Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: 1920x1080p

Banned
    Nickname
    WithMeForever
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)

1920x1080p

Bugün windowsum kendi kendini restart atmış ve açıldığında ise oyun artık 1920x1080p de ekran küçülüyor 4 bir tarafı siyah boşluklar kalıyor. Aynı şekilde oyun açık olmasa bile windowsun 1920x1080p seçili olmasına rağmen masaüstü de aynı şekilde 4 tarafı siyah boşluklar kalıyor. Bu sorunu alan var mı bugün olmaya başladı ? Lütfen silmeyin konuyu medarotörler de yardım edebilirse sevinirim.

Moderator DizzyMask's Avatar
    Nickname
    DizzyMask
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Merhabalar,

Yaşadığınız sorun yüksek ihtimal bir Windows güncellemesi ile kaynaklı olabilir, en son yapılan güncellemeleri geri almayı deneyebilirsiniz. Windows sistem geri yükleme özelliğini deneyebilirsiniz. Bunlar sorununuzu çözmez ise ekran kartı driverını tamamen kaldırıp kendi sitesinden güncel driverı tekrar kurup bir deneme yapabilirsiniz. Driver programının içinde Tam Ekran Ölçeklendirme modu olmalı onu açmayı da deneyebilirsiniz.

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    SpecialForces
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    Merhabalar,

Ekip arkadaşımın yazdıklarına ek olarak belirtmek istiyorum ki konunun silinmesini gerektirecek bir husus bulunmuyor. Nvidia'ya sahip olduğum için görüntüleri ekliyorum. Nvidia kullanıyorsanız Nvidia denetim masasını açarak, tam ölçekle gibi bir ayar yapılması neticesinde problem düzelebilir.

Masaüstüne sağ tıklayınca aşağıdaki gibi bir ekran çıkması gerekiyor.

Ardından ilgili sekmelere gelerek deneme yapabilirsiniz.

Ekran kartınız AMD ise buna benzer ayarlamalar yapabileceğiniz bir panel mutlaka vardır.

Banned
    Nickname
    WithMeForever
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)
    AMD ATI MOBİLİTY HD RADEON 4850 kullanıyorum. Driveri sildim tekrar yükledim ama en son 2013 güncellemesi var daha üstüne yazılım çıkmamış çok eski bi ekran kartı.

Sorunum ekran kartı driveri ile değil malesef düzelmedi. Sürücü güncelleştirmeleri de son sürüm yüklü olarak gösteriyor.

Sistem windows geri yüklemesi de yaptım ama yine etki etmedi şöyle 1 hafta geri yükleme nasıl yapabilirim windowsa? İnternetten araştırdım ama sağlıklı sonuca ulaşamadım elle tarih girilmiyor geri yükleme ekranında sadece bugünün tarihi saati yazıyor oraya geri yükletiyor bunu da yaptım ama sorun devam ediyor.

Nickname
    DizzyMask
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by _WonderWoman_ View Post
    AMD ATI MOBİLİTY HD RADEON 4850 kullanıyorum. Driveri sildim tekrar yükledim ama en son 2013 güncellemesi var daha üstüne yazılım çıkmamış çok eski bi ekran kartı.

Sorunum ekran kartı driveri ile değil malesef düzelmedi. Sürücü güncelleştirmeleri de son sürüm yüklü olarak gösteriyor.

Sistem windows geri yüklemesi de yaptım ama yine etki etmedi şöyle 1 hafta geri yükleme nasıl yapabilirim windowsa? İnternetten araştırdım ama sağlıklı sonuca ulaşamadım elle tarih girilmiyor geri yükleme ekranında sadece bugünün tarihi saati yazıyor oraya geri yükletiyor bunu da yaptım ama sorun devam ediyor.
    Bu sorun kullandığın ekrandan kaynaklanıyor olabilir diye de düşünüyorum aslında. Kullandığınız ekranın tuşlarından ayarlarını kontrol eder misiniz olağan dışı bir şey var ise düzeltirsiniz yada fabrika ayarlarına geri alma modu varsa onu kullanabilirsiniz. Sorunun bu sebepten kaynaklanıp kaynaklanmadığını test etmek amaçlı kasayı farklı bir ekranda veya televizyon varsa ona takarak test edebilirsiniz, yada screen shot aldığınızda kenardaki çerçeve siyahlık çıkıyor mu acaba bunu da bir kontrol edin bu adımlar yol gösterebilir çözüme.

Banned
    Nickname
    WithMeForever
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by _DizzyMask_ View Post
    Bu sorun kullandığın ekrandan kaynaklanıyor olabilir diye de düşünüyorum aslında. Kullandığınız ekranın tuşlarından ayarlarını kontrol eder misiniz olağan dışı bir şey var ise düzeltirsiniz yada fabrika ayarlarına geri alma modu varsa onu kullanabilirsiniz. Sorunun bu sebepten kaynaklanıp kaynaklanmadığını test etmek amaçlı kasayı farklı bir ekranda veya televizyon varsa ona takarak test edebilirsiniz, yada screen shot aldığınızda kenardaki çerçeve siyahlık çıkıyor mu acaba bunu da bir kontrol edin bu adımlar yol gösterebilir çözüme.
    Monitörde 1080p çıkıyor ayarlarında tuşlarına basarak baktım.
    SS aldığım zaman siyah boşluklar çıkmıyor baktım kenarlarda.
    Hem windows hem de asus monitörüm 1080p olarak olmasına rağmen nedense siyah boşluklar çıkıyor kenarlarda.

Diğer eski monitörüme bağladığımda ise tam ekran oluyor. Ama bu yeni satın aldığım asus monitörde ise 1080p tam ekran olmuyor niyese bunu nasıl çözebilirim peki
    Last edited by _WonderWoman_; 05-17-2021 at 06:35 PM.

Nickname
    DizzyMask
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Monitörde 1080p çıkıyor ayarlarında tuşlarına basarak baktım.
    SS aldığım zaman siyah boşluklar çıkmıyor baktım kenarlarda.
    Hem windows hem de asus monitörüm 1080p olarak olmasına rağmen nedense siyah boşluklar çıkıyor kenarlarda.

Diğer eski monitörüme bağladığımda ise tam ekran oluyor. Ama bu yeni satın aldığım asus monitörde ise 1080p tam ekran olmuyor niyese bunu nasıl çözebilirim peki
    Kullandığınız işletim sistemi Windows 10'mu?

Banned
    Nickname
    WithMeForever
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by _DizzyMask_ View Post
    Kullandığınız işletim sistemi Windows 10'mu?
    Win 10 single diye birşey olması gerek.

Nickname
    DizzyMask
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Win 10 single diye birşey olması gerek.
    Tamam, en son yapılmış olan oto güncelleştirmeyi kaldırmayı deneyin; Ayarlar > Windows Update > Güncelleme Geçmişini Görüntüle yolunu izleyin ve gelen ekranda Güncelleştirme Kaldır seçeneğine basın, açılan pencerede son 2-3 güncelleştirmeyi kaldırın, sonra bilgisayara res atın.

Banned
    Nickname
    WithMeForever
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)
    Kaldırdım gelen son 2-3 güncelleştirmeyi ama yeniden başlattığımda hala 1920x1080p de tam ekran olmuyor