Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16

Thread: Maden Hk.

Maden Hk.

Konuyu kısa geçeceğim sizlerin yarısını banladığınız yarısının hala koxpla maden de 35 level charlarla yaptığı farm ile ilgili bilgi vereceğim.

Bu anlatacağım olay sadece son üç sunucu da geçerli.

Son 3 sunucu da koxpla sürekli maden yapan charların kazançları şu şekildedir;

24 saatte en az 120 adet en fazla 160 adet olmak üzere glutinous rice cake ( küçülme keki olarak bilinir )

2000 Adet Dc Flash

200 Adet 720 Hp pot ve 200 adet 1920 mana potu kasılmaktadır.

Burada kazancı şu şekilde sağlıyorlar , 35 level tradesi açık hiçbir premium ihtiyacı olmayan boş charlarla ellerine golden mattock alarak para kasıyorlar.

Bu kazanç şu şekilde sağlanıyor.

35 level chara golden mattock alıyorsunuz 1m civarı herkes satar , 3m nakit para koyuyorsunuz 24 saatlik rpr ücreti ** *

Bir adet char 120 adet glutinous rice cake kastığını var sayarsak bu en ucuz 150k - 200k arası satılmaktadır. Biz 150k fiyattan baz alalım.

120*150,000= 18,000,000 m para kasıyor göze az görünüyor evet peki bu işi 10 pc ile yaparsak günde 180,000,000 m - 30,000,000m rpr ücreti = 150,000,000 nakit para siz sayıyı daha da yükseltebilirsiniz. * *** **

Bu haksız kazanç yetkililer tarafından engelleneceğinden hiç şüphem yoktur. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Problemin çözümünü de ben belirteyim yetkili arkadaşlar için.

Problemin çözümü 35 level de 150 kek atmasın eski serverler de ki gibi drop çeşitliliği olsun ya da 70 level üzeri drop atsın. Oyuna dün başlamış insanın bile koxp olduğunu anladığı oyuncuların 2 3 tanesine ban atıyorsunuz diğerleri slotta kasmaya devam ediyor net şekilde buna göz yumuyorsunuz.
    Last edited by TANRININVIPKULU6868; 06-24-2021 at 10:32 AM.

Banned
    Server
    KO -> Olympia
    Infractions
    0/1 (15)
    Ben de Vega’da maden yapıyorum. Solo olarak oynuyorum sadece bdw draki ve maden yapıyorum. Çok da keyif alıyorum. 15 kişiyi report ettim hepsi de işlem gördü.
    Şimdi benim anlamadığım ne olmasını istiyorsun? Olmayan dropları mı düşürsünler? Eğer bunu istiyorsan aklınla zorun var demektir. Hileye çare bulsunlar diyorsan Çek videolarını gönder Cr ye. İşlem elbet görüyorlar. Ben legal olarak keyif alıyorum madenden az da olsa kasıyorum. Beni mağdur duruma düşürmeden illegallere işlem yapılsın. Bu tarz konuşunca gelirler olmayan dropları da alırlar giderler. Olan yine legale olur.
    Last edited by alfa42; 06-24-2021 at 05:44 AM.

Moderator DizzyMask's Avatar
    Nickname
    DizzyMask
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Merhabalar,

Yazınızdan kurallarımıza aykırı olan cümleleri çıkartmak, düzenlemek durumunda kaldım, sebebi ise illegal yöntemlere yönlendirmeye yönelik olmasından dolayı.

Konuya gelecek olursak maden bölgesinde şu an için bir değişiklik söz konusu değil ama illegal oyuncular her gün eksiksiz ceza almakta, gözden kaçan kullanıcıları sizler bize bildirirseniz ceza alma sürecini hızlandırmış olursunuz.

Senior Member LordVeyda's Avatar
    kanka günlük 150 m o adamın elektrik parasını çıkarıyor mu ya 10 pc de merak ettim :d

Banned
    Nickname
    EFSER
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    RulersMyHeart / RulesMyHeart
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (100)
    Quote Originally Posted by LordVeyda View Post
    kanka günlük 150 m o adamın elektrik parasını çıkarıyor mu ya 10 pc de merak ettim :d
    10 PC nin günlük yakacağı max elektrik 10 lira yoktur.
    1.5 gb ne kadar ediyor otur sen düşün.

Evde 3 pc , 2 tv , 1 buzdolabı , 1 çamaşır makinası , 1 bulaşık makinası , ütü vs gibi ufak ev aletleriyle benim ayda ödediğim max elektrik faturası 120 tl İstanbulda. 3 pc neredeyse 7 24 online durumda ,

googledan 2021 için aldığım alıntılı bilgiler.

Basit bir şekilde; 250 Watt x 24 saat= 6000 Watt ediyor. 6000 Watt ise 6 Kilowatt'tır. Yukarıda 1 kW yaklaşık 44 kuruş demiştik.

Örneğin bilgisayarınızın 600 W'lık bir güç kaynağı (PSU) bulunuyor ve bilgisayarınız, günde ortalama 8 saat çalışıyor. Kaba bir hesaplama yapacak olursak günlük tüketim: 600 W x 8 Saat = 4.800 W olur. Bu 4.800 W'ı 1000'e bölüp kW elde edersek 4,8 kW'lık bir günlük elektrik tüketim değeri elde ediyoruz.

buda benim yukarıyı görüp hesabım,
    8 saatte 4.8 kw demiş , biz buna 5 diyelim düz hesap olsun.
    24 saatte 15 kw harcar
    6 kw / 44 kuruş = 1 kw 7.33 eder 8 diyelim
    15 kw = 1.20 kuruş eder günlük
    aylık hesaplayalım = 36 tl , 30 gün boyunca bir pc hiç kapanmadan yaktığı elekrik. Monitörü kapatarak , ekran parlaklığını kısarak , hoparlör vs gibi gereksiz elektrik yakacak şeyleri çıkararak bu limiti 30 tl kadar çekersin.

Sabah sabah bana 1 pc nin aylık yaktığını hesaplattın teşekkürler

1 ayda vegada 400 değil de 600 knight cash parasını çıkartan hesap kâr elde ediyor gerisinden.
    Günde 1200 cash kasmış oluyor vegada 1.5 gb ile.
    ayda 36bin kc ediyor.
    400 kc = 40 tl desek küsüratlarda var neyse
    3600tl yi , kc parası olarak madenden 10 pc ile çıkarabilirsin
    tabi hile hiç uyumaz , dinlenmez , aksilik yaşatmaz

Bu arada küçülme topu vegada 150k değil 190k , 40k lık kar birimini daha eklemiş değilim
    Last edited by _EFSER_; 06-24-2021 at 06:48 AM.

Quote Originally Posted by _EFSER_ View Post
    10 PC nin günlük yakacağı max elektrik 10 lira yoktur.
    1.5 gb ne kadar ediyor otur sen düşün.

Evde 3 pc , 2 tv , 1 buzdolabı , 1 çamaşır makinası , 1 bulaşık makinası , ütü vs gibi ufak ev aletleriyle benim ayda ödediğim max elektrik faturası 120 tl İstanbulda. 3 pc neredeyse 7 24 online durumda ,
    Tamam şimdi hadi günde 1 tl yaktığını farz edelim. Konuya bakacak olursak arkadaş 10 pc ile maden yaptığını ve bunun karşılığını aldığını belirtmiş. IP sınırlamasını baz alarak premium çekildiği de ortada. Benim anlamadığım buradaki haksız kazanç ne? Haksız olan tarafı neresi yani ? Gerçi düzenleme geçmişini göremiyorum belki farklı şeyler yazmıştır arkadaş ama şu anki konuya baktığımda herhangi bir haksız kazanç göremiyorum.

Not: Mübalağa güzeldir ama sen yine de bi baktır sayacına. Ceza yemeyesin

Banned
    Nickname
    EFSER
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (100)
    Tamam şimdi hadi günde 1 tl yaktığını farz edelim. Konuya bakacak olursak arkadaş 10 pc ile maden yaptığını ve bunun karşılığını aldığını belirtmiş. IP sınırlamasını baz alarak premium çekildiği de ortada. Benim anlamadığım buradaki haksız kazanç ne? Haksız olan tarafı neresi yani ? Gerçi düzenleme geçmişini göremiyorum belki farklı şeyler yazmıştır arkadaş ama şu anki konuya baktığımda herhangi bir haksız kazanç göremiyorum.

Not: Mübalağa güzeldir ama sen yine de bi baktır sayacına. Ceza yemeyesin
    sen yorum yazarken bende oturup bi güzel hesap kitap yaptım. Büyük ihtimalle zaten arkadaşın yukarıda bahsettiği durum hileciler içindi ama ben yine 10 pc üzerinden gelen kazancı ve 1 pc nin aylık 36 tl yaktığını hesapladım.
    Zaten hileci olan adam 10 pc kullanmaz , çoklu giriş sistemi koxplarda mevcut , 10 farklı ip ye de ihtiyacın yok çözümlerden burada bahsetmek istemem. Premium almana bile gerek yok hile ile oyuna aynı pc den 100 karakter sokabilirsin. Bilgisayarın ne kadar desteklerse sokabilirsin.

Ha oturup bununla elle uğraşan insan yok. emin ol yok
    Onun yerine gidip satiros kessen daha karlısın çünkü

Banned
    Server
    KO -> Olympia
    Infractions
    0/1 (15)
    Ben legal maden yapıyorum. Vegaya beklerim.

Quote Originally Posted by _EFSER_ View Post
    sen yorum yazarken bende oturup bi güzel hesap kitap yaptım. Büyük ihtimalle zaten arkadaşın yukarıda bahsettiği durum hileciler içindi ama ben yine 10 pc üzerinden gelen kazancı ve 1 pc nin aylık 36 tl yaktığını hesapladım.
    Zaten hileci olan adam 10 pc kullanmaz , çoklu giriş sistemi koxplarda mevcut , 10 farklı ip ye de ihtiyacın yok çözümlerden burada bahsetmek istemem. Premium almana bile gerek yok hile ile oyuna aynı pc den 100 karakter sokabilirsin. Bilgisayarın ne kadar desteklerse sokabilirsin.

Ha oturup bununla elle uğraşan insan yok. emin ol yok
    Onun yerine gidip satiros kessen daha karlısın çünkü
    heeeee. onu bilemem bu arada ben antalyada beyaz eşyalar + 1 pc + 1 vantilatör 450-500 tl arası fatura ödüyorum. söyle şu işin sırrını

Banned
    Nickname
    EFSER
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (100)
    heeeee. onu bilemem bu arada ben antalyada beyaz eşyalar + 1 pc + 1 vantilatör 450-500 tl arası fatura ödüyorum. söyle şu işin sırrını
    Birisi sizden kaçak elektrik çekiyor olma ihtimalini bi otur kontrol ettir.
    33 odalı otelde çalışıyorum + lobi + ofisler + restorant ( restorant 7 24 aktif )
    mini barlar 35 tane 7 24 aktif
    35 taneden fazla tv var
    10 tane civarı 7 24 çalışan pc
    aydınlatma var lobiyi , gece dışarısını , yukarıda restorantı ,
    ütüsü çamaşırı osu busu saymıyorum bile
    40 adet klima mevcut
    5000 tl yi geçen bir fatura maalesef ki görmedim. Sen nasıl 400 ödüyorsun anlamış değilim. Ki şirket olduğu için KW başına daha fazla ödeme yapıyor burası.
    tabi bir de şunu belirteyim her zaman odalar full değil , her zaman misafirler de odada değil.