View Poll Results: Oyun Yönetiminden Memnun musunuz?

Voters
85. You may not vote on this poll
  • Evet, memnunum.

15 17.65%
  • Hayır, memnun değilim.

70 82.35%
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 31 to 40 of 45
    Ben şahsen modların ve gm lerin elinden gelen her şeyi yaptığına inanıyorum. Ama ngamenin bazı oyun hatalarına ve oyuncu isteklerine çok geç cevap verdiğini yada hiç önemsemediğini düşünüyorum. O yüzden ngameden memnun değilim.

Senior Member
    şimdi;

NTTGAME biz oyunculara hiç alışık olmadığımız ayrıcalıklar sundu. mesela oyunun hiçbir döneminde GM'ler foruma girip oyunculara destek vermiyordu. NTTGAME oyuncu ve yönetim arasında ki köprüyü güzel kurdu. burada bile bu konuyu moderatör eşliğinde tartışabiliyorsak bu güze birşeydir. Ancak;

çoğu oyuncu hak verecektir ki oyun yönetimi yetersiz. Yayıncı firmayı baskı altına alıp oyuncu isteklerini veya şikayetlerini çözümlendiremiyor. Mesela utc moblarının respawn olması, exp slotlarında ki mafyalar, genie altı makrolar, buglu bdw'nin ve jr nin yıllar içinde çözülmesi gibi oyun oynanışını direk etkileyen birçok sorunda yetersiz kaldılar. ben şahsen oyun yönetiminden memnun değilim.

Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    Neden memnun olmamamız gerektiğini çok değil geçen seneki ddos saldırılarının olduğu dönemde gördük. Üstüne yazacak çok az şey var. Oyun içi güncellemeleri, düzenlemeleri, kısıtlamaları filan konuşmaya gerek bile yok. 20 günden fazla oyuna giriş sağlanmadı. Telafi vs yapıldı ama koskoca 3 hafta oyun oynanmadı. Tabi herkes değil. Farklı iss kullananlar için sorun yoktu mesela. Yurt dışındakiler uzun süre sorun yaşadı, hala sorun yaşıyor. Ben aralıklarla da olsa 2005 yılından bu yana oyunu oynarım. En son böyle bi dönem 2008-2010 arasında olmuştu, o da 1 hafta 10 gün filan sürmüştü. Hatta Türkiye IP'lerine kısıtlama getirmişlerdi, VPN ile giriyorlardı. O dönemde bile kısa sürede çözüldü. Ben oyunun bu kadar aciz durumda olduğunu, insanların bu kadar küçük düşürüldüğünü görmemiştim. Sorunun olduğu ilk günler sorunu bile kabul etmemelerini geçtim. Hadi sorunun çözülmesi vakit alabilir, bu anlaşılır ama "eskiden gmlere bu kadar rahat ulaşamıyordunuz, karşınızda muhatap yoktu, şimdi dc'den bile yazabiliyorsunuz" diye övündükleri iletişim kanallarını günlerce kapatıp neredeyse hiçbir açıklama yapmamak yönetim anlayışını özetliyor. Genel bi lag, dc sorunu olur, o övündükleri iletişim kanallarına kısıtlama getirirler. Birkaç kişi lag dc yazsın discord yazma süresi 2 dk 10 dk 30 dk oluyor anında. Spam yapıyorlar diye kısıtlıyorlarmış da 30 dk nedir? Ee hani iletişim, hani muhatap bulma? Bu arada 2021 yılındayız, şimdiki teknoloji ile millet Mars'ta koloni kurmak için çalışıyor. Biz oyuncu sayısı binlerle ifade edilen bi oyunun oyuncularla yönetiminin kolay iletişim kurabilmesinden bahsediyoruz. Tabi bilet sistemi konusuna girmedik. Bilet sistemi için bile 72 saat içinde cevap gelir diyorlar. Canlı desteği, müşteri hizmetlerini filan geçtik, yazılı olarak iletişim kurduğun, sorun bildirdiğin yerde bile 72 saat içinde dönüş alabiliyorsun. (:

Çok değil ya daha birkaç ay önce 1 hafta boyunca laglı oyun oynandı. Oyunda genel lag sorunu yok dediler, sonra bazı issler böyle dediler, en son DeaconFrost "genel sorun var, resler 2 hafta olduğu için olabilir res gelsin düzelir" dedi. 1 hafta oyaladılar insanları. Şu iss şöyle genel sorun şu böyle dediler geçtiler. Ne hikmetse resten sonra lag düzeldi, iss'ler düzeldi dslkşsfdlkş

O yüzden etkinlikmiş, güncellemeymiş fazla şey yapmaya gerek yok. Oyuncu memnuniyeti filan onlar bu dönemin konusu değil artık.
    Last edited by GengaR_AreS; 05-21-2021 at 08:30 AM.

Senior Member
    Nickname
    LadyC/Strum
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    BegForMercy
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad
    Oyun yönetiminden kastınız oyun içi kontrol yapan ve hataları ve illegal oyuncuları bulup gerekli işlemleri yapan Game Master (GM) lar ise , bence adamlardan memnun olmalıyız. Bu kadar az sayıda kişinin bu kadar çok kullanıcısı olan bir sistemi aktif olarak denetleyip daha iyisini yapabileceklerini düşünmüyorum.

Forum yönetimini diyorsanız , yorumları ve fikirleri aynı biz oyuncular gibi farklı yorumlayan gönüllü moderatörlerin bir kısmının gereksiz sert bir tutum sergilediklerini düşünüyorum. Oyun ile ilgili eleştirileri yapabildiğimiz bu forum portalında yaptığımız eleştirileri Mgame veya NTTGame e moderatörler iletebilir mi bilemem. Ama bildiğim bir şey var ki gönüllü olarak yapılan bir hizmette , hizmet verdiğiniz kitleyi memnun edemezsiniz. Hesap vermek gibi bir durum söz konusu olmadığından ötürü. Şahsi fikrimdir.

Genel sorunlar K2 network zamanından bu tarafa hemen hemen aynı , tek fark K2 network zamanında bu oyunu oynayan çok fazla yabancı oyuncu vardı. Şimdi ise %90 Türk oyunculara hitap ediyor. Bizim milletimiz hileye , hurdaya , kısa yoldan köşe olmaya o kadar düşkün o kadar meraklı ki insan ne kadar sinirlenirse , kızarsa kızsın , bu yönetim ekibinin bu kadar bir kadro ile %100 başarılı bir denetim ve oyun içi gelişim sergilemesi mümkün değil.

Keşke yeterli sayıda denetim yapabilecek , ve oyun içi yapımcı firmayı bilgilendirip hızlı bir şekilde sorunlara çözüm olabilecek bir NTT game ekibi olsaydı.

Belki vardır bu sayıda personel NTT game de. Bilemiyorum. Konuları takip edebildiğiniz bu forum portalında , konuların %80 hep kendini tekrar ettiğinden , hep aynı konular üzerinden döndüğünden bende yetersiz personel ve yetersiz hizmet intibası bırakıyor.

Yönetimden memnun olmamama rağmen direk mevcut arkadaşlara kızamıyorum. Günümüz özel sektör mantığında az işçi çok iş mantığı NTT game de de mevcut olduğundan adamlar yetişemiyor.

Bizede 2003 yılında mayko , sonra usko ile tanışıp üniversite hayatımızı uzattığımız bu oyundan vazgeçemediğimizden , susup oyunumuzu oynamaya devam etmekten başka bir çare kalmıyor.

Çoğu forum sayfalarında gördüğüm bir söz var , knight online a ara verilir ama bırakılamaz diye. Gerçekten de pk sı böyle olduğu sürece sanırım bu söz hep doğruluğunu muhafaza etmeye devam edecek.
    Last edited by xMakhWelo; 05-21-2021 at 12:05 PM.

Bu mesajı yazdığım an itibariyle 55 kişi oy kullanmış durumda. Umarım oyun yönetimi de bu anketi inceler ve daha ileride bu tarz anketlerdeki oylarının daha pozitif bir seyir izlemesi için gerekenleri yapar. Oyunu yıllardır oynayan kişilerde yorumlarını, şikayetlerini ve eleştirilerini belirtmişler. Ben de bu anketi açan kişi olarak bir yorumda bulunmak isterim.

Boş vakit bulduğum zamanlarda günlük yaklaşık 2-3 saat oyunu oynamak istiyorum lakin o zamanlarda da makro kullananlar yüzünden keyif alamıyorum. Şimdi diyeceksiniz ki CR'ye rapor edebilirsiniz. Cr'ye kaç tane rapor göndermişimdir sayamadım açıkçası ama epey var. Buna rağmen yalnızca bir ya da iki kişi ceza almış diğerlerini ise halen oyunda ve hatta aynı slotlarda görüyorum. Rosetta serverinde oynuyorum uruk slotları, skeleton slotlarını gezseler bahsettiğim insanları kolaylıkla görebilecekler ama kimse zahmet etmiyor gibi. Ben emek verip video alıyor ve bunu CR'ye atıyorum ancak hiç bir işlem yapılmıyor, üzerinden aylar geçse bile. Bu yüzden oyun düzelene kadar premium almayacak veya hiç bir cash harcaması yapmayacağım yalnızca günlük etkinliklere gireceğim. Biz legal oyuncuların emek verip çabaladığı şeyleri illegal oyuncular hiç çaba göstermeden ve etik olmayan yollarla sağlıyorlar ancak yapılan hiçbir şey yok.

League of Legends'in yapımcısı firma bu oyunu alsa büyük ihtimalle 1 hafta içinde hile kalmazdı oyunda. Yıllardır bahsettiğim oyunu oynayan arkadaşlarım var fakat hiç hileye denk gelmediklerini söylüyorlar. Bir oyun firması böyle bir şeyi gerçek kılabiliyorsa bir diğeri neden yapamasın ki? Bu arada çevremde benim gibi düşünen bir yığın insan var. Premium almayı bırakan pek çok kişi var. Anlamadığınız şu, eğer legaller oyunu bırakırsa bir diğer deyişle gb çekmezlerse 8 PC kullanarak genie farm yapanlar ve illegaller de oyunu bırakır aynı şekilde ittifaklarda neden peki? Çünkü bu adamlar oyunu çar dizmek için oynamıyorlar tek amaçları ticari. Legal oyuncuların oyuna küstürülmesi oyunu bitirir. Şirketin yüksek karlar yaptığını görüyoruz bunun en büyük sebebi de pandemi döneminde oyuna doluşan oyuncular ancak bu dönemde başlayan oyuncuların çoğu çar kasamamaktan dolayı yıldılar. Xigncode mudur o işe yaramaz şeye 2020 yılında ettiğiniz kardan ufak bir harcama yapsanız oyunda hileyi bitirirsiniz. İttifak, genie ve illegal aktiviteler devam ettikçe eminim ki pek çokları daha oyunu bırakacak veya harcama yapmayı keseceklerdir. Bu mesajı yaklaşık 7-8 dk civarında yazdım rica ediyorum mesajımı silmeyin. Korkunun hakim olduğu rejimler tarihte her zaman çökmüşlerdir.

Junior Member
    Ben memnun değilim.
    Kendi işlerini yapıp rapor etmemize rağmen.
    MAkro veya pedal kullanan kişiyi banlamadılar.

Adamın kendi çektiği vs videosunda seri minor atarken adam duratiounu basıyor mouse swiftin üstünden geçiyor ama nedense o swifte duration işlemiyor.
    Bu videoya rağmen ban yemedi adam.
    Ama sorsan pedal makro kullanımı yasak.
    Ben atılan banların cash kullanımının cokluğuyla bağlantılı olduğunu düşünüyorum.

Senior Member
    Oyun yönetiminden memnun değilim Sirius ve Altar'da karşı ırklarla ittfaklar yapıp hem oyun ihlalleri bozan, makrocu tipler oyunda tanrı rolü üstlenmeye kalkıyor. Bunlar ilgili yüzlerce yayın, video, ses kayıtları olmasına rahmen.

Oyundan memnun değiliz doğru bu fakat şuan GM arkadaşların ve MOD arkadaşların bir suçu yok . Yapımcı firma değiştirmediği sürece bu şekilde oyundan soğumaya devam edeceğiz . Firma mesela hile olayına el koysa her hesaptan 2000 cash alamayacak hapisten çıkanlar çekmek zorunda buda firmanın para kazanmasını sağlıyor ama şu var gerçek oyuncuların soğumasını sağlıyorlar farkında değiller . Hile olayı tamamen çözülse şundan eminim her serverin yarısı boşalacaktır firma içinde cash alımı düşecektir . Benim düşüncem bu yönde Umarım Gerçek Oyuncuların Oynayabileceği gibi Bir Güncelleme yaparlar =)
    '~ ß i я ' ч є я є ' к α d α я ' ç є к є я i м ' ü ƒ Ŀ é d i ğ i м d é ' к α у ß σ Ŀ υ я ѕ υ η.. ~'

Senior Member
    Quote Originally Posted by subuktegin View Post
    Ben GM arkadaşların yeterince slot kontrolü yapmadığını düşünüyorum. Günlük 1 saat bile slot kontrolü yapsalar oyunda hileci kalmaz. Basit bir iş aslına bakarsanız bunun kontrolü. Hadi yetişemiyorlar diyelim CR'ye o kadar rapor yolluyoruz değişen bir şey yok. Adamların hile olduğu belli buna rağmen banlamıyorlar. Eğer bu iş böyle giderse sorucam adamlara hangi programı kullanıyorsun diye ben de kullanıcam genie altı makro açsam zaten ban yemem genie harcaması yapıyorum diye.
    Kontrollerin neye göre yapıldığını kendimce yorumladığım için 1 hafta forum banı aldım.

Geçen olan öne atlama ve range arttırma muhabbeti zaten oyuncular tarafından biliniyordu. Ortaya çıktı ve yönetimden bir ses göremedik.

Olan her zaman düzgün oyunculara olur çünkü yönetim oyuncuları korumaya yönelik bir politika izlemiyor. Oyunculara güven verecekleri bazı aksiyonları görmemiz gerek.

Belki bir gün görürüz.

Quote Originally Posted by BlackMbaku View Post
    Kontrollerin neye göre yapıldığını kendimce yorumladığım için 1 hafta forum banı aldım.

Geçen olan öne atlama ve range arttırma muhabbeti zaten oyuncular tarafından biliniyordu. Ortaya çıktı ve yönetimden bir ses göremedik.

Olan her zaman düzgün oyunculara olur çünkü yönetim oyuncuları korumaya yönelik bir politika izlemiyor. Oyunculara güven verecekleri bazı aksiyonları görmemiz gerek.

Belki bir gün görürüz.
    Hocam sizin alıntıladığınız yorumumu silmişler bile ahahaha gerçekten çok komik bari bu kadar belli etmeyin haklı olduğumuzu. Yakında bana da ban atarlar diye tahmin ediyorum.