Results 1 to 6 of 6

Çoklu PC İşgali Altındaki Coin Slotları ve Geleceği

Merhaba, açıkçası bir çok oyuncunun kendi başına saatlerce elle çabalayıp bir şeyler yapmaya çalışırken çektiği eziyetler ortadayken sırf 10 tane PC'si var diye 7/24 slotlardan AFK şekilde coin kasılması bence oldukça mantıksız bir durum.

Örnek verecek olursam;
    -Haunga Warrior Slotları
    -Golem Slotları
    -Eslantın Çöp Slotları,
    -Uruk slotları
    -Manticore slotları
    -Savage Slotları
    -Skeleton türevi slotlar
    -DTC/DTS slotları

gibi slotların oyundaki tek işlevi bu şahısların oyunla herhangi bir alakası olmadan üzerlerindeki coinleri toplayıp oyuncu sözleşmesine aykırı şekilde coinleri elden çıkarması üzerine çalışmakta.

Oyun yönetimi belki yapılan slot nerflerini yeterli buluyordur buna bir itirazım yok lakin en azından bu slotlardaki dropların oyun içi eşyaya çevrilmesi gerektiğini düşünüyorum. Örneğin TS-Magic Hammer-Raptor-Kutu vs vs. Yani bu slotlarla uğraşanlar en azından oyuncularla etkileşime girip bu itemleri satmakla veyahut ticarette kullanmak zorunda olmalılar.

Açıkçası Genienin zamanı olmayan oyuncuların daha rahat EXP kazanımı için oyuna eklendiği bir gerçekken bugün gelinen nokta bence hiç iç açıcı değil. Lütfen konuyu kilitleyip birleştirmeyin.

bunlar yüzünden oyunun doğası bozuluyor. normalde lvl kasan birinin yaratıklardan topladığı paralar ve droplarla pot ve giderlerini karşılaması lazımken tam tersi eksiye düşüyor. adamlar gold miktarını iyice düşürdü ve oyun tamamen bizi ticaret için oynayan adamların eline bıraktı.

1 kaç sene önce 24 pc li bir video görmüştüm. Adam evinin salonuna 24 pc koymuş. Bazıları ile farmlıyor bazıları ile pazar yapıyor.

Bu sene (3-5 ay önce) içinde ise 56 pc ile bu işi abartmış birinin videosu ile karşılaştım.

Önlem alınmadığı sürece bu tipler artmaya devam edecek.

Gerçek hayatta, Aşı döneminden sonra Mesai zili çaldı. Artık Benim gibi olan sabah 7 akşam 7 tayfası fazla aktif olmayacağına göre. Benim gibileri etkilemeyen olay. Benim gibiler artık sanal oyundan yeniden, kapitalist sistemin boğa dünyasında SS olmaya geri dönüyoruz. Zaten benim gibi şu an forumda aktif olan tayfaya bakınca. Son 1 senedir KÇÖ ya da ücretsiz izinde yada işşiz olan kişilerdi. Artık Ekonominin çarkları eski düzenine oturmaya başladığına göre. Fazla takmamak lazım. Şu an droplar artırılsa yada arttırılmasa, Çalışan kesimi etkilemiyor. Çünkü benim gibiler farm yapacaklarını zannetmiyorum. Yoğun bir iş temposundan sonra akşam gelip de, şurada 1 saat farm yapacak kişi sayısı az. Bu pandemide ki arz talep dengesini fazla büyütmemek lazım. Çalışan kesim için hiç bir zaman GB ile uğraşmaz, direk itemi elde etmek için uğraşır. Aradaki farkı umarım anlatabilmişimdir. Hadi ben kaçar.

Not: Oyunun ilerleyiş sürecini ve gelişimini kontrol ve yöneten departmalarını takdir ediyorum. Çok mantıklı bir strateji oyuna yeni itemler getirmek. Oyundaki mevcut rekabet ortamının ateşinin sönmemesi için.

Junior Member
    o slotlarda 24 saat afk kalamazsın hele çöp slotlarında. kutun 15 dk da doluyor eğer makro vb hile değilsen uğraşmak gerçekten zor emek isteyen slotlar. oyun makro yada koxp engelleyebilirse zaten ozaman çoğu slot boşalacak ve bu oyun şuan en çok farmerlardan para kazanıyor bunuda belirtmek isterim

Senior Member
    bu slotlar hiçbir şekilde boş kalmıyor adamlar 7 24 o slotta 8 bilgisayarla kasıyolar normal 1 bilgisayarla oynayan kişiler nasıl bu slotlardan faydalanabilir ki