Results 1 to 6 of 6

Hybrid View

Yeni gelen gölgelendirme ile ilgili

Yeni patch ile gelen Additional Option sekmesindeki shader efeckti pc kasıyor diye kapıyordum, bi ara bilgisayar çok ısındı efektleri yüksek açıp denemek isteim ne olucak diye :d (patlarmı acaba diye) minimum düzeyde 85-94 arası ısı alıyorum hp laptop
    Neyse gölge efecktini açtığım gibi ısı düşüşü oldu 20-30 derece hemde , anlam veremdim normalde kapatınca daha iyi bir akış oluyor o zaman düşmesi lazım ısı ama tam tersi oluyor anlamadım , üzerine ekranı aşşağı alayım dedim belki biraz daha düşer YOKK :d simge durumuna küçülttüğümde gene 10 derece artıyor masaüstünde iken ısı düşüyor ben dondum bilen varsa aydınlatabilir mi nedir olay , belli bi güç durumuna gelince ramdan mi ekran kartından mı bişeyler alıyor nedir eğer böyle bişey varsa maks kullanım nasıl yaparım

belki yeni görüntü açıkken işlemci kullanımını düşürüyordur.

Senior Member
    İşlemci ile ilgili bir problem var zaten,
    İşemci ısınmıyor ama fps'de vermiyor tuhaf. Konuyu takipteyim belki bilen biri çıkar

Senior Member sui_N7tMPVcQ's Avatar
    Nickname
    nevergarden
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Olay şu aslında, yeni gelen Shader efekti aynı RTX özelliği gibi ekran kartına yük bindiren bir özellik. Hatta çalışma mantığı aynı olan bir teknoloji denebilir. Bu yüzden oyunda grafik ayarları açık değilken işlemciye binen yük aşırı ısınma yapar işlemci üzerinde. Aynı şekilde görüntü ayarlarını yükseltince yükü ekran kartına verdiğin için işlemci nefes alır ve çalışması gerektiği gibi çalışır. Ben mesela bu sayede daha rahat oynamaya başladım oyunu.

oyunu asıl çalıştıran işlemcidir.

Junior Member
    Quote Originally Posted by Hellboy0043 View Post
    oyunu asıl çalıştıran işlemcidir.
    Oyunu çalıştıran işlemcidir evet fakat sadece işlemci ile alakalı bir durum yoktur. Düşük RAM varsa oyun kasar. HDD'niz eskiyse veya hasarlıysa oyun kasar. Ekran kartının ÇOK kötüyse oyun kasar. Her yükü işlemci çekmiyor, grafik işlemciler ile bellekler de çeşitli konularda sorumluluk alıyor.