Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 44
    Junior Member

Oyunun Yeni AMD ekran kartılarındaki performans sorununu çözülebilir!

merhaba bu konuyu kullanıcılar için çözüm olarak değilde, yapımcıyla iletişime geçecek yönetici arkadaşlar için açtım.
    amd nin yeni sürücülerle dx9 desteğini kesmesi sonucu amd kullanıcıları dx 9 oyunlarında sorun yaşamaya başladı.
    malum kart sıkıntısından sonra apu sistem topladım ve hayal kırıklığı yaşadım. oyun 3200g de boşta en fazla 75 fps eslant townda 35 fps de çalışıyordu.

sonra internetten bir konuya denk geldim ve dx9 u vulcan a yönlendirip performansı arttırdığını yazıyordu. yöntemde çok basit dosya değiştirmiyoruz. denedim ve oyun tam 2 kat fps arttırdı. altar maradonda 9 fps den 35 fps ye, boş alanda 120fps sınırına dayandığını, eslant townda 70 fps aldığımı gördüm.

yöntemde dediğim gibi dosya değiştirme falan yapmıyoruz ama oyunda xincode hata veriyor. bu sistem ko için yapılmış birşey değil ve açık kaynak kodlu. bu güne kadar dx9 için yapılmış oyunların yeni amd kartlarında performans arttırması için yapılmış.

edit: iletişime geçtim ve yapımcıya ilettiklerini söylediler. yapımcı reddetse bile geçici süre xingcode a bu api için özel bir güncelleme söz konusu olsa iyi olurdu.
    Last edited by MetalWave; 08-03-2021 at 10:34 AM.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    bı arkadaşta amd var direk oyunu acıp gırınce sendekı gıbı fps alıor . apu işlemcımıdır nedır ole bı sıkıntı var. ekran kartının ıcıne gırıp oyunu acınca fps normale dönuor . belkı ısıne yarar.

Junior Member
    o daha farklı birşeydir, onu daha detaylı öğrenmen gerekir.

Junior Member
    bununla ilgili bişey yapılması lazım. çözüm çok basit. oyun yağ gibi akıyor, ko oyuncularının 3 bin harcayarak yeni bir pc de akıcı oyun oynamasını sağlayacak. acer swift 3 4300u lu laptopta denedim oyun yağ gibi akıyordu

Junior Member
    amd kullanıcıları bu sizide ilgilendiriyor. knight için nvidia al sözünü yok edecek, yapmaları gereken çok basit bir yöntem

Junior Member
    Gerçekten bende sürekli bunu araştırıyodum yazdığınızı bende görmüştüm. Bizim gibi binlerce amd sistemle oynayan insan hep oyunda geri planda kalıyor. Asas falan oynarken minör çıkmıyor chardan lütfen çözüm üretin

Ah keşke bu tür konuların üstüne düşülse sistemimle son sistem oyunları sıfır sıkıntı çatır çatır oynuyorum ama bu knight denilen illeti minecraft oynar gibi oynamak zorunda kalıp üstüne absürt derecede kötü fps alıyorum bize gelen çözüm ise amd kullanmamak çok saçma çok zor olmasa gerek amd ekran kartlarını oyuna entegre etmek veya farklı bir çözüm bulmak

Junior Member
    gmlere ulaştım, inject şeklinde çalışıyor. belki bundan olumsuz yaklaşıyorlar ama bunu kullanmanın sorumluluğuna bize bırakmak şartı ilede izin verseler razıyım.

Junior Member
    sorun devam ediyor

Junior Member
    herhangi bir işlem yapılmadı ki. devlet dairesi gibiler, sorunlara kolay kolay el atmazlar