Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 31
    Senior Member

Sirius'taki oyun ihlalleri, oyun etiğine aykırı davranışlar hk.

Selam arkadaşlar
    ( Hesabımdan da görüleceği üzere yaklaşık 10 yıldan fazla bir süredir bu oyunu oynuyorum ve aslında bilinen bir şeyi tekrar yazma gereği duyuyorum çünkü adalet herkese lazım ve iddaa ettiğim şeyler hakkında onlarca değil binlerce caps, video, ses kaydı, ekran resmi, yayın zaten internette mevcut. Sirius'ta kimi çevirip sorsanız hangi clanların ittifak olduğunu size söyler)

Sirius'ta neredeyse 2 yıldan fazla süren ihlaleri anlatacağım. Oyunun kurallarında iki ırk vardır ve bir tarafı seçmen gerekir oyunun hikayesi bu şekildedir. Bu iki ırc arasında bir mücadele vardır ve bu mücadeleyi kazandığında oyun seni CZ'de np ile ödüllendirir, JR'de bir takım gemlerle ödüllendirir, savaşlarda bir takım deneyim puanı ve np ile ödüllendirir. Sirius'ta bulunan bazı klanlar oyundaki bir açığı bulup senelerdir kullanmakta ve nedir bu açık derseniz anlatmaya başlıyorum.
    x gibi bazı klanların ittifak olduğunu hepimiz biliyoruz. İttifak olan bu klanların çarlarının yarısı orc yarısı human. Buradaki sorun şu oyun kuralları gereği girdiğiniz tüm etkinliklerde kendi ırkınızın kaybetmesine yönelik hareketlerde bulunmanız, kasten başka bir oyucunun kaybetmesini olanak sağlamak, item aktarımı, Jr'de afq kalmak gibi, kasten karşı ırka ölüp sayı vermek karşı ırc keeper kesip tatoo alsın diye sayı vermek (bunun adı Npt ) vs .Bunların hepsi hem oyunun etiğine hem de oyunun kurallarına uymayan hareketlerdir.

a ) Savaşlardaki dönen dolaplar
    Savaslarda ittifak olan klanlar tattoo alsın diye Keeper'a atak yapan diğer oyuncuları kesmeye çalışıyorlar ve ittifak olan bu ortaklara dokunmuyorlar.

b) Felankor Etkinliği
    Yine aynı şekilde ittifakları olduğu karşı ırk felankore atak yapıyor onlar ise sadece bu partiler haricindekilere atak yapıyor. Ortak olduğu karşı ırkında bunlarla vuruştuğu yok hatta kendi ırkından partilerin nereden atak yaptığını ve kimleri öldürmesi gerektiğini karşı tarafa iletiyorlar. İsi odasını anlatmama gerek yok.

c) Slotlar
    Eğer human çarlarla Boro slotuna oturmuşlarsa mesela x Cz'de ise orc fazlalığı varsa ve sürekli slotlar basılıysa hoop bir bakmışsın x online ve slotta. Orclar kendi ırckına vuramadıkları için bu açıktan yararlanıyor.

Slotu almak için 8 vs 8 önerenler oluyormus aralarında arkadasım bu senin kuralın oyunun kuralı bu değil..
    Bunlar yıllarca bu şekilde tüm etkinliklere çöktüler, bunları ya tek bir ırkta toplanmalarını yada bu ihlaller yüzünden banlamanız gereklidir. GM arkadasların senelerdir buna müdahale etmemesi gercekten kafamı karıştırıyor. Sirius bir kaç klandan küçük değildir bunlar gittiğinde gercekten herkes rahatlıyacak.
    Last edited by NativeBrutal; 05-16-2021 at 04:33 PM.

Senior Member
    bu metnin altına imza atıyorum.

Senior Member
    Tüm yazdıkların doğru ama şuda var bu oyunda güçlü olan ve oyunculuğu iyi olan herzaman üstünndür son yaşanan olayları takip ederken birşeyi fark ettim xxxx clan slotu sahiplenip bu slot benim 7 aydır buradayım slotumdan pay vermem ama çıkıp bunun içinde vs atmam diyerek sisteme aykırı hareket etti, item eşitliği olmadığını belirten clan 7 aydır orada gece gündüz ve hiç pk atıp tek sc masraf etmeden orada boro kesti neden gelirini item üstünlüğü için kullanmadı veye arada çıkıp pk atıp bende bu haritada varım demedi gece gündüz boro kesip bundan gelir elde edip üstünede ben burayı vermem benim dersen böyle sistem dışı kalirsin. Oyunu bırakıp 6 aydır twicdeyim bu ittifak dediğin clanlar sürekli aktif pk atan kişiler ve üstünlük için her türlü pus masrafını yapan kişiler birazda bu açıdan bakmak gerek.

Senior Member
    Quote Originally Posted by levent5455 View Post
    Tüm yazdıkların doğru ama şuda var bu oyunda güçlü olan ve oyunculuğu iyi olan herzaman üstünndür son yaşanan olayları takip ederken birşeyi fark ettim xxxx clan slotu sahiplenip bu slot benim 7 aydır buradayım slotumdan pay vermem ama çıkıp bunun içinde vs atmam diyerek sisteme aykırı hareket etti, item eşitliği olmadığını belirten clan 7 aydır orada gece gündüz ve hiç pk atıp tek sc masraf etmeden orada boro kesti neden gelirini item üstünlüğü için kullanmadı veye arada çıkıp pk atıp bende bu haritada varım demedi gece gündüz boro kesip bundan gelir elde edip üstünede ben burayı vermem benim dersen böyle sistem dışı kalirsin. Oyunu bırakıp 6 aydır twicdeyim bu ittifak dediğin clanlar sürekli aktif pk atan kişiler ve üstünlük için her türlü pus masrafını yapan kişiler birazda bu açıdan bakmak gerek.
    Öncelikle ben farm atan biri değilim benim bahsettiğim şey slot kavgaları da değil. Asıl sorun şu bahsettiğim klanların oyun içi suç işlemiş ve ihlaller yapmış olmalarına rahmen banlanmamış olmaları. Daha öncede bununla ilgili konular açmıştım.
    Ayrıca pk attıklarını söylüyorsun hayır pk felan da atmıyorlar sadece oyun içinde gb kasıyorlar oyunun içinde ne kadar paraya dönüştürecekleri şey varsa onun peşindeler. Bunu yaparken de diğer oyuncuların haklarını gasp ediyorlar.
    Chill derecede 11. sırada 57nciAlay 21. sırada BVB 11. sırada bu npleride felankor etkinliklerinde kasıyorlar.

dipnot: 57nciAlay clan ismine büyük saygım var. Çanakkale savasındaki kahramanlıkları onurlu mücadelesi şiir gibidir. Oyunun açıklarını kullanmak yerine dogru olanı yapsaydınız keşke

Senior Member eren_t's Avatar
    Nickname
    SnowTger
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Hocam oyunu oyun olarak değil de, cep doldurma fırsatı olarak görenlerden ne bekliyorsun ?
    Yöneticilerin bu olaya el koymaları gerekirken, ortada suç yok deyip işin içinden sıyrılıyorlar.
    Çok mu zor görünmez bir karakter ile Felankor çevresindeki PK'yı kontrol etmek ?
    I am a normal guy who wants a normal life.

Senior Member
    Quote Originally Posted by eren_t View Post
    Hocam oyunu oyun olarak değil de, cep doldurma fırsatı olarak görenlerden ne bekliyorsun ?
    Yöneticilerin bu olaya el koymaları gerekirken, ortada suç yok deyip işin içinden sıyrılıyorlar.
    Çok mu zor görünmez bir karakter ile Felankor çevresindeki PK'yı kontrol etmek ?

Haklısın aslında görmelerinden çok görmemeleri çok şaşırıyorum. Olmadı bütün videoları ve foruma attığım bu konunun ekran resmini de alıp direk NTTgame çevirip atacağım. Artık çok sıkıldım. Hepsi orc yada human olsun düşmanımızı da bilelim Z ye gelsinler strateji uygulayabilelim. Bu nedir ya.. Bunlar yüzünden ne Pk'nın tadı kaldı ne savasların bir tattoo için yüzlerce kişiyi madur etmeleri mide bulandırıcı, 2 silver gem için yaptıkları..

Senior Member
    Quote Originally Posted by Corbinal37TR View Post
    Aslında sonları belli de. Eğer serverin yüzde 50 sinden fazlası bunları işliyorsa, İnsanlarda mı suç yok yoksa oyunun kendi sisteminde mi? Zaten serverin yüzde 50 si ve üstü aynı hafif suça iştirak ediyorsa, Eskiden yapılır, Şu ana kadar bir serveri verilen en büyük ceza eski server ile birleşmedi. Geçmişte bu olaya denk Kronos serverinda yaşanmıştı, Aynı bu tarz durumlar vardı, Ceza olarak Kronos serverini ARES ile birleştirmişlerdi. Tek tek ban yapmazlar. Sisteme karşı yada otorite karşı bir başkaldırı şeklinde olduğu zaman cezası bu olmuştu eskiden. O zamanki yönetim ile şu anki yönetim arasında bağlantı yok. Nasıl olur Yeni server ile Eski server birleştirilebilir, O zaman bulunan şey item açısından birbirlerine eşit denmişti. Yani Serveri yada oyuncuları banlamazlar. Ellerindeki EN BÜYÜK KOZ ya ARES ya da DIEZ ile birleştirirler.
    Cypher da aynı durumdadı, Ne zaman DIEZ ile birleşince sesi soluğu yok oldu. O zaman ki Cypher da Gm ler bile giremez diyorlardı. Boşuna ARES VE DIEZ , Gm lerin serveri demiyorlar. Sistemi başkaldıran bir server olursa cezası maksimum bu olur. Kurunun yanında yaş da yanır.
    Sirius kalabalık bir server ve bu adamlar %5 bile değil en az 3 tanesi ban yerse ki bence hepsi banlanmalı bir kendilerine gelirler serverda kendini toplar daha savaslar adil olur, slotlara 1-2 değil onlarca klan oturur, aralarında yaşanacak rekabet serverı daha canlı tutar, felankor dropları diğer playerlarada ulaşır. GM'ler tarafından yapılacak bir açıklama bile serverı iyileştirmeye yeter. Ama şuana kadar yaptıkları suçlar yanlarına kar kalmamalı.

Senior Member
    Nickname
    REZZ55
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Twiç yayınları bu oyunu bağlamaz. Bunu yetkililer söylediler. Boş polemik yapıp boşa heyecanlanıyorsunuz.

Senior Member
    Quote Originally Posted by levent5455 View Post
    Yazdığın baştan sona yanlış.

1-) Slotun sahibi olduğunu iddaa edenler slotta kasanlar mı yoksa saat dağıtıp onları koruyanlar mı? X Y Z clanı fark etmez.

2-) Senin sistem dediğin ne pardon da? Aşırı itemli adamların kendince rahat etmek için bulduğu düzen. Bu oyunda bahçe hariç ne zaman bir slot savaşında 8v8 atılmış? Adamların itemleri üstün, playerlikleri de iyi seni zaten kesecek.
    Herkes 20k yatırıp farma başlamıyor bu oyunda.

3-) Her clan bahçe clanları gibi 10-12 kişi pokelerle slot dönmüyor. Farm clanları çoğunlukla kalabalık ekipler. 25-30 kişi aktif oynayan var belki.

4-) Gece gündüz farm ne demek ya? s2 7de açılıyor, boro balrogda atsan atsan 5-5.30 saat farm atarsın jr öncesi ve sonrası kassan. Ki çoğunlukla jr öncesi ve sonrasında farklı partiler kasar. Onda da alacağın ortalama para 25-30m olur. 25m alsan her gün gelsen 1 ayda kasacağın para 7-7.5 gb 10 ay kasarsan belki +9 raptor alırsın boş chara. Bak 10 ay her gün kasıp diyorum he.

5-) XXx clanından kaç kişi tanıyorsun? 6 aydır oyun bile oynamıyorsun bilmediğin adamlara sallıyorsun. Nerden biliyorsun kimin ne kadar item koyduğunu? Ne kadar pk attığını? Sen boro balrog dönerek bahçe seviyesinde char dizilebilir sanıyorsan en hafif tabirle kekosun.

6-) Sen boroyu öyle sa deyip mi döndüklerini sanıyorsun. Git sor bakalım kaç kere ks kovmuşlar kaç kere human kovmuşlar. Masraf etmiyormuş.

Son olarak bahçeciler aktif pk atan pus çeken adamlarmış. Diğerleri kukla zaten. Herkes pus pre peri vs çekiyor bu oyunda.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Tuzlukcu55 View Post
    Twiç yayınları bu oyunu bağlamaz. Bunu yetkililer söylediler. Boş polemik yapıp boşa heyecanlanıyorsunuz.
    twich yayınları oyunu bağlamaz mı? adamlar canlı canlı itiraflarda bulunuyor ne yaptıkları hakkında.. ne yani bunlarda mı montaj diye savunma yapacaklar kendi ses kayıtları
    Ayrıca youtube videolarında birçok görüntü ses kaydı mevcut