Results 1 to 3 of 3
    Senior Member

tp magesi kesilen yayıncı ghost diyor

czye 3 karakter sokmuş 1 db 1 archery 1 mage slotu basıp bunu towna düşürünce üstüne bir de uzaktaki magesi ölürse ghosttan şikaye edeceğim falan diyor yayın açan dokunulmaz mı oluyor czde?

Moderator NativeBrutal's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Selam,

Yayıncıların bir dokunulmazlığı yok, yayıncı kestiğiniz için ceza almazsınız. Forumun sağ üst kısmında bulunan arama yerini kullanarak daha önce açılmış konulara ve verilmiş yanıtlara göz atabilirsiniz.

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Merhabalar,

Yayıncıların, normal oyunculardan hiçbir farkı yoktur.
    Ghostlama yapmanın cezası var. Evet; ancak öyle her eylemde geçerli olmuyor. Kanıtın incelenmesi gerekiyor. Bunlar detaylı konulardır. "Adam arkamdan geldi, ghostluyorsun seni raporlayacağım" demekle cezai işlem uygulanmaz. Örneğin oyunu oynatmayacak derecede adım adım takip ediliyorsa, tabiri caizse kuyruk gibi bir takip söz konusuysa ve bu eylem kanıtlanırsa ceza verilebilir.

Bowl ya da başka bir yerde kesince cezai işlem uygulanmaz.

Farm yapıyor diye yayıncıyı kesemezsin diye bir kural da yoktur. Genelde yayıncı; göz korkutmaya çalışır. "Ghostluyorsun seni raporlayacağım" gibi cümleler kurar ki rahat hareket edebilsin.

Aşağıdaki yazım da yine kafanızdaki soru işaretlerini giderecektir diye düşünüyorum.

Quote Originally Posted by GamesDepot View Post
    Bu konu gerçekten çok uzamış. Beni bilen dostlar bilirler. Kendim de yayın yapmaktayım. Şimdi biraz bahsedelim.

Ulusal savaşta karşı ırkın haritasında bu tarz bir durum yaşarsan kısmen hak verebilirim, yayından izledikçe bulup kesmiş diyebilirim. Ancak Ronark Land bölgesinde Bowl ve farm spotlarında kesilip kesilip daha sonra ghostluyorlar denilmesi bence komik oluyor.

Obs yükleyip iki yayın açıp, kimse kendine yayıncıyım demesin lütfen. Yayıncılık bu değildir. İster 10 izlen, ister 1k izlen...

Yayıncılık bu kadar popüler olmadan önce bowl bölgesinde kimse yoksa, oyuncuların tercihi spot basmak olmuştur. Sen spot basmaya gidiyorsun ve yayından haberin bile yokken yayıncı seni ghostçu ilan ediyor. Ben Aoc spotunda farm yapıyorum, beni kesenler ghostçudur, böyle bir dünya yok dostlar.

Örneğin, gerçekten ghostlandığını düşünüyorsan, yayın yapamayacak kadar ileri gidildiğini düşünüyorsan. Aynı kişi 2 saat (süre farazidir) seni bırakmadıysa bu oyuncu faaliyetlerini önlemeye girer ve oyuncu faaliyetlerine kasıtlı olarak engel olmak veya oyun içerisinde huzursuzluk vermek maddesi üzerinden oyuncu cezalandırılabilir. Onun dışında ben yayın açtım bana dokunamazsın gibi bir dünya yok dostlar.

Dediğin durumdan eminsen denildiği gibi kanıtını raporlama yaparsın. Cr ekibi konuyu değerlendirir. Her ghost raporuna ceza verilecek diye bir kaide de yoktur.
    Ayrıca foruma konu oluşturmadan önce lütfen forumun sağ üst bölümünde yer alan arama sekmesini kullanalım. Daha önce bir çok defa buna benzer konular açıldı hatta bir tane yazımı alıntıladım, yanıtları araştırma yaparak öğrenebilirsiniz.

İyi forumlar.