Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 21 to 30 of 42
    Bir de mahkeme istediği zaman bilgilerin verilmemesi halinde 150 bin Tl den başlayan ceza ödemeleri vardır. Onun için Oyunda yada forumda insanlar ile konuşurken hakaret etmemek önemli. Eleştirilebilir ama hakaret edilemez.

Junior Member RomantikSerseri's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Corbinal37TR View Post
    Türkiyede yada hangi ülkede faaliyet gösteriyorsa şirket, 1 sene boyunca log bilgilerini saklamak zorunda. Diyelim burada forumda birileri kavga ettin ya da oyunda, adam sana sinirlendi yasal olarak oyun firması ile bağlantı kurmasına gerek yok. Direk mahkemeye verir bu kadar basit Nttgame log bilgilerini yazıların hepsini vermek zorunda. Yok mesajlar kaydedilmiyormuş filan imkansız
    Hukuki süreçlerde elbet gerekli dosyaların bir kısmını paylaşmak zorunda firma. Ancak, kullanıcıya karşı kanıt sunma gibi bir yükümlülüğü yok veya vermiş olduğu bir söz bulunmuyor, en azından benim aklımda kalanlar bu şekilde.

4. Hesap; (c), (f)
    9. İçerik ve üye davranışları
    d: (1), (e) ve geri kalanını okumak gerekiyor.
    When i had nothing and no one, i always had pain.

Quote Originally Posted by RomantikSerseri View Post
    Hukuki süreçlerde elbet gerekli dosyaların bir kısmını paylaşmak zorunda firma. Ancak, kullanıcıya karşı kanıt sunma gibi bir yükümlülüğü yok veya vermiş olduğu bir söz bulunmuyor, en azından benim aklımda kalanlar bu şekilde.

4. Hesap; (c), (f)
    9. İçerik ve üye davranışları
    d: (1), (e) ve geri kalanını okumak gerekiyor.
    Sözleşmede de zaten eksiklikler var. Mesela bu ifadedeki gibi Amerika birleşik devletleri vatandaşı olmayan bir insanı günümüzden örnek verelim Bir sürü bot yazılımı yazan insan var hala günümüzde. Ama Amerika vatandaşı olmadığı için Amerikan mahkemelerinde yargılanamaz. Ancak hangi ülkenin vatandaşı ise o ülkede o kişiye dava açabilirsin. En basit olarak bu ifadede çelişki var. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını, Amerikan Birleşik devletleri yargı sistemi yargılama hakkına sahip mi? Çok karışık konular. İşin içine fazla girmek hayrımıza olmaz. Olay devletler arasındaki politik güç dengelerine göre değiştiği için. İşin içinden çıkılmaz. Ben bu forum başlığından kaçar. Herkeze kolay gelsin.

9(d) Üye Davranışı. Hizmeti kullanırken, Üyeler diğer üyelerin Hizmet kullanımını veya yararlanmasını engelleyecek ya da kısıtlayacak ya da usulsüz hiçbir davranış veya iletişimde bulunamazlar. Üyeler Hizmetleri sadece yasal amaçlarla kullanacaklarını kabul etmiş olurlar. Hizmetleri şu şekillerde kullanmayacağınızı kabul etmiş oluyorsunuz:
    (1) Otomatikleştirilmiş yasadışı Programlar, Kodlar ve Bilgisayarların Kullanımı. Herhangi bir yasadışı otomatikleştirilmiş programın (Örneğin 3. Kişi bot’u), sistemlerin, aletlerin, bilgisayarların veya kodların Oyunlarda kullanımı kesinlikle yasaktır ve Bilgisayar Sahtekarlığı ve Suistimal Eylemi, Birleşik Devletler Kanununun 1030’uncu paragrafı altında cezai ehliyetle sonuçlanabilir. İhlal edenler ilgili yasaların kapsamında yargılanacaklar ve her türlü cezai tazminattan sorumlu olabileceklerdir. Şirket kendi takdiri dahilinde ve meşru bilgilere dayanarak, bu Hizmet Şartlarını ihlal ettiğini tespit ettiği tüm üyelerin üyeliklerini sonlandırabilir ve süresiz olarak men edebilir. Şirketin verdiği tüm kararlar nihai kararlardır.

Senior Member BraveBoss's Avatar
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by RealJomey View Post
    İstiyorsunuzki yaptığımız pisliği yüzümüze vurun , bundan ders çıkarmak yerine de bir dahaki sefere de işin o kısmına biraz daha dikkat ederek yine aynı şeyi yapmaya devam edelim. Benim anladığım bu. Yoksa durduk yere çok nadir durumlar hariç kimse ceza almıyor ve herkes neden ceza aldığını iyi biliyor.Jetonnnnnn arkadaşında dediği gibi bu oyunu artık çocuklar oynamıyor. Herkes neyin ne olduğunu biliyor.
    Herkes neden ceza aldığını bilmiyor çünkü haksız yere hapise atıldığını iddia eden oyuncular da var.

Moderator xMakhWelo's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Zero
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by BraveBoss View Post
    Herkes neden ceza aldığını bilmiyor çünkü haksız yere hapise atıldığını iddia eden oyuncular da var.
    Haksız yere hapis olayı 100.000'de 1 diyebileceğimiz bir olay, böyle bir durumda da bilet sonrası inceleme ile tespit ediliyor ve gerekli aksiyon alınıyor. Bu durum çok çok nadir hatta yok denebilecek kadar az bir oran.

İstisnalar hariç, genel olarak haksız yere ceza aldığını iddia eden oyuncular 2'ye ayrılıyor. İnkar edersem belki kurtulurum düşüncesi veya nasıl yakalandığını öğrenmeye çalışıp kullandıkları illegal yöntemleri geliştirmek.
    Last edited by xMakhWelo; 05-08-2021 at 07:42 PM.
    NTTGame Portal - https://www.nttgame.com
    Knight Online - https://www.nttgame.com/knight
    ICS - OTP - https://otp.nttgame.com/
    Destek Bölümü - https://support.nttgame.com/
    Resmi Twitch Kanalı - https://www.twitch.tv/nttgame
    Resmi YouTube Kanalı - https://nttga.me/koyoutube
    Davranış Kuralları - https://nttga.me/davraniskurallari
    Raporlama Sistemi ve S.S.S https://nttga.me/cheat-report-rehber
    Alternatif Client KnightOnlineSetup2511

Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by xMakhWelo View Post
    Haksız yere hapis olayı 100.000'de 1 diyebileceğimiz bir olay, böyle bir durumda da bilet sonrası inceleme ile tespit ediliyor ve gerekli aksiyon alınıyor. Bu durum çok çok nadir hatta yok denebilecek kadar az bir oran.

İstisnalar hariç, genel olarak haksız yere ceza aldığını iddia eden oyuncular 2'ye ayrılıyor. İnkar edersem belki kurtulurum düşüncesi veya nasıl yakalandığını öğrenmeye çalışıp kullandıkları illegal yöntemleri geliştirmek.
    Ceza aldıktan sonra inkâr edersem belki kurtulurum düşüncesine sahip ya da nasıl yakalandığını öğrenmeye çalışıp kullandığı illegal yöntemi geliştirmek isteyen birini şimdiye kadar tanımadım fakat sizin de dediğiniz gibi böyle düşünenler de olabilir.
    Last edited by BraveBoss; 05-09-2021 at 05:11 AM.

Senior Member RealJomey's Avatar
    Dediğin gibi bunlar sadece iddiadan ibaret. Nerdeyse hiç kimse haksız yere ceza almıyor bu oyunda ki hakettiği halde ceza almayan da tonlarca oyuncu var.Bu ceza alanlara yanlışlıkla ceza atılma ihtimali yok denecek kadar az. Mod arkadaşın da dediği gibi böyle bir durum olsa zaten destek verilip hesabı açılıyor.
    İstediğiniz gibi biri değilsem eğer isteklerinizi değiştirin. Ben Değişmem !!

Senior Member LordVeyda's Avatar
    arkadaş 27 yaşında adamım ilkokul 4. sınıftan beri oynuyorum şu oyunu, bir kez olsun ne mute yedim ne de ban yedim. Neler indiriyorsunuz bilgisayara neler yapıyorsunuz çözemiyorum.

Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by RealJomey View Post
    Dediğin gibi bunlar sadece iddiadan ibaret. Nerdeyse hiç kimse haksız yere ceza almıyor bu oyunda ki hakettiği halde ceza almayan da tonlarca oyuncu var.Bu ceza alanlara yanlışlıkla ceza atılma ihtimali yok denecek kadar az. Mod arkadaşın da dediği gibi böyle bir durum olsa zaten destek verilip hesabı açılıyor.
    Ben oyun yönetimini suçlamıyorum fakat internette yaptığım araştırmalara göre Autocad gibi bir çizim programını bile oyunun 3. parti yazılım olarak algıladığını belirten de var.
    Last edited by BraveBoss; 05-09-2021 at 01:00 PM.

Moderator NativeBrutal's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Ben oyun yönetimini suçlamıyorum fakat internette yaptığım araştırmalara göre Autocad gibi bir çizim programını bile oyunun 3. parti yazılım olarak algıladığını belirten de var.
    Her söylenene inanmamak gerekiyor. Oyuna etki etmeyen yazılımlardan ceza almazsınız.