Results 1 to 4 of 4
    Junior Member

Oyun içi etkinlikler için Kill/Death önerisi

Selamlar,

JR, Chaos ve BDW gibi etkinliklerde oyuncular belli bir algoritmaya göre içeriye alınıyor. Biraz daha adil olması için bu algoritmaya ek olarak oyuncunun Kill/Death oranına göre de bir filtreleme yapılsa nasıl olur sizce?

Mesela oyuncunun K/D oranı %50 diyelim ki. Bu durumda %45-%55 aralığına koyacak oyuncuyu ve parti deki en kötü oyuncu bile %45 K/D ye sahip olacak. Karşı takım da aynı şekilde. Hiç kill ve death olmayan kullanıcıları ayrı değerlendirecek.

Bu tabi atacker oyuncular için geçerli bir durum ancak support rolünde oyuncular için de benzer çalışma yapılabilir.

Mageler de alanla çok sayıda kill alabildikleri için o sınıfa ayrı bir hesaplama gelebilir. (Berserker warriorlar da aynı şekilde.)

Yeni bir özellik olarak geleceğinden değil de, olsa nasıl olurdu diye soruyorum sadece. Maksat muhabbet yani.

Junior Member
    Mage oynamadığım için bir fikrim yok. Ben genelde ölüyorum solo oyuncu olarak o yüzden dedim. Ama dediğim öneriden bunu anlamadan çok tuhaf. Herkesi dengesine göre partiye yerleştirmeden bahsediyorum. Hesaplamayı yapacak kadar bilgim yok malesef. Sen mage olarak %20 çıkıyorsan seni %15-%25 aralığına yerleştirecek, karşı ekip de bu şekilde olacak. Dengeyi kurmak için veri olarak Kill/Death oranını kullanmaktan bahsediyorum sadece.

tp magelerin gözü yaşlı

Junior Member
    yani support yapıyor sonuçta, priest gibi ayrıca hesaplanabildiğini düşünürsek güzel olurdu