Merhabalar Herkese,

Bir konuda değerli bilgilerinize ihtiyacım var. Oyunu adam akıllı oynamayalı yıllar oluyor. Yanlış olmasın 2004 sonu 2005 başı tarihli 15+ yıllık bir hesabım var(dı). 2011 civarına kadar dolu dizgin oynadıktan sonra uzun bir dönem ara vermiştim. Akabinde yanılmıyorsam bir süre sonra K2 - NTT durumları olmuştu ve eski hesaplarla ilgili birçok sorun meydana gelmişti. Yıllar sonra bir şekilde hesabın id-pw durumlarını %100 şekilde olmasa da en azından oyuna girebilecek şekilde kurtarmıştık. Ve son yıllarda ara ara da olsa oyuna giriş yapıyorduk. Özellikle kardeşim. (Hala aktif olarak oynadığı için) Hatta yakın zamanda Ares’teki karakterlere “Grand Master” achievementını almıştı.

Neyse olayın hikaye kısmını geçip gelelim asıl meselemize. Son aylarda hem siteye hem de oyuna ara ara giriş yapmamıza rağmen bugün siteye girmeye çalışırken eski hesap olmamızdan ötürü güvenlik gerekçisiyle durduk yere hesabın askıya alındığını öğrendik. Bizden mail üzerinden sıfırlama yapmamızı istemekteydi. Tabi malum mail +10 yıllık olduğu için ne yazık ki bilgilerini tam olarak hatırlamıyordum. Neyse ipuçlarından bir şekilde denerken bulduk. Bu sefer şansımızı mailde deneyecektik ki. Artık böyle bir mailin mevcut olmadığını öğrendik. Üstüne çok fazla deneme yaptığımız için NTT portalı hesabın aktif olan şifresini de blokladı sanırım. (Doğru olan şifreyi artık kabul etmiyor.) Anladığım kadarıyla geçici şifreyle kurtarma yapmam gerekiyor. Ama kayıtlı olan mail hesabı artık mevcut olmadığı için bunu yapmam imkansız gibi. Sonuç olarak iyi kötü ayda yılda bir kere bile olsa oyuna girdiğimiz 16 yıllık emektar hesabımız NTT tarafından bloklandı diyebilirim.

Bu süreçte nasıl bir yol haritası izlemem gerekiyor? Yeni bir hesap oluşturup durumu açıklayan bir ticket mı atmam gerekiyor? (Ticket atsam bile bana orada 10 - 15 yıl önceki yükleme bilgilerimle ilgili bilgiler istiyor. Malumunuz üzere onları hatırlamamın imkanı yok) Yoksa başka bir şeyler mi yapmalıyım? (Benim için manevi değeri biraz fazla olan bir konu o yüzden birazcık uzatmış olabilrim, kusuruma bakmayın lütfen.)
Yardımcı olacak kişilere ciddi anlamda müteşekkir olacağımı bilmenizi isterim.

Şimdiden teşekkür ediyorum. İyi Forumlar