Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast
Results 61 to 70 of 87
    Senior Member angelrock's Avatar
    Quote Originally Posted by ExorLeon View Post
    adam JR de alt f4 atmadan önce utanmadan Es beyler diyor bu adamı CR ye atıp da banlatmamak kerizliktir
    Dediğiniz gibi bu tarz durumlarda 4 dakikalık bir video kaydında tüm party chat görünecek şekilde "Cheat reports" kısmına gönderebilirsiniz.
    Last edited by angelrock; 05-06-2021 at 12:08 PM.
    ADALETİN AKLINI KAYBETTİĞİ YERDE FELSEFE SUSAR. Denis DİDEROT

Senior Member
    Quote Originally Posted by angelrock View Post
    Gerçekten öyle battle priestler var ki gerçekten çok etkililer. Öyle oyuncular var ki itemleri düşük, ama yüreği büyük. Onlarla oynarken gerçekten keyif alıyorum. Genelde Jr'de en büyük sıkıntılıları itemleri ile kibir ve egosu çok yüksek oyuncular yüzünden yaşıyoruz. Gönlü zengin oyuncularla nice zaferler yaşıyoruz. "Benim çarım çok iyi, başkaları çok kötü" "ben pot harcamak istemiyorum bu oyuncular için" sohbetinden çok sıkıldım açıkçası. Kendin bu kadar iyiysen rastgele dağıtılan bir partide oynamak zorunda değilsin oynuyorsan da işine gelmediğinde insanları aşağılayıp partiden çıkıyorsan kimse kusura bakmasın ben diğer oyuncuları bu tarz adamlara yedirmem. Bu yüzden size katılıyorum çoğu kişi buraya gelip konuyu amacından saptırmaya çalışıyor ne yazık ki size konuya katkınız için teşekkür ediyorum.
    Yürek bir şey ifade etmiyor bu oyunda. Ne kadar çok itemi olursa olsun 1 adet mana çekme BattlePriesti kullanışsız hale getirir. Hiç itemi olmayan yamuk bowlu birisi BP'yle sabaha kadar oynayabilir. Mesafesini koruması yeterli.

Antileri iyi olan vb. gibi durumlar 8v8'de rakibe göre konuşulur. Örneğin ; BP'nin manası çektirirsin cc alamazsa döner bir atak parazitler kestirirsin. 1 okçuyu sadece BP üstünde el düşürme, mana çekme, kitlemeye bırakır. Kalan party'i 1 koyduğumuz adama yönlendirirsin. CC'si gel(e)meyen , ikinci 10k gelmeyen oyuncu orda ilk olarak kime serzenişte bulunacak BP'ye. İnt olsa mana çekme onu pek etkileyemez olacaktı. Karşı party birazcık aklı başındaysa BP olan taraf daima kaybeder.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by _DizzyMask_ View Post
    Merhabalar,

Jr'de etkinlik tamamlanmadan çıkan oyuncuları raporlamak için yaklaşık 3-4 dk'lık ve en az 720p kalitesinde bir video yeterli olacaktır.
    Geçen gün adam girdi , tiplere bak dedi F4 atti , 1 canavar dahi kesmedik 3-4 dakikayı tamamlayadım ama ksc ile all chat , süre , ve sağ alt quiti ve tarihi göstererek raporlama yaptım sonuç alamadım. 3-4 dakika olmadığı için mi ceza almadı bu adam ?

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Bir kaç mesaj önce de söylemiştim kaçırdınız sanırım, bu şekilde keyfi çıkma olduğu an alt tab yapıp video kayıt programınızı açın ve kaydı başlatın, tüm chati yukarı çekin - tuşuna basın ve bu kadar basit bir şey bence zor gibi gösterilmemeli.

Bu oyundan çıkma eyleminde kurallar gereği ksc kabul edilmiyor.
    Neden ksc kabul edilmiyor ? ksc üzerinde oynama yapabilecek kişi video üzerinde de oynama yapabilir.

Member
    Nickname
    RoGuE_BoBuS
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Thisis0nLyaGamE
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    Merhabalar,

Jr'de etkinlik tamamlanmadan çıkan oyuncuları raporlamak için yaklaşık 3-4 dk'lık ve en az 720p kalitesinde bir video yeterli olacaktır.
    Jr den çıkan bir kişinin oyundan düştüğünü yada bilerek çıktığını nasıl anlıyacaksınız ki ? Adam modemin fişini çekse mesela bunun dc olması ile arasındaki fark nedir ? Burada gerçekten interneti giden oyuncuların da hakkı yenebilir, gerçekden bilerek çıkmak isteyenlere de bir ceza uygulanması çok zordur. Jr den çıkan birinin ceza alması için chat bölümünden ben gidiyorum tarzı birşeyler mi demesi gerek ? Eğer öyle ise sağdece o şahısın ben gidiyorum tarzı dediği cümlenin ve party den çıktığını gösteren infonun bulunduğu bir KSC de yeterli olmaz mı ? Eğer yeterli olursa jr deki çıkanları sadece KSC alırım. İyi çalışmalar.

Senior Member RealJomey's Avatar
    Quote Originally Posted by BlackMbaku View Post
    Yürek bir şey ifade etmiyor bu oyunda. Ne kadar çok itemi olursa olsun 1 adet mana çekme BattlePriesti kullanışsız hale getirir. Hiç itemi olmayan yamuk bowlu birisi BP'yle sabaha kadar oynayabilir. Mesafesini koruması yeterli.

Antileri iyi olan vb. gibi durumlar 8v8'de rakibe göre konuşulur. Örneğin ; BP'nin manası çektirirsin cc alamazsa döner bir atak parazitler kestirirsin. 1 okçuyu sadece BP üstünde el düşürme, mana çekme, kitlemeye bırakır. Kalan party'i 1 koyduğumuz adama yönlendirirsin. CC'si gel(e)meyen , ikinci 10k gelmeyen oyuncu orda ilk olarak kime serzenişte bulunacak BP'ye. İnt olsa mana çekme onu pek etkileyemez olacaktı. Karşı party birazcık aklı başındaysa BP olan taraf daima kaybeder.
    Eğer partylerdeki oyuncularda aşağı yukarı itemler eşitse , item dengesi varsa mücadele ruhu , aklı ve iletişimi kuvvetli olan taraf kazanır. Hep ezber konuşmuşsun maalesef. Her okçu bahsettiğin gibi müthiş değil , her bp de bahsettiğin gibi aptal değil.
    İstediğiniz gibi biri değilsem eğer isteklerinizi değiştirin. Ben Değişmem !!

Bence jrden çıkanlara ceza verilmesi çözüm değil ve şu aşamada doğru bir uygulama da değil. Başka düzenlemeler lazım. Öncelikle jrlerde asıl sıkıntı itemsiz oyuncuların jr girmesi değil, asıl sıkıntı jrye düşük lwlli charların girebilmesi. Doğal olarak düşük lwlli charla gelen adamda item de olmuyor, partinize bu şekilde 70 lwl itemsiz bir pri bir de 72 lwl itemsiz bir okçu geldi mi ayvayı yediniz demektir, devayı görene kadar sinir krizi geçirirsiniz. Pride toplu heal yoktur, elini kaldırdığı gibi twye ölür, okçu mobdan tek yer.. Diğer sıkıntı ise çift char girip a-fk kalanlar. Bir giriyorsun 2 kişi af-k adamlar devaya kadar kımıldamıyor, hadi video alıp cr attın adam 3 günlük ban yedi, senin giden jr etkinliğin geri gelecek mi ?

JR konusunda ilk yapılması gereken etkinliğe giriş sınırının 80+ yapılmasıdır. Çünkü partileri asıl aksatan itemsiz chardan ziyade düşük lwlli charlardır. 80 lwl yamuk bowlu bir okçu bile oynamayı biliyorsa iyi kötü iş yapar. Evet jr için kimse item almak zorunda değil fakat şu etkinliğe girecek adam 80 lwle kassın bir zahmet. Günümüz şartlarında exp kasmak çocuk oyuncağı, görevler+ draki + etkinlikle 10-15 güne 80 olunuyor.

İkinci çözülmesi gereken mesele af-k kalma meselesi. Devaya gelene kadarki odalarda, belirli bir süre hareketsiz kalanların doğrudan jrden atılması gerekiyor, bu iş 3 günlük banla çözülmez. Bu düzenlemeler yapılırsa alt+f4 çeken sayısı azalır ve böyle bir konuyu tartışmaya bile gerek kalmaz.

Senior Member
    bu konuda fikir sahibi olması için gm ve modların altar,sirius yada vega serverinda ortalama bir karakter ile 1 ay boyunca solo şekilde girip sonra buraya tecrübelerini yazmaları bekliyorum.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by PanGold View Post
    bu konuda fikir sahibi olması için gm ve modların altar,sirius yada vega serverinda ortalama bir karakter ile 1 ay boyunca solo şekilde girip sonra buraya tecrübelerini yazmaları bekliyorum.
    Gerçekten bu dediğine inanarak yazdıysan seni canı gönülden tebrik ediyorum. Mükemmel bir insansın.

Az önce JR'de ''hadi ben kaçtım bye'' yazan birinin chat açıkken ve partiden çıktığını gösterirken KSC aldım fakat video çekemedim. Bu yeterli olur mu?