Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 16 of 16
    Senior Member
    Quote Originally Posted by FFferik16 View Post
    Demek ki en iyi yöntem değilmiş? Bu sorunu çözmemekle birlikte, aynı evde etkinliğe giren normal oyuncuları mağdur etti.

JR AFK ve pasif oynamaların cezası artsa daha çok işe yarardı. Boş charın tüm ban haklarını bitirene kadar çok uzun süre geçiyor zaten. Ayrıca aynı interneti kullanan bir hesaplarda daha önce de JR'de AFK kalma veya pasif oynama gibi cezalar alınmışsa onun da cezası ona göre değerlendirilmeli.
    Zaten afk ve pasif oyunu cezalarındırıyorlar daha ne olacak ? 1 kere afk kalan sınırsız ban mı yesin.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Quote Originally Posted by NANANANANA View Post
    Zaten afk ve pasif oyunu cezalarındırıyorlar daha ne olacak ? 1 kere afk kalan sınırsız ban mı yesin.
    3 gün, 5 gün diye artarak gidiyor cezalar. Bu kısa günlerde de başka hesaplarla giriyorlar, onlar banlanana kadar da diğerinin banı açılıyor. Aynı kişinin 1 charının tüm ban hakları dolup sınırsız ban yemesi, herkes rapor etmediği için yılları buluyor. Ve bak daha 1 charı diyorum. Ben aynı kişinin çok charını rapor ettiğim için bunu bizzat biliyorum. İlk cezada başlasın 15 gün, sonra 30, 60 vs. diye gitsin. Yani gerçekten bir caydırıcılığı olsun diyorum.

Senior Member
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    El-Morad
    3 gün, 5 gün diye artarak gidiyor cezalar. Bu kısa günlerde de başka hesaplarla giriyorlar, onlar banlanana kadar da diğerinin banı açılıyor. Aynı kişinin 1 charının tüm ban hakları dolup sınırsız ban yemesi, herkes rapor etmediği için yılları buluyor. Ve bak daha 1 charı diyorum. Ben aynı kişinin çok charını rapor ettiğim için bunu bizzat biliyorum. İlk cezada başlasın 15 gün, sonra 30, 60 vs. diye gitsin. Yani gerçekten bir caydırıcılığı olsun diyorum.
    Biri yedi mi hepsi yese veya en azından aynı telefon kayıdı olan ve aynı ip den bağlananlar yese gene güzel olur.
    Ama en başta aynı ipden bile girişlerinin kapatmak lazım kısaca premium hesaba gelince 2 den fazla premiumsuz char nasıl ki oyuna sokulmuyor bu adamlarda sokulmasın.
    Aşarlar diyeceksiniz de aşsınlar

Senior Member FFferik16's Avatar
    Quote Originally Posted by GREENEESsssss View Post
    Biri yedi mi hepsi yese veya en azından aynı telefon kayıdı olan ve aynı ip den bağlananlar yese gene güzel olur.
    Ama en başta aynı ipden bile girişlerinin kapatmak lazım kısaca premium hesaba gelince 2 den fazla premiumsuz char nasıl ki oyuna sokulmuyor bu adamlarda sokulmasın.
    Aşarlar diyeceksiniz de aşsınlar
    IP kısıtlamaları hiçbir işe yaramıyor, keşke yarasaydı da kurtulsaydık. O kısıtlamada olan aynı evde etkinliğe giren kişilere oluyor. Örneğin ben bir süreliğine kardeşimin yanına gittiğimde birlikte JR tıklardık, yan charlarla BDW girerdik, chaos giredik, ikimiz de +9/+3 itemliyiz. Bu sınırlamadan sonra sırf bu yüzden üşenip girmediğimiz çok oldu. Hani bu işi yapacaklar üşenmez girer mobilden çünkü neden öyle yaptıkları malum, bu sadece bizim gibilere güçlük çıkarıyor. Bir de bunu her gün yapmak zorunda kalanlar var, bir gün babanın bir gün oğlunun girdiğini biliyorum. E bak işte onları etkilemediği gibi normal oyuncuları eksiltiyor etkinlikten, yani "ne kadar önlese kâr" da değil, zarar işte o.

CR'de daha detaylı inceleme ile eğer aynı IP'deki diğer charı da sabıkalı ise ona göre ceza artmalı. Onun dışında da dediğim gibi genel olarak da JR AFK cezaları artmalı. 3 günlük ceza mı olur, raporun sonuçlanıp kişinin ban yemesi bile 3 günden fazla sürüyor.

Senior Member
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    El-Morad
    IP kısıtlamaları hiçbir işe yaramıyor, keşke yarasaydı da kurtulsaydık. O kısıtlamada olan aynı evde etkinliğe giren kişilere oluyor. Örneğin ben bir süreliğine kardeşimin yanına gittiğimde birlikte JR tıklardık, yan charlarla BDW girerdik, chaos giredik, ikimiz de +9/+3 itemliyiz. Bu sınırlamadan sonra sırf bu yüzden üşenip girmediğimiz çok oldu. Hani bu işi yapacaklar üşenmez girer mobilden çünkü neden öyle yaptıkları malum, bu sadece bizim gibilere güçlük çıkarıyor. Bir de bunu her gün yapmak zorunda kalanlar var, bir gün babanın bir gün oğlunun girdiğini biliyorum. E bak işte onları etkilemediği gibi normal oyuncuları eksiltiyor etkinlikten, yani "ne kadar önlese kâr" da değil, zarar işte o.

CR'de daha detaylı inceleme ile eğer aynı IP'deki diğer charı da sabıkalı ise ona göre ceza artmalı. Onun dışında da dediğim gibi genel olarak da JR AFK cezaları artmalı. 3 günlük ceza mı olur, raporun sonuçlanıp kişinin ban yemesi bile 3 günden fazla sürüyor.
    Doğru söylüyorsunuz illegalin cezasını legale kesmek oluyor, keşke bu gibi durumlar için yönetim bir imtiyaz sunabilse ama ne sunabileceği hakkında en ufak bir fikrim bile yok ne yazıkki.
    Chaos ve jr zaten denetlenmiyorki sadece günlük taratma sayesinde sadece koxperlar banlanıyor çok oda var kim denetlicek hepsini zaten.
    Herkes video alacakda o adamlar banlanacak,size haksızsınız demiyorum sakın beni yanlış anlamayın yapıcı eleştiriniz içinde teşekkür ederim sadece aynı serverdan girilmiyorsa diğer serverlardan da girilmesin lakin gelin görünki diğer serverdan rahatça bağlanabiliyor.Bukadar kolay olması tek nedeni demiyorum bu insanların bunu yapmalarının tek nedeni ahlaksız oluşları.
    Atıyorum biri reportlandı çift char olduğu da ip üzerinden bakılır sadece jr zamanı mı giriyor kime trade atıyor gem aktarımı yapıyor mu bakılır 999 gün banlanır.
    Ama gelin görünki bunlar olmuyor.Caydırıcılık yerine herşey cezbedici.

Banned
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)
    istediğiniz kadar yazıp çizebilirsiniz. Lakin nttgame sadece yapımcı firmaya bildiriyor. Yapımcı da canı isterse yapıyor. Olay bu .