Results 1 to 5 of 5
    Junior Member

Yalnız oynayan bir oyuncunun karakterini geliştirmesi imkansızlaştırılmış.

Oyuna 1 hafta önce geri döndüm hâli hazırda var olan yıllanmış bi karakterim vardı.
    DC Premium, mor/sarı peri. Auto loot, magic bags vb. pus üzerinden alınabilecek ve farma katkısı olabilecek her türlü öğeyi satın aldım.
    Ancak gördüğüm kadarıyla oyunun şu evresinde tek başına oynayan oyuncuların oyunda "emek" harcayarak karakter gelişimlerini sağlamaları imkansıza yakın hale getirilmiş. Hiçbir PVE haritada saatlerini harcadığına değecek bir loot elde edemiyorsun. Oyunda sadece ronark land "PvP" haritası farmı öne çıkarılmış orada da solo oyuncunun farm yapabileceği slotlar tekel haline getirilmiş. karakter yatırımı yapan oyuncular ticarethane anlayışıyla belirli saat aralıklarında slotların farmlarını yapıyorlar ve yeni başlamış / cebinden para ile oyuna yatırım yapmamış bir oyuncunun bu kişilerle rekabete girebilmesinin mümkünatı yok. Şahsi görüşüm eğer PvE haritalarına çözüm bulunmazsa bu oyunun solo oyuncusu kalmayacağı yönünde ve tabi ki bir diğer önemli sorun ise PvE haritaları işgal etmiş olan genie mage tren partileri. Bu mage partilere de bir an önce çözüm bulunmalı gerekirse tüm yaratıkların resist değerleri düzenlenmeli mage sınıfının pve haritalarındaki moblara verdiği hasarlar ciddi oranda azaltılmalı. Oyunun bu sistemi serverlerin canlılığına da zarar veriyor, belirli bir kaç büyük clanlar bi-frost & krowaz haritalarında rahatlıkla farmlarını sürdürürken kendi başlarına mücadele eden oyuncular pes edip oyunu bırakıyor.
    Last edited by DonJose; 06-21-2021 at 01:37 PM.

savaş alanının orta yerine isilion koymuş adamlar daha ne yapsınlar................

Senior Member
    Dostum böyle nice konu gördüm ama sonuç yok bende senle aynı durumdayım jr giriyorsun 2 PC oynayan FT giriyorsun sağ tikcilardan oda olmuyor chaos desen kozper dolu anlayamıyorum yönetim bı masa etrafında toplanıp hiç düşünmez mi bu konuları . Hiç bir oyunda bu kadar sadık oyunca kitlesi bulamazsınız bu kitleyi üzmek size bişey kazandırmaz

Junior Member
    Quote Originally Posted by Deahtt2603 View Post
    Dostum böyle nice konu gördüm ama sonuç yok bende senle aynı durumdayım jr giriyorsun 2 PC oynayan FT giriyorsun sağ tikcilardan oda olmuyor chaos desen kozper dolu anlayamıyorum yönetim bı masa etrafında toplanıp hiç düşünmez mi bu konuları . Hiç bir oyunda bu kadar sadık oyunca kitlesi bulamazsınız bu kitleyi üzmek size bişey kazandırmaz
    Ben sadece bi oyuncu olarak gördüğüm sorunları dile getirdim. Çözüm bulup bulmamak ilgili merciiye kalmış. Ancak izlenen bu politika uzun vade de çok fazla oyuncu kaybına yol açacak diye düşünüyorum çünkü "X,Y,Z" siteleri üzerinden bakiye yükleyip gerçek para transferi ile oyun içi item satın alımı yapmayan ve de ekonomik durumu el vermediği için yapamayan oyuncular bu oyuna bu şekilde daha fazla katlanmazlar.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Dakotaz View Post
    Oyuna 1 hafta önce geri döndüm hâli hazırda var olan yıllanmış bi karakterim vardı.
    DC Premium, mor/sarı peri. Auto loot, magic bags vb. pus üzerinden alınabilecek ve farma katkısı olabilecek her türlü öğeyi satın aldım.
    Ancak gördüğüm kadarıyla oyunun şu evresinde tek başına oynayan oyuncuların oyunda "emek" harcayarak karakter gelişimlerini sağlamaları imkansıza yakın hale getirilmiş. Hiçbir PVE haritada saatlerini harcadığına değecek bir loot elde edemiyorsun. Oyunda sadece ronark land "PvP" haritası farmı öne çıkarılmış orada da solo oyuncunun farm yapabileceği slotlar tekel haline getirilmiş. karakter yatırımı yapan oyuncular ticarethane anlayışıyla belirli saat aralıklarında slotların farmlarını yapıyorlar ve yeni başlamış / cebinden para ile oyuna yatırım yapmamış bir oyuncunun bu kişilerle rekabete girebilmesinin mümkünatı yok. Şahsi görüşüm eğer PvE haritalarına çözüm bulunmazsa bu oyunun solo oyuncusu kalmayacağı yönünde ve tabi ki bir diğer önemli sorun ise PvE haritaları işgal etmiş olan genie mage tren partileri. Bu mage partilere de bir an önce çözüm bulunmalı gerekirse tüm yaratıkların resist değerleri düzenlenmeli mage sınıfının pve haritalarındaki moblara verdiği hasarlar ciddi oranda azaltılmalı. Oyunun bu sistemi serverlerin canlılığına da zarar veriyor, belirli bir kaç büyük clanlar bi-frost & krowaz haritalarında rahatlıkla farmlarını sürdürürken kendi başlarına mücadele eden oyuncular pes edip oyunu bırakıyor.
    Oyunun kanayan yarasına parmak basmışsınız, sizin benim gibi binlerce oyuncu aynı dertten muzdarip ama maalesef bu konuda hiç bir güncelleme olmuyor. Gelen güncellemelerden de yine en çok darbe yiyen kesim solo oyuncular oluyor. Bu arada solo diyorum ama sadece oyunu tek başına oynayanlar değil aslında ekibi olanlar bile şuan bu tekelleşmeler yüzünden hiç bir yerde barınamaz haldeler, hele de oyuna yeni başlamışlarsa. Zaten bu apayrı bir sorun ama burada asıl sorun cz dışındaki yerlerde çok fazla pc ile genie farmı yapılması sorunu. Yani toplasan bir kaç tane para getiren spot var oralara da çoklu pc ile mage karaktere ts basılıp aşırı seri bir şekilde spot tamamen ele geçiriliyor ve artık orası normal oyunculara tamamen kapalı hale geliyor. Magenin dragon çıkarması mesela, düşünün bir partide 7 mage varsa 7 adet dragon çıkarıldığında partideki atak gücünü. Bununla kim başa çıkacak kim uğraşacak da bir rekabet oluşacak biri bana açıklasın lütfen Uzun lafın kısası solo oyuncuyu da geçtim, normal oyuncular için bile kanser hale geldi maalesef olaylar ve nasıl bu kadar görmezden geliniyor anlamıyorum.
    Hala bu oyunun en adil etkinliğinin juraid montain etkinliği olması ve 20 yılda gelinen noktada üzerine hiç bir şey koyulamamış olması aslında durumun ne kadar vahim olduğunun kanıtı.
    Last edited by BySTONEXX; 06-21-2021 at 02:08 PM.