Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 23
    Senior Member

Altar CSW hakkında - Eleştri

Merhabalar,

Konuyla ilgili soru ve eleştirilerimi paylaşmak istedim;

Merhaba arkadaşlar,

Altar sunucusunda dün gerçekleştirilen CSW sırasında yaşanan kural dışı eylemlerden dolayı kale, GM ekibi tarafından alınacaktır. Bu yaşanan durum sonrasında eyleme karışan klanların liderleri ve asistleri süreli olarak cezalandırılmıştır.

Haftada sadece 1 kez olan ve klanların birbirleriyle mücadele edebildiği bu etkinlik içerisinde oyun düzenini bozan, kural dışı eylemlere başvuran ekipler ve ekip üyelerinin hesapları, tespit edilmesi durumunda süreli/süresiz olarak erişime kapatılacak, bağışlanan NP miktarına bakılmaksızın klanları dağıtılacaktır.

CSW sırasında(başında, ortasında ya da sonunda);

-İç/dış kapıların anlaşmalı/anlaşmasız diğer klanlara açılması

-Kural dışı yöntemler ile bu kapılardan geçiş yapılması

Eylemi gerçekleştiren klan ve klan üyelerinin ceza almasıyla sonuçlanacaktır.

İlgili kurallar önümüzdeki ilk CSW ile birlikte tüm sunucularda geçerli olacaktır.

Kristali ele geçirme zamanını ve savunma stratejilerinizi bu kurallara göre geliştirmeniz, kurallar dahilinde daha eğlenceli kale savaşları geçirmeniz dileğiyle.
    1-CSW sırasında(başında, ortasında ya da sonunda);

İç ve dış kapıların açılması ile başlayalım, 8 senedir düzenli olarak CSW giren RaybanTakanMageler klan lideri olarak merak ettiğim ilk şey kapı açma ve kapama taktiği uygulanabilen ve özellikle son dk zamansız kale alındığında kullanılıp başka klanların kaleyi kolayca almasını sağlayarak yeni bir şans elde etmek için önemli bir özellikti veya güçlü klanların bulunduğu ve katılımın düşük olduğu eski serverlarda kalenin zaman hesaplanarak verilmesi ve bunun üzerine savunulacak süre içinde alınması sağlanarak taktik ile savaş kazanılabiliyordu, al-ver engellemek için bunu yasaklamak sizce bu mantıklı bir çözüm mü?
    Bu çözümü oyunculara bırakmak mantıklı mı peki? Direk Lever kaldırma gibi bir opsiyonunuz varken neden yapmayın yasak deniyor?

2- "İlgili kurallar önümüzdeki ilk CSW ile birlikte tüm sunucularda geçerli olacaktır."
    Madem bu kural önümüzdeki CSW ile birlikte uygulanacak neden CSW biter bitmez Wanteds klan liderini banladınız?

3- CSW şuanki haliyle hiçbir eğlencesi olmayan sadece son taşa kadar koş gel yapılan bir etkinlik, düzenlenmesi için çalışma yapılacak mı?

( Tüm silinen eleştirilerim gibi bu da silinmez ve cevap alır umarım.)

Edit:

4- Draki Blessing gibi, bu tür savaşları baltalayan bir itemin, 'en azından' CSW için kapatılması bu savaşın anlamı ve amacı olan Player Killing'in de gerçekleşmesine olanak sağlayacaktır.

HexenMeisterMONSTAA - Berk
    Last edited by sinan81; 07-05-2021 at 01:31 PM.

İşin ilginci kapı herkese açıksa burada haksızlık yoktur.
    Eğer bu suçsa belirtilmesi gerekirdi.
    Eğer suç değilse bu kural koyulduktan sonra uygulanmalıydı.

Ayrıca taraflı davranmalarını beklemezdim NTTGame'den. O yayıncılarda al/ver yaptılar. Bunu klan chatinden bile söylediler. Buna yaptırım yok Adalet herkese lazım. Yayıncılar NTTGame'yi oyunu bırakırız diye tehtit etti. Buna neden işlem uygulanmadı? Kurallarda olan birşey olmasına rağmen....

Teşekkürler.

Game Master Team Leader Khenarth's Avatar
    Nickname
    Khenarth
    Class
    KO -> Rogue
    Quote Originally Posted by sinan81 View Post
    Merhabalar,

Konuyla ilgili soru ve eleştirilerimi paylaşmak istedim;

1-CSW sırasında(başında, ortasında ya da sonunda);

İç ve dış kapıların açılması ile başlayalım, 8 senedir düzenli olarak CSW giren RaybanTakanMageler klan lideri olarak merak ettiğim ilk şey kapı açma ve kapama taktiği uygulanabilen ve özellikle son dk zamansız kale alındığında kullanılıp başka klanların kaleyi kolayca almasını sağlayarak yeni bir şans elde etmek için önemli bir özellikti veya güçlü klanların bulunduğu ve katılımın düşük olduğu eski serverlarda kalenin zaman hesaplanarak verilmesi ve bunun üzerine savunulacak süre içinde alınması sağlanarak taktik ile savaş kazanılabiliyordu, al-ver engellemek için bunu yasaklamak sizce bu mantıklı bir çözüm mü?
    Bu çözümü oyunculara bırakmak mantıklı mı peki? Direk Lever kaldırma gibi bir opsiyonunuz varken neden yapmayın yasak deniyor?

2- "İlgili kurallar önümüzdeki ilk CSW ile birlikte tüm sunucularda geçerli olacaktır."
    Madem bu kural önümüzdeki CSW ile birlikte uygulanacak neden CSW biter bitmez Wanteds klan liderini banladınız?

3- CSW şuanki haliyle hiçbir eğlencesi olmayan sadece son taşa kadar koş gel yapılan bir etkinlik, düzenlenmesi için çalışma yapılacak mı?

( Tüm silinen eleştirilerim gibi bu da silinmez ve cevap alır umarım.)

Edit:

4- Draki Blessing gibi, bu tür savaşları baltalayan bir itemin, 'en azından' CSW için kapatılması bu savaşın anlamı ve amacı olan Player Killing'in de gerçekleşmesine olanak sağlayacaktır.

HexenMeisterMONSTAA - Berk
    1- Lever kaldırma ve buna benzer bir kaç farklı düşüncemizi ilettik, somut bir yanıt alana kadar kurallar bu şekilde olacaktır.
    2- Güncel kurallar uygulandı. Bkz: Davranış Kuralları
    3- Kesinleşmiş bir güncelleme bulunmamakta. Kristalin kesilmesi, town'a düşme ve bu şekilde devam etmesi evet eğlenceli değil ve umuyorum ki ileride daha iyi bir hale gelebilir.
    4- Drake's Blessing eşyasının artık tamamen kaldırılması ya da düşürdüğü hasarın minimum seviyeye indirilmesini talep ettik.

Quote Originally Posted by iGringotts View Post
    İşin ilginci kapı herkese açıksa burada haksızlık yoktur.
    Eğer bu suçsa belirtilmesi gerekirdi.
    Eğer suç değilse bu kural koyulduktan sonra uygulanmalıydı.

Ayrıca taraflı davranmalarını beklemezdim NTTGame'den. O yayıncılarda al/ver yaptılar. Bunu klan chatinden bile söylediler. Buna yaptırım yok Adalet herkese lazım. Yayıncılar NTTGame'yi oyunu bırakırız diye tehtit etti. Buna neden işlem uygulanmadı? Kurallarda olan birşey olmasına rağmen....

Teşekkürler.
    Kurallar herkes için geçerli. Aksi bir düşünceniz var ise; Cheat Reports

Keyifli Oyunlar,

Senior Member
    Quote Originally Posted by Khenarth View Post
    1- Lever kaldırma ve buna benzer bir kaç farklı düşüncemizi ilettik, somut bir yanıt alana kadar kurallar bu şekilde olacaktır.
    3- Kesinleşmiş bir güncelleme bulunmamakta. Kristalin kesilmesi, town'a düşme ve bu şekilde devam etmesi evet eğlenceli değil ve umuyorum ki ileride daha iyi bir hale gelebilir.
    4- Drake's Blessing eşyasının artık tamamen kaldırılması ya da düşürdüğü hasarın minimum seviyeye indirilmesini talep ettik.

Keyifli oyunlar,
    Khenarth Selam,

Biliyorsun ki çoğu konudaki gibi işler siz ilettikten sonra tıkanıyor,
    Bu konuyu her güncellemede hatırlatma olarak güncelleyip, bu konuda gelişme olup olmadığına beraber bakalım,
    O yüzden lütfen konu kaldırılmasın,

Junior Member

Keyifli Oyunlar,
    Sizden rica ediyorum, hatta yalvarıyorum; lütfen draki blessing eşyasının kaldırılması için elinizden geleni yapın. Yaptığınız güncellemelerle oyun gerçekten keyifli bir hale gelmişti fakat bu eşya yüzünden karakterlerimizi güçlendirmenin bir anlamı kalmadı ve bu yüzden ciddi ciddi 2-3 party olarak oyuna kesin olarak veda etmeyi düşünüyoruz.

Keyifli Oyunlar,
    Gerekli şikayeti oluşturdum. Yukarıda berke verdiğiniz cevaplara katılmakla birlikte daha önceden belirtilmemiş bir kuraldan birilerine ceza vermeniz kurumsallığınızı zedeler. Eğer ceza veriliyorsa cheat reports'a konumu açtım. Teşekkürler cevap için.

Senior Member

Keyifli Oyunlar,
    Benim kafamda bir soru işareti var, şimdi csw başladığında clan isimler siege member ve defence olarak değişiyor, sanıyorum ki bu durum yapımcı tarafından clanlar arası anlaşmayı önlemek için getirilmiş yanlışım var ise düzeltin. Şimdi kafamdaki soru işareti siriusta mevcut ekipler bu durumu aşmak için clan değiştirerek suç işlemiş olmuyorlar mı ? Bu durum bir kuralları aşma taktiği değil midir ? Ve bu durum için bir önlem düşülüyor mu ? Şahsi önerim elimden geldiği kadar kafa yordum ve lwl düştüğünde nasıl ki stat cezası veriliyorsa clandan oyuncu çıktığında da bu clana sağlamış olduğu np miktarının bir bölümünün ceza olarak silinmesi gibi bir ceza düşünülmesi mantıksız mıdır? Teşekkürler saygılar.

Senior Member
    darısı sirius başına

Senior Member
    Mage kardeŞ yorum yapmŞ noldu mage kardeŞ alanla adammi kesemİorsn warİorda eco atamior.

Yeni eklenen kuralla ceza vermek çok saçma
    Aynı şikayeti daha önce yaptım destan serverında, kapıyı açtılar son dakika.
    GM'nin cevabı şuydu: Kapılar herkese açık, sizde girebilirsiniz.