame ilk başladığındaki çizgisini geçeli çok oldu, yakındır k2 zamanında yaşananları yeniden yaşamamız. benim hesabım gitmişti o olaylarda, silinmişti. şimdi bu hesaplara da birşey olur mu endişesi yok değil.

Senior Member
    Genie yi öpüp başa koymak lazım bugün Ares'te Uruk Tronlar ile Bladeler full Makrocu ve KoXP ci doluydu. Önceden Genieci dolu olurdu şimdi makrocu ve KoXPcilere terfi etti. Şunu net bir şekilde anlıyoruzki eğer Genie bu oyunda olmasaydı etraf full Makrocu ve KoXPci dolmuş olurdu.

Millet AFK olup mobs kesmenin derdine düşmüş bu oyunda. Elle kasması zahmetli oluyor herhalde. Genie o olmazsa Makro o da olmazsa KoXP.
    Last edited by Miss_Super; 07-17-2021 at 03:12 AM.