Results 1 to 5 of 5
    Senior Member
    Nickname
    llSAPLANTIll TheThunderboolt
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    Solaris
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad

Angry Oyundaki bazı açık bug olarak ifade edilen konular ve bu konulardaki sıkıntılar

Merhaba ,
    Konunun nedeni oyundaki sunularda oyuncuların birbiri karşısında avantaj sağladığı diye lanse edilen ve bu konularda tarafların birbiri üstünde avantaj sağladığı diye ifade edilen konular var ve bu konularda kimi kesim belki art niyetle , kimi kesimde kendisine belirli alan içinde avantaj sağlaması üzerine değerlendirmesi sonucu oyuncular arasında şikayet ve bu şikayet sonucunda art niyetli yada art niyetsiz diye ifade edeceğim oyuncular hakkında durumdan bahsedeceğim , bende bu konuda ne gibi bir kastım yada kabahatim oldu merak ediyorum ve bu yüzden Bug Abuse / CR (3Days-Lunar War) diye ceza aldığımı açıkcası öğrenmek ve bu konuda eğerki art niyet taşımayan oyuncuların ve bu tarz durumların bilgilendirilmesi , düzenlenmesi ve düzeltilmesi için oyun sunucusuna aktarmak amaçlı bir konudur ve bu konuda bilgi birikimlerini konuya ekleyip tartışmaya açmak istedim.
    Belli durumlarda var olan durum ve neticesinde insanlar düz bir şekilde hareket edip , devamlı ve direkt olarak karşılasıyorsa bu açık yada bug değil ama var olan bir tarafın kısmi avantajına ve diğer tarafın bilmesine karşı dezavantajına olan durumların hala daha var olup düzeltilmemesi üzerine , konuşalım ve tartışalım ..

Senior Member
    Nickname
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    Solaris
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad
    Örneklemek gerekirse ;
    Gemi savaşı her iki ırkın sol tarafında küçük bir alan ve bu alan benim bildiğim üzere yıllardır o keeperın ırkı o alanda damage yemez damage vurur ve bunu çoğu oyuncu bilmekte ve bu alan etrafında belli ırka avantaj karşı ırka ise dezavantaj sağlar ama bunun bilinmesine karşı ve oyun sunucusu düzeltmediğine göre bu bir açık-bug olarak ifade edilmez ve bu konuda bir şikayet herhalde dikkate alınmaz. (Bende böyle konudan dolayı işlem görmüş olabilirim)
    Başka örnek olarak savaşı kazana ırk lunara ışınlanır ve o alan içinde savaşı kazanan ırka atak veremez karşı ırk ve karşı ırk bölgesini savunmak ve o alan dışında atak verilecek yere geçen kişilere atak verip kesmek ve oyuncuları pasifize etmek ister. Eğer bu durumda korunaklı alan içinde ben karşı ırka atak veremezken , karşı ırk beni kesip o alanın kendisine avantaj sağladı diye şikayet etmem üstteki örnekteki gibi gayet absürt ve saçma bir durum oluşur ; nedeni o alan karşı ırkın bölgesine girip np kasmak için ışınlandıklarında koruma amaçlı ve bilindiği üzere o alana gelen ırk atak verir , karşı ırk atak vermez ve bu bir açık-bug değil oyundaki var olan hak-durum.
    Daha önce zindan savaşında benzer durum zindan dibinde-duvar-kapı kısmında o ırka atak verilmez ve o ırk karşı ırka atak verilirdi ve sanırım bu durum düzenlendi ve şuan dışarıda olup ister açıkta ister zindan dibinde duran oyuncu atak almakta
    Mesela cz de görünmezlik görevi ile gerek karşı ırk townda oyuncu kesmek için kullanılması ; eee şimdi bu görünmezlik günlük görev amaçlı bu görevden görünmezlik alıp oyuncular gerek karşı ırk townunda gerek ise cz nin diğer yerlerinde kendilerine görev dışı amaç için kullanıp oyun kurallarını ihlal ediyorlar , oyunun açık-bugunu kullanıyorlar diye mi itham edilecek ve bu durumu oyuncular ve oyun sunucusu bilmiyor mu !
    Yani oyundaki bilinen ve oyun sunucusu tarafında düzenlenmeyen veya düzeltilemeyen konuda bazı oyuncuların bu durum hakkında bilmesine karşı bilerek ve isteyerek bu durumda pasifize olması karşı tarafı açıktan istifade diye itham etmesi açıkcası çok komik durum ve hala neden ceza aldığımı bilmiyorum fakat 10 yılı aşkın bu hesabımda oyun oynamama rağmen ne gibi kusurum yada art niyetli bir işlem yaptım açıkcası merak ediyorum ve bu tarz durum ve konu var ise sizlerinde ekleyip katılmanızı dilerim ki oyunun resmi formunda sunucu yetkilileri bu konuda bir konu açar ve şurda şöyle bir konu var bu konuda şunu şunu yapmayın yaparsanız , canınızı sıkarım haaa ..! diye her oyuncuya ulaşacak bir konuya vesile oluruz yada oralarda o durum bir açık değil var olan durum yada bu durumun düzeltilmesine vesile oluruz ..
    İyi oyunlar..!

Senior Member
    Nickname
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    Solaris
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad
    Katılımlarınızı bekliyorum

Senior Member
    Nickname
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    Solaris
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad
    İşin enteresan kısmı karakterim Bug Abuse / CR (3Days-Lunar War) ile 3 gün ceza aldı ve destek bileti ile en azından kabahatim hakkında bilgi almak ;
    Yani ne yaptım ki oyun kuralları dışında bir konu ki cevap aynen aşağıdaki gibidir
    Yapılan incelemelerde oyun açıklarını yararınız için kullandığınız tespit edilmiştir. Diğer oyuncularımıza rahatsızlık veren ve üstünlük sağlayan bir gibi davranışlar; Davranış Kurallarımıza göre 3 gün hesap yasaklanmasıyla ya da hesabınızın tamamıyla kapatılmasına kadar giden daha ağır cezalarla sonuçlanabilir. Hesabınız ceza süreniz dolduğu için tekrar kullanıma açılmıştır.

Tekrar etmemesi adına ne yapmam lazım ;

Moderator NativeBrutal's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Selam,

Tekrar ceza almamak için oyunun buglu olarak bilinen bölgelerinde aynı eylemleri gerçekleştirmeyin. Burada bug var düzeltilmemiş o zaman faydalanmamız gayet normal demek geçerli bir savunma olmuyor. Ayrıca yine bir itirazınız varsa bunu bilet üzerinden devam ettirmeniz gerekli, forum üzerinden bu konuda destek alamazsınız.