Results 1 to 3 of 3
    Junior Member

Angry DC yediğimiz zaman askıda kalması

Merhabalar, çok önemli bir sorun için bildirme yapmak istiyorum. Oyunda farm yaparken veya exp kasarken dc yediğimiz vakit de karakterin hala oyunda kalmasına anlam veremiyorum. Artık çıldırma noktasına geldik. Hadi ioyunda dc sorunu yok diyelim internetimiz kötü dc yiyoruz diyelim Allah aşkına dc yiyorsak oyundan koparsın atsın o an oyunda tutmasın. Oyunda tuttuğu için sürekli girdiğimiz de karakterimizi ölü bulmaktan sıkıldık artık. Buna bir çözüm bulun lütfen. Koskoca yılların oyununda böyle sorunlar görmek oyuncuların oldukça canını sıkıyor.

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Merhaba,

Modeminizi resetleyerek askıda kalma sorununu çözebilirsiniz, ek olarak karakterin direkt oyundan düşmesi kullanılan internet ve sunuculara bağlıdır.

İleride bu yönde bir çalışma veya güncelleme yapılırsa mutlaka bilgisi paylaşılacaktır.

Senior Member
    Yalnız bu senin dediğin hemen hemen bütün online oyunlarda oluyor. Sonuçta oyundan çıktığımız zaman yani exit-log off dediğimiz zaman bir komut veriyor ve karakter çıktığın an oyundan kayboluyor. Ama DC olduğunda ya da internetle ilgili bir problem olduğunda o komutu alamadığı için normal karşılıklı haberleşmeye çalışmaya devam ediyor ta ki hiçbir komut alamadığını kesin hissettiği zaman. İşte bu sefer komut alamıyorum diyor ve karakteri oyundan düşürüyor.

Defalarca Silkroad Online da başıma geldi. Sık elektrik problemi yaşadığım için bu memlekette bazen pc reset atıyor , oyuna sonradan girdiğimde karakter ölmüş oluyor ya da hpsi dipte oluyor. Silkroadu da azcık bilirseniz Knight gibi pek değil. Karakter kendi lvlinde olan bir mobsla exp kasar genelde. Şimdi 75 lvl üstü +5 seal of sun armor olan str bir charı o leveldeki bir yaratıkla kapışırken o hpdde öldürebilmesi için pot içmeden en az 3 dakika sabit durması lazımki sanki bana daha fazla duruyormuş gibi de geliyor. Oraya girişte kolay olmadığı için hatta imkansız olduğu için böyle bir durumda ölünmeside kaçınılmaz oluyor. Knightta girerken character of current use uyarısı verir mesela. Entera basıp charı düşürürsün. Hemen girersen kurtarma şansın da olabiliyor. Aynı durumu Talisman Online da da yaşıyorum.

Ama şunu da düşünmek lazım. oyun bir sürü imkan sunuyor . Premiumlu oyuncularda 5% değilde 2,5% gidiyior. Exp Prede bu 1%. Bunun üzerine 30 taş ve 80% geri exp yükleme sistemi var. PUSta uygun fiyata 60% ve azcık pahalı da olsa 80% scroll var. Yine hangi serverda oynuyorsun bilmiyorum 100% scroll var. Areste mesela şu an 70 80m satılıyor 10 luğu. tanesi 7 8 m ye geliyor ki çok iyi bir rakam. Bütün çeşitli bu imkanlara rağmen önlemini almakta oyunucunun kendi sorumluluğunda birazcıkta.