Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 27

Okçunun inanılmaz gereksiz bir şekilde el kırması hk.

Bu okçular ile ilgili bir yapılandırma birşey gerçekleşecek mi artık?

Gerçekten son derece can sıkıcı bir hâl aldı. Priest job'u ile oynamaktayım. Ve bir okçu 10 kişinin yapamadığı el kırma olayını bana 40 metre öteden tekli ok atarak sürekli gerçekleştiriyor. Bu normal bir şey mi? Mana çekme desen var el kırma desen var. Ayrıca gamefirst zamanında hf koxp vardı okçular yürüyerek ok atıyordu. Şu an skill efect olmadığı için sanki koxp gibi kaça kaça ok atıyorlar. Ya bu kimsenin canını sıkmıyor mu?

Birde 3-5 saçmalığı diye bir şey var. Adam yazmış makrosunu 3-5 3-5 seri seri damage atıyor . Ya kimse mi tilt olmuyor şu okçulara arkadaşlar. 2 Tane sağlam warrior ile bir okçu yan yana gelip ikisine farklı moblar ver kesin bunları de makrolu okçu daha çabuk keser. Makro varsa bildirin falanda demeyin tüm serverları toplasan makrosuz oynayan okçu sayısı bir elin parmağını geçmez.

Herkes baksın abi yaratığın tam ortasından 3-5 atan okçulara her yerde görürsünüz. Bunlar w basarak makro kurmuş okçulardır. Birde sayıları öyle arttıki 2 pt okçu iç içe geziyor. Bakın tilt olduğum okçular bu eski koxp kullanan okçular gibi korkak kaça kaça oynayan okçulardır. Partinin içine girip gerektiğinde 3-5 atan okçularda var. 3-5 olayına tavım evet ama delikanlı gibi oynuyolar en azından. 3-5inde kaldırılması gerektiğini düşünüyorum. Herkes eşit seviyede skill kullanmıyor mu. Neden okçu daha seri skill vurabiliyor.Warriorun yere vurmasına skill efeckti getirdiniz okçuyada getirin, böyle el kaldırmadan ok atmaya devam edeceklerse o zaman warriorda atack skilli ve yere vurma skiliini seri seri vurabilsin, Aynı anda vursunlar. Daha elindeki yayı havaya kaldırmadan ok atıyor nasıl bir usta okçu bu böyle de bunu yapabiliyor. Skill efeckti düzeltilmeli artık. Ben o videolarında priest oynayan eli hiç kırılmayan kişiler gibi TBL de kullanmıyorum napalım yani adamların eli hiç kırılmıyor banlanmıyolarda. Bizde mi TBL kullanalım?

Buna bir çözüm gelmeyecek oyunun yapısı bu, değişmeyecek diyosanızda bizde okçu açalım milleti kanserleyelim.

Daha söylenecek çok şey varda zaten bir hatayı fixlemeniz 1-2 sene alıyor. biz isyanımızı dile getirelim gerisi artık siz bişey yapamadığınıza göre Mgame şirketinin insafına kalmıştır.

Pk atıyorken sinir ile gelip bu konuyu açıyorum sürçü lisan ettiysek affola.

Bu konu ile ilgilide bir çalışma bişey varsa atın linkini okuyalım konuşmaları aramada bişey bulamadım.

Moderator DonJose's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Selam.

Son sorunuza cevap vereyim öncelikle böyle bir çalışma olup sonuçlandığında oyuncularla duyuru olarak paylaşılır. "Hile bildirim yapın" demeyin demişsiniz ancak 2 paragraf neredeyse hileden bahsetmişsiniz macro, TBL vs. Siz yine de iş birliği yapmak isterseniz CR bölümüne bildirin. Bunun dışında oyun içi kontroller yapılıyor.

Bence el kırma kadar normal bir durum yok, okçu diğer karakterlere göre daha zayıf bir karakterdir. Okçu dibinize gelip el kaldırmıyorsa partinize sorun bence. Mana çekme olayına katılabilirim belirli bir % gelebilir.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Kendim bizzat senelerce okçu oynamış biri olarak söylüyorum şuanki durum kesinlikle saçmalık. Ben bu durumu okçu oynarken bu kadar fark etmiyordum lakin başka bir karaktere geçip karşımda okçu olduğunda iş ciddiye bindi.

Ne yakalayabiliyorsun, ne seni kanserlemesini önleyebiliyorsun. Sürekli mananı çekiyor, adam sana korkudan yaklaşamıyor belki ama 40 metre mesafeden 2 tane çöp skill atarak seni sürekli triggerlayabiliyor. Üstüne koşuyorsun, arkadaşın dediği gibi skill effect olmadığı için kaça kaça vurabiliyor ve sen aynı mesafedesin. Çünkü rogue clasında olan lighfeet skili ve üstüne neredeyse effectsiz skill vurduğunu düşününce yakalama imkanın olmuyor.

Bakın çok ciddiyim, 2v8 atıyoruz ölmüyoruz, yandan kıçı kırık 70 level elinde ayağında bir şey olmayan bir tip geliyor ve 40 metreden vurduğu skill ile sizi oyun dışı bırakıyor. Ice ve lr skillerinin sürekli seri olması, sürekli seri seri mana çekebilmesi ve bunu 3-4 okçu olduğunu düşünün hepsinin sırayla yaptığını, hiç bir şey yapamıyorsunuz. Ben okçu oynadığım da ki hala oynuyorum karakterim duruyor, bu şikayetleri bu kadar ciddiye almazdım ama gerçekten söylendiği kadar var.

Buna bir çözüm bulmanız gerekiyor diye düşünüyorum. Skillere effect mi getiriyorsunuz, hasarlarını arttırıp cool down mu koyuyorsunuz bilmiyorum ama 70 level çöp birinin size yaklaşmadan bu kadar uzaktan rahatsız etmesi normal değil.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by DonJose View Post
    Selam.

Son sorunuza cevap vereyim öncelikle böyle bir çalışma olup sonuçlandığında oyuncularla duyuru olarak paylaşılır. "Hile bildirim yapın" demeyin demişsiniz ancak 2 paragraf neredeyse hileden bahsetmişsiniz macro, TBL vs. Siz yine de iş birliği yapmak isterseniz CR bölümüne bildirin. Bunun dışında oyun içi kontroller yapılıyor.

Bence el kırma kadar normal bir durum yok, okçu diğer karakterlere göre daha zayıf bir karakterdir. Okçu dibinize gelip el kaldırmıyorsa partinize sorun bence. Mana çekme olayına katılabilirim belirli bir % gelebilir.
    Arkadaşın dediği bana göre bu oyunu 2004 den beri oynadığımız için zamanında kullanılan bütün tpt leri bilip görmüş olmamız, oradan referans vermiş daha öncesinde böyleydi gibi.

Bu arada el kırmanın normal olduğu kısmı okey lakin 40 metre mesafeden gelip bir tane ok atarak yanınızda size atak veren 10 kişinin yapamadığını yapması bence anormal. Okçunun da zayıf olduğunu düşünüyorsanız rosettaya beklerim dediğim gibi yan karakterimde okçu duruyor hala muhtemelen ne eliniz kalkar ne mananız olur ne de hareket edebilirsiniz. Görmediğimiz şey hakkında yorum yapmak yanlış...

Senior Member
    Quote Originally Posted by cengizkurt33 View Post
    Bu okçular ile ilgili bir yapılandırma birşey gerçekleşecek mi artık?

Gerçekten son derece can sıkıcı bir hâl aldı. Priest job'u ile oynamaktayım. Ve bir okçu 10 kişinin yapamadığı el kırma olayını bana 40 metre öteden tekli ok atarak sürekli gerçekleştiriyor. Bu normal bir şey mi? Mana çekme desen var el kırma desen var. Ayrıca gamefirst zamanında hf koxp vardı okçular yürüyerek ok atıyordu. Şu an skill efect olmadığı için sanki koxp gibi kaça kaça ok atıyorlar. Ya bu kimsenin canını sıkmıyor mu?

Birde 3-5 saçmalığı diye bir şey var. Adam yazmış makrosunu 3-5 3-5 seri seri damage atıyor . Ya kimse mi tilt olmuyor şu okçulara arkadaşlar. 2 Tane sağlam warrior ile bir okçu yan yana gelip ikisine farklı moblar ver kesin bunları de makrolu okçu daha çabuk keser. Makro varsa bildirin falanda demeyin tüm serverları toplasan makrosuz oynayan okçu sayısı bir elin parmağını geçmez.

Herkes baksın abi yaratığın tam ortasından 3-5 atan okçulara her yerde görürsünüz. Bunlar w basarak makro kurmuş okçulardır. Birde sayıları öyle arttıki 2 pt okçu iç içe geziyor. Bakın tilt olduğum okçular bu eski koxp kullanan okçular gibi korkak kaça kaça oynayan okçulardır. Partinin içine girip gerektiğinde 3-5 atan okçularda var. 3-5 olayına tavım evet ama delikanlı gibi oynuyolar en azından. 3-5inde kaldırılması gerektiğini düşünüyorum. Herkes eşit seviyede skill kullanmıyor mu. Neden okçu daha seri skill vurabiliyor.Warriorun yere vurmasına skill efeckti getirdiniz okçuyada getirin, böyle el kaldırmadan ok atmaya devam edeceklerse o zaman warriorda atack skilli ve yere vurma skiliini seri seri vurabilsin, Aynı anda vursunlar. Daha elindeki yayı havaya kaldırmadan ok atıyor nasıl bir usta okçu bu böyle de bunu yapabiliyor. Skill efeckti düzeltilmeli artık. Ben o videolarında priest oynayan eli hiç kırılmayan kişiler gibi TBL de kullanmıyorum napalım yani adamların eli hiç kırılmıyor banlanmıyolarda. Bizde mi TBL kullanalım?

Buna bir çözüm gelmeyecek oyunun yapısı bu, değişmeyecek diyosanızda bizde okçu açalım milleti kanserleyelim.

Daha söylenecek çok şey varda zaten bir hatayı fixlemeniz 1-2 sene alıyor. biz isyanımızı dile getirelim gerisi artık siz bişey yapamadığınıza göre Mgame şirketinin insafına kalmıştır.

Pk atıyorken sinir ile gelip bu konuyu açıyorum sürçü lisan ettiysek affola.

Bu konu ile ilgilide bir çalışma bişey varsa atın linkini okuyalım konuşmaları aramada bişey bulamadım.
    Desteklemiyorum

Senior Member
    4 yıl priest yaklaşık 5 yıl kadarda okçu oynamış birisi olarak söylemeliyim ki size katılmıyor ve desteklemiyorum . Tek haklılık payına sahip olduğunuz nokta makro , tbl ve koxp ithamlarıdır . Bence oyun yönetimi şu ana kadar illegal ile ilgili çalışmaları gayet güzel ancak hala çok yetersiz bunu en üst seviyeye taşıyabilirlerse başka bir sorun kalmıyacaktır . Priest olarak okçulardan müzdarip olmanı haklı buluyorum ama biraz daha zekanı kullanarak onlara karşı üstünlük sağlıyabiliceğinide düşünüyorum .

Herkesin yazdıklarını okudum. Ancak konu zeka yada farklı bir durum değil. Ne kadar zekanı kullanırsan kullan adam Light feet basıp ok ata ata senden kaçabiliyor. Parti ile oynamadığın sürece bir okçuya dilediğin kadar zekanı kullan yakalayamazsın, Bahsettiğim konu tek başına oynayan playerlar içindir. Bu konuyu 3 priest 5 warrior pk atan arkadaşların anlamasını zaten beklemiyorum. Asıl değinmek istediğim konu buydu. O anki sinirim ile tam net bir şekilde söylemek istediğimi belirtememişim, bu konuda herkesten öncelikle özür diliyorum. Rogue sınıfı herkesten daha hızlı koşmakta bu konuda hepimiz hem fikiriz sanırım, oyunu ilk defa oynayan insanlar değiliz. Biz bu sınıfa hız konusunda yetişemezken bu sınıfın koşarak ok atması ve bu oku atarken benim Malice, parasit vb. skill becerilerimi kullanmamı Tek bir ok ile engellemesi bence mantıksızdır. Değinmek istediğim konu tamamen buydu aslında yani sanki koxp kullanıyor gibi önümde hızlı hızlı kaçarken aynı anda bana damage'de atabiliyorlar. Bu skill efektinin süresine bir tık daha yüksek saniye eklenmesinin mantıksız olduğunu düşünmüyorum. Bende arkadaşın söylediği gibi uzun bir dönem okçu oynadım ve bana moradona çağırıp söven insanları gerçekten anlıyorum. Empati yapmanız için okçu sınıfını bir günlüğüne bırakıp eş,dost charlarına bir girin ve okçulara karşı ne yapabiliyorsunuz ona bir bakın derim. Herkese iyi forumlar.

Şimdi bana kaçarken(Yürürken) warrior,mage ve priest sınıfıda damage atabiliyor diyebilirsiniz diye dip not geçmek istiyorum. Okçuda 72 skillini yürürken vurabiliyor mesafesi daha düşük sadece, tıpkı mageninde uzak skilli olmasına rağmen yürürken atack yapabileceği 72 skilli gibi.

Banned
    Server
    KO -> Olympia
    Infractions
    0/1 (15)
    Bu oyunun takım oyunu olduğunu unutmuş yine doluşmuşlar. Sen okçu ile warrior kesebiliyor musun mesela ? Ya da dibine kadar gelmiş(lup görmüyor isteyen denesin) asasdan nasıl kaçacaksın tek skille %60 can yiyor. Teke tekte her jobun counteri var. 3500 ataklı okçu ile Warriora 500 vurmak nedir sen bilir misin? Takar kalkanı hobaaaa. Gider ss ile moba vurur hop canı dolar. Bunlardan neden bahsetmezsiniz? Bu oyun takım oyunu. Herkes oynadığı job ile kral olmayı bekliyor. Okçudan mana çekmeyi al ice lr al ki tutma ihtimalleri çok azdır. Ne kalır okçuda ? Soruyorum ne kalır? Durup yay gerip ok atacak o ok ağaca taşa değmeyecek tam hasar verecek. 80 desen %70 seken bir skill. Sadece tek tip ok atan bir job mu olsun okçu. Bunu mu istiyorsunuz? Takım oyunu bu artık anlayın. 8 okçu takım olsa bu sefer de abi 80 e teke gidiyoruz diye konu açacaklar.
    Ek olarak. Asas anlık skil basar efektini iptal eder w kombosu gibi ve bu aralarda def ve minör basar. Okçu atak efektini iptal edemez ve defans ve minör basamaz basması için oku alıp yayı gerip atması ve belli bir zaman geçmesi lazım def ve minör basabilmesi için. Yoksa casting failed verir.

Okçu bilmeyen konuşmasın lütfen.
    Last edited by alfa42; 04-17-2021 at 10:40 PM.

Senior Member Ihazred's Avatar
    Nickname
    Aryen
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    HAARP
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    Senelerce okçu oynadım ve gerçekten playerları uzaktan gidiklamaktan başka birşey yapamadım. Gıdıklamak diyorum çünkü attigim damagelar cidden komikti. Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi ortalama bir warriora 500 damage vursam şükrediyordum. Sadece dkc +7 kullandigim zamanlarda okçunun avantajını gördüm diyebilirim. Vs lerde dkc yoksa azagai ile falan olacak iş değil.
    Koşup kaçma meselesi zaten rogue sınıfının olmazsa olmazı. Kaldı ki şu an kaçmaktan ya da ks denemekten başka bir işe yaradığını düşünmüyorum rogue sinifinin. Tabi ki her jobun kendine göre avantajı, dez avantajı vardır. Zaten oyun bu dengeler üzerine kurulu. Ne zaman ki bir jobun avantajları dezavantajlarını büyük oranda geçer, o zaman bence düşünülmesi gereken bir problem vardır. Bu tip problem de bence şu an warrior sınıfında var. Orta düzey bir warrior bile şu an pk da ve ya jr de priesti ile terör estiriyor. Çok über ötesi bir chara sahip değilseniz (kimi yayıncıların oynadığı tarzda) o warrior asla yatmıyor.

Senior Member IMcihanMI's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Race
    El-Morad
    Light Feet skilli asas skilleri içine koyulması lazım. Okçuda her halt var mana çekme, kitleme, dondurma, skill attırmama. Yani bilmiyorum ama Light Feet zaten suikastçı skilli diğer MMORPG'lerde bu durum nasıl bilmiyorum ama okçularında kullanması saçma bence.