Results 1 to 3 of 3
    Banned
    Infractions
    0/1 (15)

Angry Gerçek Playerlar Farmcılara Karşı

Dostlarım herkese selamlar,

Oyunda 2 farklı grup var,
    Bir tarafta farmcılar diğer tarafta ise gerçek playerlar,

Farmcılar ;
    Bu işi kendilerine meslek olarak yapan,
    Oyun ile uzaktan yakından alakası olmayan bir kiltledir.
    Bunlar oyundan para kazanmayı amaç edinmişlerdir.
    İçlerinden bazıları Kendilerine full item almış
    farm yolu ile borçlarını ödemektedirler.
    Oyunla ilgileri yoktur, sadece slotları işgal ederek paraya odaklı
    bir şekilde günlük mesai yapar gibi bir işte çalışır gibi
    aynı saatlerde aynı yerlerde farm yaparlar.

Gerçek Playerlar ;
    Bu player kitlesi ise yıllardır oyun oynayan
    Keyif amaçlı oyunculuk yapan , farmın yaygın olmadığı zamanlarda bile
    vefalı knightonline oynayıcısı kitledir.

Sevgili arkadaşlar,
    Tüm slotları farmcıların işgal etmiş olduğu bir serverdan bahsediyoruz.
    Düşünün ki hiç bir slotta kasamıyorsunuz,
    Farmcı kilte kendi içinde örgütlenmiş oyunun kaynaklarını sömürüyorlar.
    Bir çoğu AOC Slotlarında Makro açarak kasıyor
    Video felan çok gönderdim kimse bana video çek demesin işlem yapılmıyor.

Gerçek Player lar durumdan rahatsız, Çünkü kasamayacakları bir ortam var.
    Hiç bir şekilde Charlarının gelişimini yapamazlar.
    Değerli bütün itemleri farmcı kitleden satın almak zorundalar.
    Dolayısıyla gücü farmcı kitle elinde bulunduruyor. Böylece gerçek playerlarda
    sömürülmüş oluyor.

Hal böyle olunca tabi gerçek playerlar kasamayacakları ortamda
    niye premium üyelik alalım ki diyorlar. Bence de haklılar.
    Zaten almamaları gayet normal, Kasamayacağı ortamda mesela disc premium
    ne işe yarayacak , hiç bir işe yaramıyor. Slotlar işgal edildiği için
    kasamayacakları ortamda premiumu kim ne yapsın. Onlarda haklılar.

Malesef farmcı kitle için yeterince denetim sağlanmıyor,
    Slotlarda Makro ile kasıyorlar,
    Hadi iyi niyetle şöyle söyleyeyim Bu durum inceleme ekiplerinin her seferinde
    gözünden kaçıyor. İyi niyetle buna inanmak istiyorum.

Gerçek Playerların oyunda keyfi yok, Tüm kaynaklar farmcılar tarafından sömürülüyor,
    Böylece oyununda pek bir zevk veren yönü kalmıyor.
    insanlar oyundan soğuyor,

Artık bu düzenin değişmesi gerekiyor, denetimlerin sıklaştırılması gerekiyor,
    Yönetiminde konuya duyarsız kalmaması gerekiyor,
    Denetimleri artırmaları gerekiyor,

Gerçek Playerlar da kendi içinde birlik kuramiyorlar ,
    Malesef düzene boyun eğmek zorunda kalıyorlar,
    Onlarında kendi içinde birlik kurarak mücadele etmeleri gerekiyor,

Adaletli bir Oyun için,
    Saygılarımla.
    Last edited by NativeBrutal; 05-09-2021 at 08:01 AM.

eline sağlık.
    mükemmel ve doğru bir yazı

Junior Member
    Öncelikle selamun aleyküm bu yazıyı yazan aslan yürekli kardeşime sesleniyorum ellerine sağlık kardeşim abimm arkadaşım beni ne olarak görmek istern ellerin dert görmesin. Söz konusu bir arkadaşım bana dedi ki : abiimm gel eskisi gibi hile hurda yok gel biraz oynayalım eğleniriz zaman geçiririz 10 sene ara vermiştim oyuna neyse fazla uzatmayayım DC pre diye bişey cıkmış drop oranınıda yükseltiyormus Al abi dedi aldık trade'e cahs istiyormus aldık elin artıgı 1 kaç gb'De (gold bar ) aldık harçlık amaçlı pot'tu vs. vs. vel hasıl kelam başladık bir battle preist'le baktım ki ilk başlarda iyi sakin ortalık devam ettik 50- 60 -70 dedik durdu sürekli bir taksi muhabbeti dönüyor clanlarda (exp clanlar var günü birlik girip cıkılan önceden böyle degildi tabi ) neyse yine fazla uzatmadan taksilere 30 40 m karşılıgında seni kasıyorlar paramun slotunda neyse kendimize bir brahmandır tutturduk verik kendimizi brahmana 80 e kadar ha babam ha genie dibine vurduk cektik cashleri falan filan bi deru yapalım dedik 3 server de olak üzre tek tek tek çökmüşler gelenleride geldiklere bin pişman ediyorlar apost desen aynı paramun desen aynı ds titan dark mare vs vs zaten CZ inemiyorsun ırklar karşılıklı olarak birbirlerinin slottalnı koruyor KS atmaya kalsan maximum 3 dk içerisinde ölüyorsun slottaki adam human bir arkdaşını cagırıp senin başına musallat ediyor humanı adama diyorum ki neden humana saldırmıyorsun diyorki bana saldırmadı iyide bende ona saldırmadım neden sadece bana saldırıyor gücü sana yetiyor diyor peki dedim ayrıldım ordan hop gobline gittim adam slotta oturuyor kesim yapmıyor 20 dk boyunca farmladım ne gelen oldu ne giden saat gecenin 4 dü fazla adamda yok CZ'de ki olsada kesemem önce bi üstümü diziyim dimi velhasıl kelam adam afq idi geldi kardeş dedi slot benim kardeşim dedim slotta oturuyordun bende farmlamak istedim farmlıyorum bana bi yarım saat müsade et ne gelirse bin bereket yatıcam yoruldum zaten dedim yok dedi başladı konusmaya (arada küfürler falan ) ben dedi bu çarı 6 tlye dizdim bu çarın günlük gideri su kadar bu kadar ben burda kimseye yedirtmem ben burda oldugum sürece falan peki dedim sert bi arkdaşımızdı farmlamaya devam ettim battle preist oldugum için helişle hop'a yarıdan fazla hasar vurgum için kutular bende kalıyordu elimizde yatkın az cok kutuların % 60 70 şi alıyorum bekle dedi arkaşası çagırıyorum sen görürüsün (küfürler yagdırdı ) ben zannediyorum karus bir arkadas gelecek party kuracaklar kutuyu alacaklar falna diye tahmin ediyorum neyse human geldi asas görünmezlikle tak vurdu spike yatırdı bizi baba olur dedim adamın hakkıdır bufumu ac mi bastım kostum hopa birde ne göreyim bizim karus arkadas hop kesiyor digeride ağacın dibinde oturmus bekliyor slota girdim karışmadı Hop'a daldım geldi tekrar spike trush yattık 1 oyundan soğumam oldu reportlatmak aklıma gelmedi açıkçası priesttle olmaz dedim okcu açtım uruk hai ailesinden bir ka. yaratıkla üstümü dizerim dedim biraz item aldım birazda lwl gittim slota burdada mafyaların en büyügü burdaymış meger ne bileyim slota giriyorum tehtitler falan adam çagırıp peşimden gelmeler ben ne ksersem ks atıp kutu almalar macronun dibine vuruyorlar burda dedimki ben reportlamalıyım bunları reportlamazsam bu oyunda barınamam bu adamlar resmen oyunu gasp etmiş 1 hafta 10 gündür uruklardayım ve adam sürekli peşimde beni bulamadıgı zmana tp sc atıyor 1 saatte bir beni kontrol edip taciz ediyor adamın ilk kullandıgı kelimede şu uruk ailesi ben ve arkdaşlarımın (malıdır) bütün server'larda a1 a2 a3 sen giremezsin bu slottalara diyip alanen tehtid ediliyorum normal zamanda macro açmıyorlar ne zmana biri gelip ks atsa vea kendileri slotta yoksa dinlenmeye geçmiş ise ve geldiklerinde sen ordaysan seni slottan cıkartana kadar macro açıyorlar ben okçum mob secene kadar adamın genie'si 2 hatta abartmıyor 3 tane uruh hai kesiyor video'lardan Game master'a gönderdim gerekli inceleme yapılıcaktır dedi inşallah yapılır temmennim bu adamların bu oyundan bu şekillde fayda saglamamaları 10 sene sonra hile hurda artık alnen degil genie altından yapılmaya başlamışş.. başınızı ağrıttıysam kusuruma bakmayın arkdaşlar herkeze sonsuz saygılarımla N4BUCHADNEZZAR