Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 116
    Senior Member
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad

Juraid Mountain Ödül Sistemi Önerisi

Herkese merhaba.
    Knight Online’da eski & yeni her sunucuda binlerce kişinin katıldığı o güzel etkinlik, Juraid Mountain nam-ı değer JR’ye bir göz atalım.

Juraid Mountain’in oyuna eklendiği tam yıla ulaşamadım, lakin minimum 13 & 14 yıldır oyunda olan ve bir cok güncelleme almış etkinliklerimizden birisi.En bilinen ve benim de en sevdiğim güncellemesi, içerideki boss (Lich,Cocatris,Minatour,Red Dragon) öldüğünde cıkan yaratıklardan Krowaz Craft Eşyası yani Fosil İtemlerinin düşmesiydi.Zaman zaman sıralar kaydırıldı, küfürler edildi, altf4 atıp gidenler oldu.Gel zaman git zaman bu sorun bir şekilde yapımcı firma tarafından nihayet çözüme kavuşturuldu ve oyuncular rahat bir nefes aldık.(Gelen türlü türlü etkinliklerle bu yaratıklaradn hala bir şeylerin düşüyor olması üzücü tabiî ki BKZ; Snow Crystal)

Knight Online’ın artık daha fazla görev ve exp alanı olması, oyuncuların70 Level bir karaktere sahip olması için yalnızca bir kaç saatlik uğraşı gerektiriyor.Youtube'da bir iki aramayla bu videoları izleyebilirsiniz.Zorlu bir kac görevin & exp kasmanın ardından 80 level bir karaktere sahip olmak günümüz için çocuk oyuncağı.Her sene sıfırlanan görevler, daha önce bir çok kez gerçeklesen EXP Boss Etkinlikleri, geçmiş senelerden alışık oldugumuz veTemmuz 2021 itibariyle "şu an için" etkin olan 1+1 etkinliği ile level yükseltmek gerçekten kolaylaştı.

Level atlamak kolaylaştığı için burada kişilere "artık oldum" dedirten an gelip çatıyor. Juraid Mountain etkinliğinde partynizi gercekten geri düşürecek, gerekli atak gücünü sağlayamayan oyuncular bu etkinlikte partymize geliyor.Kişi kendisi açısından maximuma ulaştıgını düşünüyor, cünkü alınabilecek en yüksek ödül olan Silvery Gem'i 79 levelde alabiliyor ve daha sonra karaktere herhangi extra bir şey katmıyor.Çünkü gerek duymuyor, leveli buna müsade ediyor.

Öneri nedir? Ödül sisteminde "bir yenilik" ekletemediğimiz için, "elde olan durumda" DÜZENLEME yoluna gitmeyi öneriyorum.Bu ödül sistemi ile özellikle Yellow ve Red Gem pazarındaki gem kısırlığından bir nebze kurtulabiliriz. Silvery Gem ödülünün 83 level sınırına cıkartılmasıyla karakterine bu levele kadar emek vermiş kişilerin etkinlikten max. faydayı alıp "neden 79 levelde kalmaması gerektiğini" gösteren bir durum ortaya cıkartabiliriz.Bu ödül sistemiyle eski sunuculardaki etkinliğe katılım artabilir.

Ödül sistemine yenilik getirtebiliyor olsaydık, 83 REB1 ve üzeri kişiler için yeni bir gem eklenebilirdi, veya Forgotten Temple sistemine benzer coin sistemi ile 3 JR (win) Coin'i ile 2x Silvery Gem Takas edilebilirdi.Böylelikle oyuncuların karakterlerini rebirth yapmaları için bir sebep daha olmuş olurdu.

Edit; 13.01.2022 Güncellemesi ile artık JR'De partyler rastgele kurulmaktadır.
    Edit; 14.12.2023 Güncellemesi ile JR'de Level dengelemesi ve Ödül sistemi 'kısmen' önerdiğimiz seviyelere çekilmiş.Teşekkürler.

Herkese iyi oyunlar.

Last edited by byiss26; 12-14-2023 at 07:52 AM.

Senior Member
    Kesinlikle katılıyorum, konu için emeğinize sağlık

Moderator IBlackWicked's Avatar
    Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Seviye sınırının artmasıyla beraber ödül sisteminin tekrar düzenlenme fikri bana da mantıklı geliyor. Şu anda farklı alanlarda mevcut çalışmaları olduğunu düşünürsek yakın zamanda JR etkinliğinin üzerine düşeceklerini sanmıyorum. FT için yaptıkları gibi tamamen bir düzenleme düşünürlerse JR için biraz daha heyecanlanabiliriz.

+83 lvl'e süperior draki box ödülü de eklenebilir

Hem de draki kartellerine de darbe olur
    İnsanoğlu fazla zulüme kaçma, haddin bildirirler bey paşa olsan...

Haksızlık karşısında susan dilsiz ŞEYTANDIR.
    Hz. Muhammed

Senior Member
    Quote Originally Posted by IBlackWicked View Post
    Seviye sınırının artmasıyla beraber ödül sisteminin tekrar düzenlenme fikri bana da mantıklı geliyor. Şu anda farklı alanlarda mevcut çalışmaları olduğunu düşünürsek yakın zamanda JR etkinliğinin üzerine düşeceklerini sanmıyorum. FT için yaptıkları gibi tamamen bir düzenleme düşünürlerse JR için biraz daha heyecanlanabiliriz.
    FT için yapılan düzenleme derken ilk halinden şimdiki haline gelmesinden mi bahsediyorsunuz yoksa yeni bir düzenleme için spoiler mı

Senior Member
    Artık şu 79 level adam etkisiz kafasından çıksak mı? Çünkü benim itemsiz 80 level mage'im 80 skiliyle 6500 vuruyor bosslara ve skill'i çiftlediğimi düşünürseniz muazzam bir damage çıkıyor. Warriorun 1500 vurduğunu düşünürsek, öyleyse warriorlar da girmesin etkinliğe, biz mageler olarak onları önümüzde bir engel olarak görüyoruz. Okçular da yakından vurmak zorunda kaldıkları için sürekli ölüyorlar onlar da girmesin.
    Hatta senin mantığınla şöyle diyelim, mageler en çok fayda sağladığı için onlara 4x silvery gem gelsin. Priestlere 3x, warrior ve okçulara 1x.

Senior Member
    Nickname
    REZZ55
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    İyi bir kolaj çalışması olmuş. emeğine sağlık.

Senior Member SADOLATTE's Avatar
    hocam gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum bu 79 level olup eğri bowlarla, yamuk swordlarla jr girenlere. ben int priest kasıyorum. maddi durumum şu an oyuna para yatırmayı engelliyor(evet 2gb gibi basit bir ücreti dahil). priestimi bir serverda 76 level yaptım(şükürler olsun ki görev sıfırlanacak diye görev yapmayanlar bile görev yapıyor). görevler sıfırlandıktan sonra 80 level yapıp üstüne 2gblik item yapıp en azından partiye yararlı olmasını öngörüyorum(evet 20000 liralık çarların yanında ama ne yapacaksın işte). ancak jr girişlerinde önlem alınamayacağı için de bu tür insanların engellenmesi zor olacaktır.

Senior Member
    Quote Originally Posted by YBK3595 View Post
    Artık şu 79 level adam etkisiz kafasından çıksak mı? Çünkü benim itemsiz 80 level mage'im 80 skiliyle 6500 vuruyor bosslara ve skill'i çiftlediğimi düşünürseniz muazzam bir damage çıkıyor. Warriorun 1500 vurduğunu düşünürsek, öyleyse warriorlar da girmesin etkinliğe, biz mageler olarak onları önümüzde bir engel olarak görüyoruz. Okçular da yakından vurmak zorunda kaldıkları için sürekli ölüyorlar onlar da girmesin.
    Hatta senin mantığınla şöyle diyelim, mageler en çok fayda sağladığı için onlara 4x silvery gem gelsin. Priestlere 3x, warrior ve okçulara 1x.
    Kimse 79 level adama etkisiz demiyor. Olayı manipüle etmeye gerek yok. Bu oyunda yeni serverda bile maksimum level 83/5 niye 79 levelde en iyi ödül alınıyor? Niye level kasmak bu kadar kolayken 79da bırakılıyor karakterler?

O 80 level itemsiz magene kaç atıyorlar onu da söylesene pk kaldığında? Ben 3 atıyorum. Mageler absürt hasarlar çıkarıyor itemsiz olsa bile evet ve bu da doğru bir şey değil. Ama oyunda armor-resist dengesi yok.

Ek olarak konuya tam destek hatta mümkünse np sınırı da gelsin.

Senior Member
    Nickname
    KAYPUZ
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    ETERNITY
    Server
    KO -> Zero
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by YBK3595 View Post
    Benim itemli magem de 11k vuruyor ne yapacaz kardeş ? yine işlevsiz kaldın ezik level ve itemsiz olarak. Magenin olayı bos kesmek zaten ama sorsam şimdi doomlara nova ile kaç vuruyon diye 3k yı geçmiyodur İTEMSİZ çarınla dolayısıyla ETKİSİZ eleman okluyorsun