Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 81 to 89 of 89
    Senior Member
    Nickname
    REZZ55
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Corbinal37TR View Post
    Bir oyun 3 kısımdan oluşur. Birincisi Yapımcısı, İkincisi Yayıncısı, Üçüncüsü Oyuncular.
    Tüm online oyunlarda Oyuna yapan ve dağıtan kurum yönetim olarak geçer VE aslında oyunun kurallarını biz koyduğumuza göre oyunu biz yönetiriz derler. Aslında ilk başta öyle gözükür. Ne zaman oyun yapımcıdan, yayıncıya geçtiği andan sonra yayıncı firma oyunu pazara soktuğu anda Oyuncular oyunu tuttukları zaman Oyun artık yaşayan bir organizma halini alır. Ben direk oyuncuların arasında her zaman hangi oyuna giderseniz gidin bir grubun, bir ittifakın, bir klanın .... gider bu , nasıl oyundaki serverin sahibi olacağını anlatmaya gireceğim. Oyun yapımcısı ve yayıncısı artık oyundaki bir grup oyuncu ile tartışmalara girmiş ise onlara göre eylem planı alıyorsa, bu Her zaman Yeni server gelecek demektir. İlk önce o server nasıl ele geçirilir, Bu tarz oyunlarda tek yapılacak şey Oyunun en büyük zevkini en büyük silah olarak kullanmak, Birincisi Pk altında Cz de , ardream da farm yapan kişileri 7/24 DARLAMAK, 1 ay yada 2 ay darlandıktan sonra bu kişiler CZ veya ardream Farm yapılmaz. Delos ve Eslanta kaçmaya başlarlar. Ama o sırada yine başka bir grupta ama bunlar klansız oyuncular olacak delos taki kasanları darlayacaklar 7/24. Delos ta kasanlar da pes edecek Kendi ırklarının haritasında ve eslanttında kasmaya çalışacaklar. Ama bitmedi Zaten serveri ele geçirmeyi düşünen grup, Şunu biliyor nasıl olsa eslantta ve kalenin ordaki tüm slotlar ÇOKLU BİLGİSAYARLI FARM İLE geçirilmiş. Oyuncular burada Kendi ırkımızın bölgesinde ve eslanttında farm yapamıyoruz her yerde 8-16-24-32 bilgisayarlı charlar tarafından ele geçirilmiş diyecek, oyunu bırakmaya meyilli olacak. Zaten serveri ele geçirmeye düşünen hiç bir zaman başka klanlar ile anlaşma yapmaz. En basit Bifrost haritası dediğinizden örnek vereceğim. Grubun herzaman HER İKİ IRKTA KASILMIŞ 83 YAPILMIŞ CHARLARI VARDIR. Bifrost taşını kıran hangi taraf ise o ırktaki hesaplar ile direk bifrostta girerler. Boşuna bir şeyi elde etmek için kendilerini savaşa sokmazlar. Herkez sevinir CZ de Ardream PK atılıyor aslında bu attığınız son PK leriniz serverin kırmızı butonuna basıldı geçmiş olsun.
    Ben 15 yıldır bu oyundayım Her zaman bu böyle oldu. Server ilk açıldığı zaman hangi slotlar ele geçiriliecek. Kimler hangi bölgeleri kapatacak. Daha sonra ki hedefler nedir. Burada Yeni server açıldığı anda yeni oyuncular kendilerini 15 yıllık profosyenel oyuncular ile girdikleri bir yarışta olduklarının farkında değiller.
    En son olarak Grub serveri ele geçirdikten sonra servera giriş olayı yavaşlayacak ve artık o serverda kasılmaz her yer +9 ve +10 muhabbetleri, bu forum sitesi ve diğer başka forum sitelerinde yayılacak. Yeniden oyuna geri dönmeyi düşünen oyuncular google dan A serverini başlanır mı diye araştırırken ya da bazı forum sitelerinde başlık açıp sorar ama o forumda grubun diğer elamanları kardeş başlanmaz boşuna değmez adamlar itemleri dizdi der ve yeni serveri bekle derler. İşte grub serveri ele geçirmiştir. Pk düzeni sırası bellidir. İlk başta en güçsüzlerin kastıkları slotlardan başlayarak darlama için her 2 ırktaki hesaplar ile gir.En güçsüz slot farmcıları kimlerdir? Bir treant ancient, hobgoblin, troll, stone golem, mastadon, 8 kişilik parti ile darla, daha sonra aoc ye geç orasını darla. Hemen diğer ırk hesaplarına geç yine aynı sistemi devam et. Çünkü hepsinde çoklu bilgisayar vardır. Daha sonra akşam saatlerin Bowl da Pk ara sıra.

PK BAŞLADI HADİ ARKADAŞLAR CZ YE. BURASI CZ BURADA FARM YAPILMAZ, GİT DELOSA. BURASI DELOS BURADA FARM YAPILMAZ git eslantta. ))))))

Hep aynı taktikler.
    NOT: Film başladı ve ben uzaktan patlamış mısırımla izlemeye devam.
    Ntt de eslanntan kovalıyor burada farm yapamazsın git CZ ye diyor

Junior Member
    Quote Originally Posted by STORRRRYY View Post
    Bu saatleri sen ayarlamıyormuydun? Kendin saatleri ben ayarlıyorum yazmışsın. Bide utanmadan buraya konu mu açıyorsun? Siz kimsiniz de slotları kendi aranızda paylaşıyorsunuz.

Biz bu oyunda pk istiyoruz, biz kimsenin kimseye karışmadığı ittifakları istemiyoruz.

İttifak clanları sayesinde bahçe mobları oyuncuların charlarını güçlendireceği slot değil, ittifakların gelir kapısı haline geldi.

Townda party kurupta sloth*lust kesebilen party var mı? -YOK
    Townda party kurupta envy*greed kesebilen party var mı? -YOK

Siz parsellemeye devam edin.

HAAHAHHAHAH ne güzel bir ağlama konusuda açmışlar böyle :=)

işin ilginç tarafı bide bu durumu savunuyorlar.
    Party kurup yapma farklı bir olay ona eyv derim adam ekipçe gidip kazansın etsin de
    kendi aralarında saaat saaat bölüşüp bunlar dışında gelen ekiplere toplu ks atıp diğer ırka geçerek orada musallat oluyolar pk desen amaç pk değil amaç belli.
    Beter olsunlar.

Senior Member
    Altar'da heryeri parsellemeye kalkan , akılları sıra ittifaklar kurup daha zayıf ekiplere nefes alacak alan bırakmayan ,defalarca küfürden mute cezası alan etikten yoksun Valericans ekibi...

CZ trol e bile full+full bir party warriorla yerleşen ,neredeyse mob respwn olmadan z alıp atak yapan süper yetenekli JustPlay ekibi ...

Ve kendilerini oyunun yapımcı,yayıncı ve yönetici ekiplerinden daha üstün görerek diledikleri gibi davranabileceklerini sanan diğer tüm güruhlara...

Selam olsun

Senior Member
    katılıyorum sonuna kadar o yaratıkları gece gündüz 9 raptorlu full + full adamlar dönüyor bu adamlar daha neyin karakterini güçlendirecekler zaten en baba slotta kasıyorlar kastıklarını da cebe indiriyorlar normal bir parti orada kasabileceğini mi düşünüyorsunuz adam saat saat bölüşmüşler bişey oldumu ittifaktan adam çağırır kestirirler bence gayet iyi oldu abarttıkları gibi yok sadece %50 drop oranı azalmış yeter de artar bile onlara

Senior Member
    bifrost gelene kadar o yaratıkların cz de olması bile saçmaydı bence bu gemler düşecekse jr tarzı bir etkinlik yapılıp hatta 2 jr etkinliğnin birinden gem değilde fragment atacak şekilde düzenlense oyuna bir farklılık gelir herkes bu taşları elde edip kırabilir diye düşünüyorum. Normal bir oyuncu silvery gem kırdığı gibi avarice fragmenti kıramadığını herkes biliyor para babaları keyfine kırdığı taşlar bunlar dediğim gibi düzenleme olursa harika olacağını düşünüyorum

Senior Member
    Droplar düzeltilmeyecekse yaratıkların hp/def/ap değerleri azaltılabilir.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Hakuniamil View Post
    Tabi ki farm oyunun temel yapı taşı kanımca . Dediğin gibi , server kurallarını koyduğunu iddia edenler varsa sistem hatalıdır . Farmı tek slottan ibaret görenlere aynı şekilde , biraz troll kesin ts kasın oda para . Tabi hedefler +10 full set olunca , karakterleri gelişmemiş hissediyorlar .
    15 kişi troll mu kesilir? Oyunda clan sistemi beraber oynayanlar için vardır. Sirius için konuşursam sabah ve gece 3'ten sonra CZ towndan adam toplayıp 2-3 saat boro-balrog yapabiliyordun. Hem farm hem exp. Hatta zayıf clanlar bu saatlerde toplanıp kendilerini bir miktar geliştirebiliyordu.

Güçlüysen bir slotta ks atar alırsın veya karşı ırksa savaşır alırsın. Ama bir insan her slot için şu clan şu saatler diye bölüştürüp , kuralları ben koyarım diyorsa bu sistem sorunudur. Bunları yayın platformunda canlı olarak küfürler eşliğinde yapıyor ve tehdit ediyorsa bu yönetim zaafiyetidir.

ronark aoc slotuna ne zaman el atılacak burda genie ile kasanlar var

Junior Member
    Eğer düzeltilme olmıyacaksa zeytin ekmek almaya paramız kalmıyacak lütfen eski haline dönsün yoksa kuru ekmeğe tabiyiz