Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 87
    Senior Member NeverFree's Avatar
    Niye ks için yarım saat bekliyeyim kaldıki karşıda deva kesen bile nadir.. Hiç uğraşmam skor açıldıysa alt f4 atar geçerim kimseye de atıyorum demem basar geçerim bende.

Moderator DizzyMask's Avatar
    Nickname
    DizzyMask
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by angelrock View Post
    Bu video bu oyunlar etkinlikten çıkmadan önce başlayıp devam mı etmesi gerekiyor 4 dakika boyunca?
    Oyundan çıkacağını tabi bilemediğiniz için, oyuncu çıkar çıkmaz videoyu açmanız iyi olacaktır.

Senior Member weaswera's Avatar
    Infractions
    0/1 (15)
    Bazen yenilgiyi kabullenmek gerek KS = açlık ( sadece etkinlik için geçerli )

karşı taraf hak ettiyse bırak hak ettiğini alsın

Senior Member angelrock's Avatar
    Quote Originally Posted by NeverFree View Post
    Niye ks için yarım saat bekliyeyim kaldıki karşıda deva kesen bile nadir.. Hiç uğraşmam skor açıldıysa alt f4 atar geçerim kimseye de atıyorum demem basar geçerim bende.
    Kimse Ks için bekleyin diye bir iddiada bulunmadı. Sadece bir arkadaş black gem için mi bekleyeceğiz dedi yani kaybetmenin sembolünü= Black gem olarak gösterdi bende jr'den çıkanlar olmasına rağmen kazandığımızı ifade ettim ve sembolü olarak silver gemi gösterdim. Burada bazı şeylerin tam oturmadığını gözlemliyorum. Arkadaşlar isteyen istediği gibi etkinlikten çıkabilir ben bunun sadece davranış kuralı gereği bir yaptırımı olduğunu biliyorum ve bu sonuca en doğru şekilde nasıl ulaşabiliriz aslında bunu tartışıyoruz.
    ADALETİN AKLINI KAYBETTİĞİ YERDE FELSEFE SUSAR. Denis DİDEROT

Quote Originally Posted by _DizzyMask_ View Post
    Merhabalar,

Jr'de etkinlik tamamlanmadan çıkan oyuncuları raporlamak için yaklaşık 3-4 dk'lık ve en az 720p kalitesinde bir video yeterli olacaktır.
    Tavsiyeniz için teşekkür ederim ben sizin yönteminizle oyuncu çıkar çıkmaz video açıp(720p kalite) 4 dakikalık bir video düzenleme kararı aldım. Dizzymask her zaman oyunculara yardımcı olup en güncel bilgileri verir gerçekten resmi forum üzerinden bir çok oyuncunun kafasındaki soru işaretlerini giderdiğinize şüphem yok

Quote Originally Posted by weaswera View Post
    Bazen yenilgiyi kabullenmek gerek KS = açlık ( sadece etkinlik için geçerli )

karşı taraf hak ettiyse bırak hak ettiğini alsın
    Bu yoruma katılmıyorum. Oyunda çeşitli sınıflar var ve bunların belki yüzlerce binlerce farklı strateji ile oynanış biçimleri var. Söz gelimi bir Ice mage +9 bujulu warriora kafa atmak zorunda değil. Söz gelimi ben düşman takımı küpe alıp yıpratıyorum ve zamanı geldiğinde partimi teleport edip devada son vuruşu yapıyorum burada zamanlama ve strateji çok önemli asıl en büyük açlık bütün olayı sadece kazanmak ve gem olarak görüp kendi zamanını en kıymetli başkalarının vermiş olduğu emeği, zamanı hiçe sayan oyunculardır. Manevi yoksunluk ve açlık işte tam olarak budur. Kimin neyi hak ettiğini rastgele otomatik olarak girilen bir parti veya tek bir oyucunun düşüncesi belirlemez. Kişinin ne kadar emek verdiği ve başkalarına ne kadar saygı ve empati gösterdiği belirler. Zaten oyun yönetimi de bunu düşünmüş ki hak ve adalet konusunda davranış kurallarını getirmiştir.
    Last edited by angelrock; 05-02-2021 at 10:22 AM.

Senior Member weaswera's Avatar
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by angelrock View Post
    Bu yoruma katılmıyorum. Oyunda çeşitli sınıflar var ve bunların belki yüzlerce binlerce farklı strateji ile oynanış biçimleri var. Söz gelimi bir Ice mage +9 bujulu warriora kafa atmak zorunda değil. Söz gelimi ben düşman takımı küpe alıp yıpratıyorum ve zamanı geldiğinde partimi teleport edip devada son vuruşu yapıyorum burada zamanlama ve strateji çok önemli asıl en büyük açlık bütün olayı sadece kazanmak ve gem olarak görüp kendi zamanını en kıymetli başkalarının vermiş olduğu emeği, zamanı hiçe sayan oyunculardır. Manevi yoksunluk ve açlık işte tam olarak budur. Kimin neyi hak ettiğini rastgele otomatik olarak girilen bir parti veya tek bir oyucunun düşüncesi belirlemez. Kişinin ne kadar emek verdiği ve başkalarına ne kadar saygı ve empati gösterdiği belirler. Zaten oyun yönetimi de bunu düşünmüş ki hak ve adalet konusunda davranış kurallarını getirmiştir.
    Taktik strateji var doğrudur ancak şöyle bir gerçekte var bir çok kez şahit oldum devaya ilk karşı taraf gelmiş biz bastırıp skoru öne almışız 15dk kala deva kesiyoruz ve karşı taraftan bir kişi geliyor bekliyor vurmuyor bile içinden çıkanı alıp gidiyor kısacası bu kişi ks atmayı da deneyebilirdi sonuç olarak

partideki adam pes edip çıktıysa kendisi kaybetmiştir zaten ona pm atıp bak kazandık muhabbeti yapmanın bri anlamı yoktur veya ceza alması için uğraşmak bir iki sefer denersin baktın olmuyor salarsın

son vuruş bana göre bugdur ilk vuruşun kutu alması da ayrı bir bugdur veya stratejinin bir parçasıdır bilemiyorum ancak dediğim gibi karşı taraf skoru öne çekip devaya oynuyorsa iki tarafında zamandan kazanması içindir ks denemek haksızlık olur kill deva görevi ne zamandan beri kazanmaya döndü artık devaya sadece erken bitirmek için oynanıyor biraz da partinin durumuna göre mage varsa vb
    Last edited by weaswera; 05-02-2021 at 12:48 PM.

JR kazanılınca nasıl exp gidiyorsa , süreden erken çıkınca da caydırıcı bir exp gitmesi bence yeterli olur .

Quote Originally Posted by weaswera View Post
    Taktik strateji var doğrudur ancak şöyle bir gerçekte var bir çok kez şahit oldum devaya ilk karşı taraf gelmiş biz bastırıp skoru öne almışız 15dk kala deva kesiyoruz ve karşı taraftan bir kişi geliyor bekliyor vurmuyor bile içinden çıkanı alıp gidiyor kısacası bu kişi ks atmayı da deneyebilirdi sonuç olarak

partideki adam pes edip çıktıysa kendisi kaybetmiştir zaten ona pm atıp bak kazandık muhabbeti yapmanın bri anlamı yoktur veya ceza alması için uğraşmak bir iki sefer denersin baktın olmuyor salarsın

son vuruş bana göre bugdur ilk vuruşun kutu alması da ayrı bir bugdur veya stratejinin bir parçasıdır bilemiyorum ancak dediğim gibi karşı taraf skoru öne çekip devaya oynuyorsa iki tarafında zamandan kazanması içindir ks denemek haksızlık olur kill deva görevi ne zamandan beri kazanmaya döndü artık devaya sadece erken bitirmek için oynanıyor biraz da partinin durumuna göre mage varsa vb
    Bu yorum daha profesyonel konuya hakim yazılmış öncelikle teşekkür ediyorum. Katıldığım nokta şudur çıkan kişiye pm atıp kazandık demek evet mantıklı bir hamle değil kişi etkinlikten keyif alıyor veya alamıyor bu tamamen kendi deneyimi biz bunu zorla sağlayamayız. Erken bitirmek konusunda oynandığı kısmına da katılıyorum çoğu zaman bende takımı demoralize eden oyuncular olduğunda ilk aklımdan geçen etkinliği terk etmeden en kısa yoldan etkinliği bitirip tamamlamak oluyor. Ancak zaman zaman çok keyif aldığım gerek sohbeti, gerek oyunculuğu güzel ekipler oluyor. Arzu ettiğim şey herkesin birbirine empati ve saygı göstermesi aslında,bunu bozan oyuncuların da oyun kuralları çerçevesinde bildirilmesi bu kadar basit.

crde etkinlik bitmeden çıkanlara ceza ile ilgili yazmıyordu,çoğu kişi bunu bilmez! cr güncellendi kısmına ekleseniz güzel olurdu.