Results 1 to 10 of 10
    Junior Member

Karakterlerde Telif Hakkı

Karakter için seçilen nicklerde telif hakkı bulunuyor mu? Örneğin bir film karakterinin veya tanınmış bir kişinin ismi nicklerde telif hakkına tabi midir? Böyle bir kural varsa hangi durumlar bu kuralın dışındadır?

Senior Member
    Film karakteri sorun olmaz da gerçek isim veya telif hakkı ihlali yaratan marka ismi ban sebebi. Bunlar dışında mesela Adolf Hitler isimini ele alalım. Nasıl oluyor da izin veriliyor bu isme ben anlamıyorum. Biri kalksa ***** diye nickname yapsa hoşumuza gider mi? Normal mi karşılarız bu durumu? Biraz empati yeteneği ve sosyal bilinç diliyorum bu nickname'e izin veren oyun yönetimine.
    Last edited by ScORp_LiON; 06-04-2021 at 09:01 PM.

Junior Member
    Telif hakkı bulunan marka ismini anladım da “gerçek isim” nasıl bu kurala giriyor? Gerçek isimlerin telif hakkını kimse alamaz ki?

Senior Member
    Quote Originally Posted by mrhit177 View Post
    Telif hakkı bulunan marka ismini anladım da “gerçek isim” nasıl bu kurala giriyor? Gerçek isimlerin telif hakkını kimse alamaz ki?
    Aslında demek istediğim bu isimden dolandırıcılık gibi bir fayda sağlarsanız ve sizinle ilgisi olmayan bir kişiyi temsil etmiş olursanız uygunsuz kullanıcı adı oluyor. Gerçek isimden de ceza alanı görmedim duymadım gerçi . Sanmam da.

Senior Member
    Nickname
    Gerber44
    Eğer telif hakkını almayı başarır, bunu noter tasdiki ile yaparsan olabilir. Olacağına imkan veriyor muyum? Hayır.

Quote Originally Posted by mrhit177 View Post
    Karakter için seçilen nicklerde telif hakkı bulunuyor mu? Örneğin bir film karakterinin veya tanınmış bir kişinin ismi nicklerde telif hakkına tabi midir? Böyle bir kural varsa hangi durumlar bu kuralın dışındadır?
    MGAME yada NTTGAME çalışanların ad ve soyadlarını koyararak yada GM lerin oyun isimlerine benzer ve Bazı tanınmış insanların adlarını kullanarak ve insanların dini inançlarına hakaret eden Karakter adı açamazsın bildiğim kadarıyla. Bir yerde vardı bulamadım forumda.

Klan isimlerinde ise MGAME ve oyun yayıncı NTTGAME in ismini klan adı olarak kullanamazsın.

Not: Klan adı olayı 2005-2006 yılında olan bir olaydı galiba, yılı yanlışta hatırlayabilirim. İllegaller O zaman hem yayıncının hem de Yapımcının şirketinin ismini kullanarak 2 klan kurmuşlardı. Eslant stone golem de illegal yazılım ile kasıyorlardı. 1 gün sonra Hem klan adlarından hem de illegal yazılım kullandıklarından dolayı sınırsız ban yemişlerdi.

Nedense hiç bir forum yöneticisi bir yorum yazmamış.

Yazım yanlışlarım olabilir, yada imla kurallarında... Forum yöneticisi düzenler. Eskiden biri vardı sürekli düzeltiyordu. Daha sonra benden umudu kaybetti.
    Last edited by BACKinBLACK37TR; 06-04-2021 at 09:15 PM.

Senior Member
    Quote Originally Posted by YsnSbL08 View Post
    Film karakteri sorun olmaz da gerçek isim veya telif hakkı ihlali yaratan marka ismi ban sebebi. Bunlar dışında mesela Adolf Hitler isimini ele alalım. Nasıl oluyor da izin veriliyor bu isme ben anlamıyorum. Biri kalksa ***** diye nickname yapsa hoşumuza gider mi? Normal mi karşılarız bu durumu? Biraz empati yeteneği ve sosyal bilinç diliyorum bu nickname'e izin veren oyun yönetimine.
    iyi de sana göre adolf hitler kötüye bana göre de hitler kötü lenin kötü bununla bir yere varamazsın. empatiden söz etmişsin bir de..

Senior Member
    Quote Originally Posted by Kof_DHlhp7es View Post
    iyi de sana göre adolf hitler kötüye bana göre de hitler kötü lenin kötü bununla bir yere varamazsın. empatiden söz etmişsin bir de..
    Bak sansür koymuşlar yazdığım isme, sen nereye varacaksin merak ediyorum. Madem ki bir sorun yok o halde sansürledikleri ismi de koy nickname diye nasıl olsa bir yere varılmaz?
    Hitler'e iyi demek için de sağlam ruh hastası olmak lazım.

Senior Member
    Quote Originally Posted by YsnSbL08 View Post
    Bak sansür koymuşlar yazdığım isme, sen nereye varacaksin merak ediyorum. Madem ki bir sorun yok o halde sansürledikleri ismi de koy nickname diye nasıl olsa bir yere varılmaz?
    Hitler'e iyi demek için de sağlam ruh hastası olmak lazım.
    tamam sen stalin koy ben hitler koyayım

Junior Member
    Moderatörler neden bu konuda bizi aydınlatmıyor?