Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11
    Senior Member

2004 Yılından Bu Yana Eslant Niye Aynı Harita ?

Anlamadığım oyunda özelikle de Eslant'ta arazi sıkıntısı mı var ? 2004 yılından bu yana Eslant aynı Eslant ama bür sürü mobs eklendi ve Eslant'ın haritasının genişletileceği yerine sürekli o mobslar daracık haritaya yerleştirilmeye çalışıldı.

Ne zaman Chat görevi var ya Nightmare onu yapmaya gitsem bir anda arkamda bir Balog beliriyor ve ansızın saldırması sonucu ölüyorum. Daha önce de gitmişlerdi Titan'ı Satirosun kenarına koymuşlardı Satiros'a göreve gidenler Titan'ın hışmına uğruyordu. Sonra da gittiler Titan'ı Dread Mare'nin yanına taşıdılar. Dread Mare de öyle bir yaratıkki uzaktan sizi görse peşinize takılıyordu. Aynı durum Mitril-Lily görevindeki Golem Bossu içinde geçerli. Dark Stonelerin içine koymuşlar. Azcık çeksen respawnlanıp slota gidiyor. Azcık yakın kessen slottaki bütün Dark Stoneler üstüne geliyor.

Haritayı genişletip ekleme yapılıp Mobslar yerleştirilse böyle bir sıkıntı olmayacak ama olmayacak işi yapıp Mobsları iç içe sokulma yöntemi seçilmiş.Çok zor bir şey değil yani o haritaya azcık ekleme yapmak kaldıki Monster Stonedeki dar alanı anında genişlettilerdi. Şu çölü azcık uzatmak, Ice tarafını genişletmek, şu Boro alanını kenardan biraz daha göle doğru genişletmek zor olmasa gerek.

Güzel öneri, chat görevi mobları da eklendikten sonra slotlar birbirine çok yakın iç içe geçen slotlar var.

not: Ayrıca eslantta troll warrior ve dark knight slotlarının ne görevi var ne de exp kasmak için kullanılıyor. Bu gibi slotlara da düzenleme gelebilir.
    Last edited by AdamSm1thBeyler; 07-04-2021 at 09:14 PM.

Banned
    Server
    KO -> Olympia
    Infractions
    0/1 (15)
    Kardeşim adamlara iş çıkarma

Senior Member
    İş çıkarmada şu Nightmare görevinden nefret ettim. Özelliklede bu lure pathindenmidir nedir arkan boşboşken bir anda arkanda bitiyor. 3 exp alıp görevi bitireceğim derken 50 exp kaybediyorsun. Ben öldürdükçe inadına gidiyor Balog tarafında respawn oluyor yanıma taşla çekiyorum öldürüyorum bu sefer arkamdan bir vuruş ölüyorum bir bakıyorum Balog. Hangi ara geldi oraya görmedim bile.

Bütün görev yapma zevkim hevesim kaçtı çıktım kapadım oyunu. İki vakit geçirim dediydim. Balogların içine koyulmazki o Nightmare adındaki mobs. Grendellerin orası bomboş
    Last edited by Miss_Super; 07-04-2021 at 05:42 PM.

Senior Member
    Nickname
    REZZ55
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Bence harita iyidir. Risk istemiyorsan sahile parka gideceksin.
    Ben değiştirmeye gerek yok diyorum.
    Ama siz daha iyi bilirsiniz tabiiki.

Senior Member Death_Stroke's Avatar
    Harita bence yeterince büyük ama 2 slot genel olarak yetersiz 4x slot olsa her mob için daha iyi olabilir

Quote Originally Posted by Death_Stroke View Post
    Harita bence yeterince büyük ama 2 slot genel olarak yetersiz 4x slot olsa her mob için daha iyi olabilir
    Stone golem, nightmare, death wizard, doom soldier , ainclo , htc-htb-htc benim gözüme çarpan slotlar. Alan daha geniş ve slot sayısı daha fazla olmalı.
    Last edited by AdamSm1thBeyler; 07-04-2021 at 09:09 PM.

Senior Member
    Harita hiç de büyük değil. Nightmarelerdeki sıkıntı zaten gözle görülüyor. Mobslar komple sıkıştırılmış bir şekilde duruyor. Aynı şekilde Mitrildeki Golem Bossu içinde geçerli. Siz hiç Eslantta aoe Evil Wizard yapan mage gördünüz mü? Alan geniş olmasına olmasına rağmen etrafı barut fıçısı ve aoe kesime özelliklede evil wizard aoesine uygun değil.. Eskiden Dragon Knight Skeleton ile Ask Knightların bulunduğu slota hiç modifiye etmeden gidilmiş evil wizard koyulmuş. Doom Soldier,Death Wizarda yer bulunamamış olduğu gibi birbirlerinin içlerine geçirilmiş bir de geçiş yollarına serpilmiş. Yine saisdeki eslantın son Partı olan o yaratıklar ice kısmında yolun ucuna sıkıştırılmış gene yer bulunamamış. Dark Knightlarda ve Doom Knightlar hiç uygun bir konumdaki yerde değil aradaki yolun ortasına öyle dizilmiş. Yeni bir mobs eklense etrafa artık Townun ortasına koyarlar gibi geliyor. Haritanın genişletilip yaratıkların uygun bir slota alınması gerekiyor.

Yukarıda da birisi risk istemiyorsan parka gideceksin yazmış. Göz göre göre yapılan riskte saçmalıktır. Arazinin metrekaresine para vermiyorlar oyunda.

Senior Member Death_Stroke's Avatar
    Quote Originally Posted by AdamSm1thBeyler View Post
    Stone golem dark stonelerin içinde çıkıyor, nightmareler balogların içinde çıkıyor. Alan daha geniş ve slot sayısı daha fazla olmalı.
    Örneğin korede paramun 4 slot var diğer moblar yine 2 slot ama sadece paramun 4slot

Quote Originally Posted by Death_Stroke View Post
    Örneğin korede paramun 4 slot var diğer moblar yine 2 slot ama sadece paramun 4slot

Bizde de en azından bu şekilde olsa çok güzel olur, 2 slotumuz var onlar da ''mafyaların'' elinde