Results 1 to 10 of 10
    Senior Member

Mirage Dagger farmı hk.

Md'ye muadil sayılabilecek glave ve graham benzeri itemler bildiğim kadarıyla troll cinsinden düşüyor. Ancak harpy veya raven harpy ile kıyaslandığında drop oldukça düşük. Troll ve troll warrior hem hp hem de nova ile farm açısından zaten harpylere göre çok daha zor. Dolayısıyla bu zor moblara drop eklenmeli, gerekirse af-k farmı engelleyecek sekilde uzak spawn olmalılar. Genie'nin çalışmadığı bir camp da seçenekler arasında.
    Cz farmı dışında insanlara çok seçenek bırakmadınız gibi. İşten artan zamanda cz dışında farm yaparak 2-3 yılda düzgün bir karakter dizilebilir. Buna nasıl razı oluyorsunuz? Kaldı ki cz'de farm yapmak için eslantta saatte 10-20m kazanıldığı, oyunun hemen her yerinde bol dropların olduğu zamanlarda char dizmiş olanlara yem olmama ihtimali yok. Bu durumun düzelmesi lazım.
    Forumdaki konuların %90'ı son açılan üç sunucu ile ilgili. O üç sunucuda etkinliklerin bir değeri var, char da dizilir zamanla kabul ediyorum ama benim oynadığım sunucuda silver gem 2.5m blue chest 2.4m.

Quote Originally Posted by YsnSbL08 View Post
    Md'ye muadil sayılabilecek glave ve graham benzeri itemler bildiğim kadarıyla troll cinsinden düşüyor. Ancak harpy veya raven harpy ile kıyaslandığında drop oldukça düşük. Troll ve troll warrior hem hp hem de nova ile farm açısından zaten harpylere göre çok daha zor. Dolayısıyla bu zor moblara drop eklenmeli, gerekirse af-k farmı engelleyecek sekilde uzak spawn olmalılar. Genie'nin çalışmadığı bir camp da seçenekler arasında.
    Cz farmı dışında insanlara çok seçenek bırakmadınız gibi. İşten artan zamanda cz dışında farm yaparak 2-3 yılda düzgün bir karakter dizilebilir. Buna nasıl razı oluyorsunuz? Kaldı ki cz'de farm yapmak için eslantta saatte 10-20m kazanıldığı, oyunun hemen her yerinde bol dropların olduğu zamanlarda char dizmiş olanlara yem olmama ihtimali yok. Bu durumun düzelmesi lazım.
    Forumdaki konuların %90'ı son açılan üç sunucu ile ilgili. O üç sunucuda etkinliklerin bir değeri var, char da dizilir zamanla kabul ediyorum ama benim oynadığım sunucuda silver gem 2.5m blue chest 2.4m.
    Aslında eski serverlarda dropların yüksek olması taraftarıyım. Orada başlamak isteyenlerede kolaylık olur. Herkez yeni serverda oynamak zorunda değil. Eski serverların dropları yeni serverlarından farklı olursa Yani Ares ve Diez gibi serverlar. Eskiden bırakmış oyuncuların o serverları başlaması güzel olurdu.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Corbinal37TR View Post
    Aslında eski serverlarda dropların yüksek olması taraftarıyım. Orada başlamak isteyenlerede kolaylık olur. Herkez yeni serverda oynamak zorunda değil. Eski serverların dropları yeni serverlarından farklı olursa Yani Ares ve Diez gibi serverlar. Eskiden bırakmış oyuncuların o serverları başlaması güzel olurdu.
    Evet eski sunucularda böyle bir sıkıntı yaşıyoruz. Oyuna son gelen yeniliklerin veya kısıtlamaların birçoğu son açılan sunucular düşünerek yapılmış.

Bunun yerine upgrade sistemi değiştirilebilir. Şuan hiçbir milyoner olmayan oyuncu +10 item basamıyor. Adam zaten 9 item bassa direkt satar. Upgrade sisteminde yanan item kaybolması yerine bir başka mmorpg oyunda ki gibi upgrade durability si düşebilir. Bunu tekrar repair etmek için aynı itemdan lazım. Bundan dolayı bahsettiğim online oyunda her slotun bir değeri var. Tabi ki ben bi AOC ve raven harpy deru eşit olsun demiyorum ama en azından shardları sundries'e satmak zorunda kalmayız.

Senior Member
    Eski swlerin drop oranları ve exp oranları son 3 sunucu ile farklı olmalı.Md glave gibi item zaten bu sunucularda napılıcak krowaz war holysi var utcsi var

Banned
    Server
    KO -> Olympia
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by extremezeus1 View Post
    Eski swlerin drop oranları ve exp oranları son 3 sunucu ile farklı olmalı.Md glave gibi item zaten bu sunucularda napılıcak krowaz war holysi var utcsi var
    Md yakmalık gibi düşün.

Senior Member KingOfTheUnderworld's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    md glave ne ben raptoru bile çöpe atıyorum

Aslında en mantıklı çözüm eski serverlarda Yeni bir achievement ünvanı getirilebilir. Mesela örnek verebilirsem söyle bir sistem olabilir.
    Sıfır oyuncu başladı ilk ay DC premium aldı kullandı. Achievement 1 aylık Dc pre kırdırdığı için yüzde 5 drop oranı ve coin artıran bir achievement açılabilir.
    2.c. ayda Dc premium kullandı. Bu aydan yüzde 5 drop ve coin artıran bir achievent puanı gelir. Toplam yüzde 10 olur.
    Yani 12 ci DC premium kırdırdıktan sonra Drop oranı ve coin oranı yüzde 60 olabilir. Yani demek istediğim her ay DC premium yada war premium, exp premium, platinum premium, gold premium yada switch premium alan bir insanın, sürekli geliştirilebilen bir achievent unvanı sistemi getirillebilir.
    Ama bundan son zirve nokta şu olması lazım Yüzde 100 drop ve coin oranı, Bunu elde etmek için adamın 20 ay boyunca premium alması lazım. Zaten kabataslak bakarsan 20 ay premium alan birisinin, hiç olmazsa sunu bilir 20 ay sonra ben eski oyunculara yetişebilirim diyebilmesi için.

Burada bilerek dc, exp, war veya switch premium pre vurgulamamın nedeni Freetoplay oyuncularda bu unvani açmak için gerekli premium paketlerini pazardan elde edebilmeleri imkanı olduğu için.

Tek mantıklı sistem bu olabilir. Yoksa drop düşürmek ile olması yerine insanları premium aldırmaya teşvik edecek Bir ACHIEVEMENT UNVANI getirilebilir.

Bu oyunda her oyuncuya 20 ay boyunca premium aldırmak demek, gerçek oyuncu sayısını gösterir. Bu da yönetim için güzel bir araştırma imkanı olur. Gerçekte çok hesaplı oyuncuları çıktıkları an kaç tane gerçek oyuncu var. Birde milletin çoklu bilgisayar ile farm yapmasının önünede böyle geçebilir. Bu sistemin güzel tarafı çoklu farm yapmayı düşününler 20ci ayın sonunda artık müşteri bulamamaları. Çünkü her oyuncu 20.ci aya ulaştığında aracı lara ihtiyacı olmayacak. Gidecek Pus tan kendisi parası ile alır. Ek destek itemlere aracılardan almasına gerek kalmayacak.
    Last edited by Corbinal37TR; 05-14-2021 at 10:17 AM.

Senior Member
    Quote Originally Posted by KingOfTheUnderworld View Post
    md glave ne ben raptoru bile çöpe atıyorum
    Raptoru ben de npc'ye satıyorum. Demek istediğim nasıl ki Md var ve Md cz'de ardreamde eski yeni fark etmeksizin her sunucuda yaygın bir item. Aynı şekilde warrior, priest ve mageler için de bu itemin muadili olan itemler troll ve diğer moblara eklenmeli. Deep scar gibi itemler de middle class'a çekilmeli.