Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 36

Exclamation JR'de AFK Kalanlar İçin Önlem

Merhabalar,

Artık iyice suyunu çıkardılar. Birden fazla çar sokup ara ara oynayanlardan daha kötü, JR'ye girip townda bekliyor hiç hareket etmiyor. Tüm JR boyunca AFK kalanlar oluyor. Eskiden oynarken, sürekli video çekerdim, render alıp YT'a atıp o şekilde CR'ye gönderirdim ama bıktım artık. Bunları yapmak istemiyorum. Bunlara bir önlem alınamaz mı? Moderatör arkadaşlar, şüpheli gördüğünüz davranışları video çekip CR'ye kanıtları ile beraber atın diyecekler ama bıktım artık, eskiden bayağı gönüllü olarak oyun içi teftiş yapan biriydim, bunlarla uğraşmayıp sadece oyun oynamak istiyorum. Önerisi olan arkadaşlar yazarsa belki dikkate alınıp devreye alırlar, umarım alırlar son 3 günde iyice soğudum oyundan sırf bu tipler yüzünden. Son 3 gündür her JR'yi 6 kişi oynuyoruz.

Oyun için canlı destek gibi moderatör arkadaşlar olsa, bu tür durumla karşılaştığımızda onlara şikayet etsek direkt o an uygulama yapılsa. Ya da JR girince ilk 2-3 dakika hiç hareket etmeyince (Kaos gibi) direkt oyundan atsa. Bu önlem partiye yarar sağlamaz ama caydırıcı olur, 1 black gem için çar sokuyorlar, onu alamayınca belki yapmaktan vazgeçerler.

Bu konuda bir iyileştirme istiyorum. Lütfen dikkate alın.

Senior Member
    Jr ye girerken 1m para kesintisi + 1 k np kesintisi olsun bak gör o AFK kalanlar nasılda oynamak zorunda kalıyorlar.
    Ama şart getirilmedikçe bu eventlerde hiç sonuç alınmıcağını herkes biliyor. İyiliği suistimal edilme söz konusu var orta'da.

Senior Member
    Quote Originally Posted by DiscoFareSi View Post
    Jr ye girerken 1m para kesintisi + 1 k np kesintisi olsun bak gör o AFK kalanlar nasılda oynamak zorunda kalıyorlar.
    Ama şart getirilmedikçe bu eventlerde hiç sonuç alınmıcağını herkes biliyor. İyiliği suistimal edilme söz konusu var orta'da.
    Eski server larda gem zaten kaç m biliyor musun üstüne içerde yakılan pot mana. İnsanlar az da olsa kar etmek için giriyorlar zaten senin dediğin tamamen zarar. Np yi hiç saymıyorum bile.
    Dediğin çok mantıksız. Başka güzel bir seçenek bulunmalı.

Senior Member
    aynen girişi 1 m yapın sonra eski sw lerde wariorler hiç girmesin orda gelip yeni swlerde yamuk bow paper pri ile jr girip çıksınlar

Senior Member
    Jr de oylama ile oyuncu atılabilmeli bir oyuncuyu atmak için oy birliği yani parti üyelerinin hepsinin onayı alınabilir parti üyeleri istediği oyuncuları etkinlikten atabilmeli diğer oyunlarda bu durum var Knight a getirmek çok zor olmamalı

Şimdi sabah JR'sinden çıktım aynı. Gerçekten bıktım artık. Bu sefer ek olarak 1 okçu, z-r yapıyor uzaktan. Belli ki birden fazla çar sokmuş bu çarına z-r yaptırıyor.

İyice soğudum artık. Bu konuda bir önlem ya da iyileştirme yapmayı düşünüyor musunuz?

Senior Member
    Nickname
    LadyC/Strum
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    BegForMercy
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by oguzhan526 View Post
    Jr de oylama ile oyuncu atılabilmeli bir oyuncuyu atmak için oy birliği yani parti üyelerinin hepsinin onayı alınabilir parti üyeleri istediği oyuncuları etkinlikten atabilmeli diğer oyunlarda bu durum var Knight a getirmek çok zor olmamalı
    +1 Katılıyorum. Player ban seçeneği gelmeli etkinlikten oynamayan afk kalan , yada inadına sadece esc alıp partyi mundar eden oyunculardan kurtulmak için.

oy birliği ile kabul edilince o kişinin o etkinlikten morodona ışınlanması gibi bir özellik çok güzel olur.

Senior Member
    Aynı şeyi yaşıyorum ben de. Gelen makrolarda afk charlardan tiksindim artık. Burayı 2ye ayırmak lazım

1-) Tamamen afk kalanlar
    Bunları Crye bildirince çok hızlı şekilde işlem yapıyorlar 1 günde hepsi banlanıyor %90 ama bir şey değişmiyor. 3 gün sonra banlattığım adam gelip hayatına devam ediyor. Sen kaybettiğin jr ile kalıyorsun.

2-) Makro ile atak/heal verenler
    45 tane CR konum var bunlardan daha 1 tane banlatamadım. 7-8 dakikalık video atıp saniye saniye nerede niye makro olduğunu anlattığım video dahi var ama sonuç 0. Uzaktan Z R yapan okçuyu bile banlatamadıktan sonra saldım bu işi. İnceleme işleri falan o işi geçeceksiniz. Atak yapan adamı ya da hareket eden adamı banlayamıyoruz başka çözümler için uğraşacağız deyin siz de kurtulun biz de.

Şimdi durum böyle olunca üstteki 2 taneden birinin gelmemesi imkansız gibi bir şey şu aralar. Hele sabah jrsine giriyorsanız imkansız. Aylardır makro olduğunu bildiğimiz priestler var sabah jrsinde hayatına devam ediyor. Az kişi olunca sürekli geliyor. Çözüm ne olabilir peki?

1-) Draki girişinde çıkan available yazısı JRye 2-3 dakika kala rastgele bir aralıkta ve ekranın rastgele bir yerinde gelecek eğer 10-15 saniye için cevap veremezse DC verip sıradan çıkartacak. Bu ilk madde için %100 çözüm olur, makrocuların da en az yarısını engeller.

2-) Klasik np şartı. SAĞ NP +1500 olan kişiler girebilecek. Bu JRden JRye girenleri ve zibilyon tane yan charı olanları eleyecek bir yöntem. Gerçekten oynuyorum diyip 1500 np kasamamak imkansız. BDW ile bile kasarsın. Bu da makroculara karşı %90 önlem olur. Hiçbirinin JR dışında kastığı 1 np bile yok.

3-) Np şartına alternatif günlük görev. Çok kolay ve SADECE parti ile yapılabilen görev getirilecek, akşam 6da sıfırlanacak 2 token verecek. Her JR 1 token çekecek 24 saat süresi olacak biriktirilemeyecek. Görevin basit olması lazım. Eslant veya CZde 5er tane CW DS DK olabilir mesela. Burada girmek isteyenleri engelleyecek bir durum da yok, ama bu bile makrocuların %80ini engeller eminim.

Ek olarak oyundan atma vs konuları her zaman suistimale açık şeyler bunların olmayacağı da aşikar. En azından girmeden önce engellenmeye çalışılabilir. NTTnin de biraz bu konuda taşın altına elini koyması lazım.

Quote Originally Posted by IcntknkscI View Post
    Aynı şeyi yaşıyorum ben de. Gelen makrolarda afk charlardan tiksindim artık. Burayı 2ye ayırmak lazım

1-) Tamamen afk kalanlar
    Bunları Crye bildirince çok hızlı şekilde işlem yapıyorlar 1 günde hepsi banlanıyor %90 ama bir şey değişmiyor. 3 gün sonra banlattığım adam gelip hayatına devam ediyor. Sen kaybettiğin jr ile kalıyorsun.

2-) Makro ile atak/heal verenler
    45 tane CR konum var bunlardan daha 1 tane banlatamadım. 7-8 dakikalık video atıp saniye saniye nerede niye makro olduğunu anlattığım video dahi var ama sonuç 0. Uzaktan Z R yapan okçuyu bile banlatamadıktan sonra saldım bu işi. İnceleme işleri falan o işi geçeceksiniz. Atak yapan adamı ya da hareket eden adamı banlayamıyoruz başka çözümler için uğraşacağız deyin siz de kurtulun biz de.

Şimdi durum böyle olunca üstteki 2 taneden birinin gelmemesi imkansız gibi bir şey şu aralar. Hele sabah jrsine giriyorsanız imkansız. Aylardır makro olduğunu bildiğimiz priestler var sabah jrsinde hayatına devam ediyor. Az kişi olunca sürekli geliyor. Çözüm ne olabilir peki?

1-) Draki girişinde çıkan available yazısı JRye 2-3 dakika kala rastgele bir aralıkta ve ekranın rastgele bir yerinde gelecek eğer 10-15 saniye için cevap veremezse DC verip sıradan çıkartacak. Bu ilk madde için %100 çözüm olur, makrocuların da en az yarısını engeller.

2-) Klasik np şartı. SAĞ NP +1500 olan kişiler girebilecek. Bu JRden JRye girenleri ve zibilyon tane yan charı olanları eleyecek bir yöntem. Gerçekten oynuyorum diyip 1500 np kasamamak imkansız. BDW ile bile kasarsın. Bu da makroculara karşı %90 önlem olur. Hiçbirinin JR dışında kastığı 1 np bile yok.

3-) Np şartına alternatif günlük görev. Çok kolay ve SADECE parti ile yapılabilen görev getirilecek, akşam 6da sıfırlanacak 2 token verecek. Her JR 1 token çekecek 24 saat süresi olacak biriktirilemeyecek. Görevin basit olması lazım. Eslant veya CZde 5er tane CW DS DK olabilir mesela. Burada girmek isteyenleri engelleyecek bir durum da yok, ama bu bile makrocuların %80ini engeller eminim.

Ek olarak oyundan atma vs konuları her zaman suistimale açık şeyler bunların olmayacağı da aşikar. En azından girmeden önce engellenmeye çalışılabilir. NTTnin de biraz bu konuda taşın altına elini koyması lazım.
    Hocam önceden oynarken bende sürekli video çekiyordum ama bıktım bunu yapmaktan, gönüllü olarak teftiş işi yapmaktan bıktım, sadece oyun oynamak istiyorum.

Senior Member
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    El-Morad
    Zamanında np şartı konması gerektiğini söylediğimde sen ne istiosun falan filan dendi bana bunu diyenleri burada yorum yaparkende görüyorum yiğin birbirinizi