Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12
    Senior Member

GM insiyatifi mi, kural ihlali mi?

Merhaba,
    Ben 2 gün önce JR'de mana silen mob'a uzaktan vuran kişi için * şeklinde chattan hakarette bulunmuştum. JR'nin komple videosu mevcut, fazlasını söylemedim. Bu kelimeler kural ihlali mi yoksa GM insiyatifiyle mi ceza aldım? Eğer kural ihlaliyse (ki umarım kural ihlalidir ki böylece daha temiz bir oyunda oynarız) burdan herkesi uyarıyorum, daha saygılı olun arkadaşlar. Bundan sonra en ufak kırıcı hakaretleri falan hep report edicem. Oyun mu kahvehane mi belli değil, bak beni bile çileden çıkarıp kötü şey yazdırdılar.
    Last edited by IBlackWicked; 07-14-2021 at 12:04 PM.

Moderator IBlackWicked's Avatar
    Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Kural ihlalidir ve uygunsuz dil kategorisinde ceza verilebilir. Siz de kural ihlali yapan oyuncuları bildirebilirsiniz.

Senior Member
    Sen bu lafları edersin ceza yersin başkaları daha beter küfür yer ceza almıyor. Gm insiyatifi olmaması lazım çünkü küfür bana ediliyor ve benim tek suçu oyundaki itemi ucuz fiyattan koyduğum içindi.

Senior Member SADOLATTE's Avatar
    Quote Originally Posted by YBK3595 View Post
    Merhaba,
    Ben 2 gün önce JR'de mana silen mob'a uzaktan vuran kişi için * şeklinde chattan hakarette bulunmuştum. JR'nin komple videosu mevcut, fazlasını söylemedim. Bu kelimeler kural ihlali mi yoksa GM insiyatifiyle mi ceza aldım? Eğer kural ihlaliyse (ki umarım kural ihlalidir ki böylece daha temiz bir oyunda oynarız) burdan herkesi uyarıyorum, daha saygılı olun arkadaşlar. Bundan sonra en ufak kırıcı hakaretleri falan hep report edicem. Oyun mu kahvehane mi belli değil, bak beni bile çileden çıkarıp kötü şey yazdırdılar.
    hocam ban mı yediniz şu 2 kelimeye. bu arada oyun içinde hakaret olmasın istiyorsanız şu ifadeleri kullanarak ifade özgürlüğü hakkından yararlanabilirsiniz. örneğin adam mal demek hakaret ancak adama senin mal olduğunu düşünüyorum demeniz düşünce özgürlüğü anayasal olarak. böyle bir durumda gm'lerin verecekleri en küçük bir cezayı bile yargıya taşıyarak tazminat elde edebilirsiniz. bu dediklerime moderatör arkadaşlar yok öyle şey olmaz diyebilir ancak bu durum böyle. düşünce özgürlüğünüzü kullanmanızı öneririm. ayrıca ban mı atıldı susturma mı acaba. çünkü topluluk kurallarında hakaretin cezası susturmadır. ban atıldıysa hakkınızı aramanızı öneririm.

Senior Member
    Hocam teşekkürler. Evet sadece o iki kelimeydi yazdığım, ama madem yasak ben de bundan sonra önüme geçeni şikayet edicem. İfade özgürlüğü olayına yorum yapmak istemiyorum, bence kimse hakaret etmesin zaten yakışıksız bişey. Bu arada cezam 3 günlük susturmaydı. O yazdığım ufak şeyin karşılığında ana avrat sövenler de 3 gün aldıysa o zaman üzülürüm ama o bilgiye ulaşamıyoruz.

Senior Member
    Quote Originally Posted by DiscoFareSi View Post
    Sen bu lafları edersin ceza yersin başkaları daha beter küfür yer ceza almıyor. Gm insiyatifi olmaması lazım çünkü küfür bana ediliyor ve benim tek suçu oyundaki itemi ucuz fiyattan koyduğum içindi.
    Vallaha işte ailevi küfürler edildi o JR partisinde, eğer onlar da 3 gün ceza aldıysa yazık yani ne desem bilmiyorum, o konuda bilgi de vermiyorlar bir şekilde ''kaderime razıyım'' diyip oynamamız bekleniyor. GM ekibini (canlı yayın ekibini) seviyorum ama bu konuda otoriter rejimler gibi ''ben hesap vermem'' kafası var, üzücü.

Hocam teşekkürler. Evet sadece o iki kelimeydi yazdığım, ama madem yasak ben de bundan sonra önüme geçeni şikayet edicem. İfade özgürlüğü olayına yorum yapmak istemiyorum, bence kimse hakaret etmesin zaten yakışıksız bişey. Bu arada cezam 3 günlük susturmaydı. O yazdığım ufak şeyin karşılığında ana avrat sövenler de 3 gün aldıysa o zaman üzülürüm ama o bilgiye ulaşamıyoruz.
    hocam gerçekten hakaret edilmemesi gerekiyor tabi. ben sony'nin bir online oyununu oynuyordum(ara ara yine oynarım). orada oynarken bana dedikleri şey biz burada günün stresini atmak için oynuyoruz. hakaret yok, birbirine kızmak yok. gerçekten oyunu oyun olduğu için oynuyorlardı. 2 ay türklerle oynadım, küfür hakaret çok, yanlış birşey mi yaptın, adam yanında olsa seni dövecek öyle bir ortamdı. o yüzden kardeşim küfürü hakareti savunduğumdan değil ama türklerle oynamak gerçekten zor iş. karşıdaki küfrettikten sonra olaylar çığırından çıkıyor.

Senior Member
    Quote Originally Posted by SADOLATTE View Post
    hocam gerçekten hakaret edilmemesi gerekiyor tabi. ben sony'nin bir online oyununu oynuyordum(ara ara yine oynarım). orada oynarken bana dedikleri şey biz burada günün stresini atmak için oynuyoruz. hakaret yok, birbirine kızmak yok. gerçekten oyunu oyun olduğu için oynuyorlardı. 2 ay türklerle oynadım, küfür hakaret çok, yanlış birşey mi yaptın, adam yanında olsa seni dövecek öyle bir ortamdı. o yüzden kardeşim küfürü hakareti savunduğumdan değil ama türklerle oynamak gerçekten zor iş. karşıdaki küfrettikten sonra olaylar çığırından çıkıyor.
    Evet kesinlikle haklısın, Türklerle oyun oynamak çok zor. Ama ben hiç sekmez her küfür edeni şikayet ederim. Bildiğim kadarıyla CR küfür konusunda iyi çalışıyor. Bunları böyle böyle yok ederiz de işte ''herkes evinin önünü süpürse'' mantığına gidiyor. Yani tek benim yapmamla olmaz, şuan öyle bir ortam var ki küfürden ceza verilmiyor algısı var, herkes içinden geldiğince sövüyor. Ben şikayet etmeye devam edicem, dün akşam JR'sinde 4 kişi küfür etti onları da attım CR'ye. Küfür edenlere chatten cevap yerine en iyi cevap bu şekilde verilir bence, öteki türlü tahrik unsuru sayılıyor.

Moderator IBlackWicked's Avatar
    Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Raporların içeriği önemlidir. Bir raporda CR görevlisi sadece şikayet edilen ismi değil tüm delilleri inceler. Eğer o raporda şikayet edilen haricinde küfür eden ya da farklı suçlar işleyen kişiler varsa onları da işleme alır. Raporlayan kişi kural ihlali yapıyorsa o da kendi raporundan ceza alabilir. Cezaların genel karşılıkları ban politikasında paylaşılıyor. Ama yapılan eylemin şiddetine ve tekrarına göre verilen cezanın da süresi, türü GM inisiyatifine göre değişebiliyor. Yani daha fazla ceza verilebiliyor.

Evet kesinlikle haklısın, Türklerle oyun oynamak çok zor. Ama ben hiç sekmez her küfür edeni şikayet ederim. Bildiğim kadarıyla CR küfür konusunda iyi çalışıyor. Bunları böyle böyle yok ederiz de işte ''herkes evinin önünü süpürse'' mantığına gidiyor. Yani tek benim yapmamla olmaz, şuan öyle bir ortam var ki küfürden ceza verilmiyor algısı var, herkes içinden geldiğince sövüyor. Ben şikayet etmeye devam edicem, dün akşam JR'sinde 4 kişi küfür etti onları da attım CR'ye. Küfür edenlere chatten cevap yerine en iyi cevap bu şekilde verilir bence, öteki türlü tahrik unsuru sayılıyor.
    haklısınız. keşke herkes küfürsüz oynasa. ancak gidiyorsun bir slota farm yapan biri var. görev yapacaksın, drop sana gelir korkusuyla almıyor seni. ks atıyorsun bu sefer "s***** g**" tarzı (yıldızları ben yaptım ) hakaretlere maruz kalabiliyorsunuz. her küfreden, slota mob çeken vb durumlar şikayet edilmeli. örneğin 2 gün önce destan1 eslantta ironclaw görevi yapan bir parti adam farmcıların üstüne doom soldier çekti. gördüm ama video alamadım teknik sebeplerden dolayı. duruğumu görünce çekmediler daha mob. bunlar şikayet edildikçe azalır.