Results 1 to 9 of 9

Thread: Dc hakkında

Banned

Dc hakkında

Her gece gündüz vs. dc oluyorum. 3 farklı internet sağlayıcısı ile kablolu kablosuz denediğim de , mutlaka günde 1-2 defa oyun kopuyor. Oyunda lag giriyor ve atıyor girdiğimde karakterim ölü doğuyor artık gerçekten can sıkmaya başladı. Bu gece 3.30 ile 4 arasında kopma olmuş. Sorun bende mi yoksa sizlerde de sorun var mı

Senior Member
    Ben de bir sorun yok. Bizim burda elektrik sorunu oluyor internetten dolayı herhangi bir kopma yaşamıyorum.

Lag girdiği vakit speedtest oklanın sitesine gir hemen speeed test yap mobil internet kullanmıyorsan. Pingine bir bak derim. Htatta tarayıcıda site hazır olsun. Lag girdiği vakit hemen test yap.
    Last edited by Miss_Super; 07-06-2021 at 05:42 AM.

Moderator NightOwl's Avatar
    Selam,

Genel bir problem bulunmuyor. Farklı servis sağlayıcıları ile kablolu ve kablosuz bağlantıları denediğinizi belirtiyorsunuz. Peki farklı bir cihaz ile denediniz mi?

Senior Member
    Quote Originally Posted by unl_ntMd7KNr View Post
    Her gece gündüz vs. dc oluyorum. 3 farklı internet sağlayıcısı ile kablolu kablosuz denediğim de , mutlaka günde 1-2 defa oyun kopuyor. Oyunda lag giriyor ve atıyor girdiğimde karakterim ölü doğuyor artık gerçekten can sıkmaya başladı. Bu gece 3.30 ile 4 arasında kopma olmuş. Sorun bende mi yoksa sizlerde de sorun var mı
    genelde jrlerde kopuyor bende yaşıorum bu sorunu sabah jrleri fl dc atıo bi çözüm bulamadılar.

Senior Member
    Quote Originally Posted by NightOwl View Post
    Selam,

Genel bir problem bulunmuyor. Farklı servis sağlayıcıları ile kablolu ve kablosuz bağlantıları denediğinizi belirtiyorsunuz. Peki farklı bir cihaz ile denediniz mi?

envayi çeşit cihaz denedim kablolu kablosuz kopuyor kardeşm yüzde kere yazdk başkalarıda var bu şekilde dc olan bildirimde bulunmuyor kimse.

Banned
    Quote Originally Posted by NightOwl View Post
    Selam,

Merhaba , farklı bir cihazdan denemedim cihaz ile ilgili ne gibi bir sorun olabilir? Sadece Knight yüklü olan PC , Ddos saldırıları olduğu dönemden bu yana bu kadar sık dc olduğumu hatırlamıyorum. Şuan mobile net ile kablolu bağlı olduğum için hiçbir şekilde net sorunu olmadığını söyleyebilirim. Aylarca bu şekilde sorun yaşamadım. 7/24 sabit slotta kasan arkadaşlar cevap verirse daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. Lag girdiğinde sabit beklerseniz yada pazardaysanız Dc olmuyorsunuz ama bir slottaysanız genie açıksa dc oluyor. 1 hafta 10 gündür sorun devam ediyor.

Senior Member QWE123CC's Avatar
    Nickname
    KhyRenia
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Dc Nasil olunmaz Sizlere Anlatayim.
    1 modeme reset atin
    2 modem eski ise modem degistirin
    3 Wdsl kullaniyorsan 100 veya 80 hizda SNR marjin degeri 27 28 arasi olmasi gerekiyor.
    Hat zayifliligi 0.0 olmasi gerekiyor
    4 Kullandigin internet firmasini Aramadan once modemi kapatip arayin
    5. Binaniza gelen Turk Telekom kablosunda Kopuklar Olduğunu Soyleyin.
    6. Modemi Saatte 1 2 yere yeniden baslatin
    7.modeme giren JAK Oksitlenmiş olabilir.
    8.CAT 6 veya Cat 7 kablo cekin Ankastreden Sade Ve eksiz Kablo olsun.
    9. Binanizin Eski Kablolarini Kullanmayin veya Duvardan Baglanti Saglamayin.
    10. Bina Yeni ise Fiber Baglantiya uygunsa Fiber cektirin Bazen 20 sene ustu binalara fiber cekmiyorlar.
    Tracert degerleri MS Degerlerini kontrol Edin

Senior Member
    Quote Originally Posted by bayerischemotorenw View Post
    dc nasil olunmaz sizlere anlatayim.
    1 modeme reset atin
    2 modem eski ise modem degistirin
    3 wdsl kullaniyorsan 100 veya 80 hizda snr marjin degeri 27 28 arasi olmasi gerekiyor.
    Hat zayifliligi 0.0 olmasi gerekiyor
    4 kullandigin internet firmasini aramadan once modemi kapatip arayin
    5. Binaniza gelen turk telekom kablosunda kopuklar olduğunu soyleyin.
    6. Modemi saatte 1 2 yere yeniden baslatin
    7.modeme giren jak oksitlenmiş olabilir.
    8.cat 6 veya cat 7 kablo cekin ankastreden sade ve eksiz kablo olsun.
    9. Binanizin eski kablolarini kullanmayin veya duvardan baglanti saglamayin.
    10. Bina yeni ise fiber baglantiya uygunsa fiber cektirin bazen 20 sene ustu binalara fiber cekmiyorlar.
    Tracert degerleri ms degerlerini kontrol edin
    kardeŞm oyunmu oynucaz hat dÖŞemesİmİ yapcaz hayat hİkayenİ anlatmŞsnda sdece sabah jrsİnde dc oluo akŞam flan olmuyor oyunda sorun var dİorz anlatamioz galİba

Senior Member SADOLATTE's Avatar
    kardeşim çok önermeyeceğim bir yöntem var ama yani format atsan daha iyi bu yöntem yerine. ancak bu yöntemden bahsetmeden önce birkaç şey denemeni istiyorum:
    1- güncelleştirmelerini yap ve en güncel hale gelince güncelleştirme yapmayı devredışı bırak.
    2- kullandığın antivirüs tarzı programlar varsa onları kaldır.
    3- arka planda çalışan harici programları (usb security gibi) kapat, çünkü oyunun güvenlik yazılımı bu tarz programları tehtid olarak algılayabiliyor.( çok iyi hatırlarım sene 2010 civarı, cs 1.6 oynarken sxe isimli programı açınca oyunun güvenlik yazılımı ile çakışıyordu)
    şimdi bunlar işe yaramazsa en son windows defender'ı kapat. çünkü bu program gelen verileri tek tek denetler. bu da yavaşlamalara ve kopmalara neden olabilir.
    bunlardan hiçbiri işe yaramazsa temiz bir format atarak (windowsun sitesinden indirdiğin windows 10 ile tabi. başka yerlerden indirme sakın) düzeltebilirsin.
    tabi bir de donanımsal sorunlar olabilir ki, bunu yapabilecek en önemli donanım ram'dir. bir veriyi depolayamadığında ya da bozuk depoladığında opma yaşayabilirsin. bilgin varsa ramleri soketlerinden çıkartarak, bildiğimiz silgi ile uçlarını hafifçe silersen durum düzelebilir.(genellikle ram sorunlarında mavi ekran hatası çok karşılaşılan bir durumdur. mavi ekran hatası almıyorsan ve bilgin yoksa ramleri hiç elleme)