Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16
    Senior Member
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    El-Morad

Multi Etkinlikçi

Bunun için bir formul getirmeniz gerek artık.
    Buraya bu konuların açılması bile gereksiz nasıl bir kitleye sahip olduğunuzu senelerdir biliyorsunuz.
    Neyle karşı karşıya olduğunuzu anlamış olmanız gerek artık.
    Daha kaç kere buradan, bu nedenden sitem etmek zorunda kalacağız ?

Senior Member
    mesela örnek vereyim isim vermicem sürekli chaosa giren bir yayıncı var adam akşam ft zamanı yaklaştığında yayını kapatır multisi olan 2. karakteri prietsini getirip ft ve jr ye sokar pm atıp sordugunda yasak mı deyip seni muteler yada kanalından banlar bu adam bile 2 hesapla etkinliklere giriyorsa ceza almıyorsa demek ki yasak değil herkes girebilir mantığı oluşuyor. Zaten Ft lere giren karakterlerin yarıya yakını 2 şer karakterle giriyor tek tek isim bile verebilirim sirius serverinde. Kaç defa raporladım ama bir yaptırım olmadı.

Junior Member
    haftalarca multi giren magelerle savaştım 1pri 1 mage girse sorun yok bence 5 karakter mage girenlerin videosunu gmlere ulaştırdım gmlere sayfalarca sistemlerini anlattım falan sonunda discorddan ban yiyen ben oldum savaşı onlar kazandı bu oyunda multiciler > oyuncular olduğunu anladım artık siz de anlayın ve gülün geçin .
    Last edited by mor_4ZypAxuF; 06-20-2021 at 01:25 PM.

Madem yaptırımı yok sizde yapın ozaman ?

Moderator DonJose's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Oyun yönetimi yapılacak en iyi önlemi getirmiştir etkinliklere IP sınırı koyarak. Ancak malumunuz oyuncular bunu mobil veri gibi seçeneklerle aşıyor ve bu durumun tespit edilmesi neredeyse imkansızdır.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Quote Originally Posted by DonJose View Post
    Oyun yönetimi yapılacak en iyi önlemi getirmiştir etkinliklere IP sınırı koyarak. Ancak malumunuz oyuncular bunu mobil veri gibi seçeneklerle aşıyor ve bu durumun tespit edilmesi neredeyse imkansızdır.
    Demek ki en iyi yöntem değilmiş? Bu sorunu çözmemekle birlikte, aynı evde etkinliğe giren normal oyuncuları mağdur etti.

JR AFK ve pasif oynamaların cezası artsa daha çok işe yarardı. Boş charın tüm ban haklarını bitirene kadar çok uzun süre geçiyor zaten. Ayrıca aynı interneti kullanan bir hesaplarda daha önce de JR'de AFK kalma veya pasif oynama gibi cezalar alınmışsa onun da cezası ona göre değerlendirilmeli.

Senior Member
    aynen dediğiniz gibi zaten aynı internetten oyun etkinliklere girişe izin vermiyor arkadaşlar biri mobilden biri normal internetinden olmak üzere 2 şer karakter girmekte ne kadar o kişinin 2 karakteri birden oynadığını bilsek bile bunu kanıtlayamıyoruz yetkililere

Senior Member
    Quote Originally Posted by donjose View Post
    oyun yönetimi yapılacak en iyi önlemi getirmiştir etkinliklere ip sınırı koyarak. Ancak malumunuz oyuncular bunu mobil veri gibi seçeneklerle aşıyor ve bu durumun tespit edilmesi neredeyse imkansızdır.
    harika ya ip siniri kimin aklina gelirdi tebrik ederim çok iyi çözüm. Evet en iyi tabiki multiler bitti tşk.

Senior Member
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    El-Morad
    İyi niyetli bir insansınız yorumunuz içinde teşekkür ediyorum.
    Lakin kendim denedim nasıl giriyorlar diye s1 de 1 char s2 de 1 char şeklinde girilebiliyor.
    Aynı serverda s1 de 2 char jr ye tıklayamıyorsunuz sadece dediğiniz gibi burada yönetim buna sınırlama getirmiş.
    Bunlar illaki aynı ip den oyuna bağlanıcaktır bunları taramalar ile yönetim bence bulucaktır.
    Keşke biraz yönetimin bu insanlarla mücadelesini görsek.
    Bu yapılmadığı için,bizlerde buna sürekli mağruz kalıp ama yinede hak geçiyor diyip yapmadığımız için kendimizi tamamen . . . yerine konmuş hissediyoruz.

Senior Member
    Siz bence olayı anlamıyorsunuz. Örnek vereceğim lütfen char ismini silmeyin diğer oyunculardan görenler olursa tepkileri izleyin lütfen.
    Altar'da - CemTR diye bir oyuncu var her JR multi olduğu çok bariz, aynı partyde olduğumuzda kazanmak bile gelmiyor içimden o kadar.
    Şikayet etmiyorum, konuyu okuyan olursa nick tanıyacaktır.
    + olarak 300k olan itemleri 3m 30m gibi fiyatlara satmaya çalışan part time pus pazarcısı
    Last edited by SeanZ22; 06-21-2021 at 07:52 AM.