Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 13

Thread: Etkinlikler Hk.

Senior Member

Etkinlikler Hk.

Oyuna, oyunun ilk zamanlarında olmayan birsürü etkinlik eklendi. Aslında güzel de oldu fakat oyunu asıl amacından saptırmamak gerektiğini düşünüyorum. Knight Online'ın ana amacı PvP dir. Oyuncular PK'ya teşvik edilmelidir. Dolayısıyla başlıkta bahsedilen süper etkinlik şu: "Bırakın insanlar PK atsın".

Önerilen Event Değişiklikleri:

- Bifrost sayısı günde 2 ye düşürülsün. Akşam 9 BF'si kaldırılsın. Hem taşlar değerlenir hem de insanlar aşırı derece farm yerine (günde 6 saat) PK'ya teşvik edilir. Gerekirse kalan 2 BF'nin saatleri değiştirilebilir.
    - JR eventi akşam 21:00 a alınsın.
    - Aktif saatler diyebileceğimiz, oyunun en yoğun olduğu ve herkesin girebileceği saatler olan 21:45 den itibaren 00:30 a kadar hiçbir etkinlik olmasın. Felankor dışında Boss etkinliği de olmasın. İnsanlar CZ de PK atsın.
    - Felo erken kesilip güçlendiğinde HP ve DEF değerleriyle birlikte RESIST leri de artsın. Felo halen çok çabuk düşüyor.
    - Bu süreçte gerçekleşecek tüm etkinlikler farklı saatlere alınsın (kaldırılacak BF dışında).

Yeni Eventlar:

- Günlük 1 adet non-trade SC veren (48 saat içinde kullanılması gereken) X sayıda adam kesme görevleri. PK maliyetini bir tık düşürsün.
    - 21:00 - 00:30 arasında Kill Order etkinliği aktif olacak. Belirlenen ve belirli şartları sağlayan (np işareti, level, vs) kişiler belirli bir dakika içinde kesilirse kesen oyuncuya Silver Bar verilecek. 10dk da bir kişi değişecek. Hedef oyuncu kesilse de kesilmese de kendisine ödül verilmeyecek. Mevcut bounty(şeriflik) sistemine de entegre edilebilir. Suistimal edilmemesi için gerekli önlemler alınacak. 10 dk da 1 tane olursa 3 saat 30 dk içinde 21 tane silver bar dağıtılıyor ve oyuna günde en fazla 2.1 gb girmesine sebep oluyor. Eslant multicilerinin ve illegalcilerin oyuna soktuğunun yanında hiçbirşey. Zaten PK'da giden potu bile ya karşılar ya karşılamaz.

* Bu önerilerin sebebi bazı insanların birşey kazanmadığı ve de üstüne para harcaması gerektiği için PK atmaya çok sıcak bakmaması.
    Last edited by HeroicRaptor; 04-13-2021 at 11:42 PM.

Senior Member
    Güncel konu... Artık PK ya odaklanılsın, eski serverlarda felo çıktığında yarım saat PK dönüyor sonra sinek avlıyor CZ anca farmerlar var.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Değişik bir öneriymiş bi rez alayım bakalım

Quote Originally Posted by HeroicRaptor View Post
    Oyuna, oyunun ilk zamanlarında olmayan birsürü etkinlik eklendi. Aslında güzel de oldu fakat oyunu asıl amacından saptırmamak gerektiğini düşünüyorum. Knight Online'ın ana amacı PvP dir. Oyuncular PK'ya teşvik edilmelidir. Dolayısıyla başlıkta bahsedilen süper etkinlik şu: "Bırakın insanlar PK atsın".

- Bifrost sayısı günde 2 ye düşürülsün. Akşam 9 BF'si kaldırılsın. Hem taşlar değerlenir hem de insanlar aşırı derece farm yerine (günde 6 saat) PK'ya teşvik edilir. Gerekirse kalan 2 BF'nin saatleri değiştirilebilir.
    - Aktif saatler diyebileceğimiz, oyunun en yoğun olduğu ve herkesin girebileceği saatler olan 21:45 den itibaren 00:30 a kadar hiçbir etkinlik olmasın. Felankor dışında Boss etkinliği de olmasın. İnsanlar CZ de PK atsın.
    - Felo erken kesilip güçlendiğinde HP ve DEF değerleriyle birlikte RESIST leri de artsın. Felo halen çok çabuk düşüyor.
    - Bu süreçte gerçekleşecek tüm etkinlikler farklı saatlere alınsın (kaldırılacak BF dışında).

Yeni Eventlar:

- Günlük 1 adet non-trade SC veren (48 saat içinde kullanılması gereken) X sayıda adam kesme görevleri. PK maliyetini bir tık düşürsün.
    - 21:00 - 00:30 arasında Kill Order etkinliği aktif olacak. Belirlenen ve belirli şartları sağlayan (np işareti, level, vs) kişiler belirli bir dakika içinde kesilirse kesen oyuncuya Silver Bar verilecek. 10dk da bir kişi değişecek. Hedef oyuncu kesilse de kesilmese de kendisine ödül verilmeyecek. Mevcut bounty(şeriflik) sistemine de entegre edilebilir. Suistimal edilmemesi için gerekli önlemler alınacak. 10 dk da 1 tane olursa 3 saat 30 dk içinde 21 tane silver bar dağıtılıyor ve oyuna günde en fazla 2.1 gb girmesine sebep oluyor. Eslant multicilerinin ve illegalcilerin oyuna soktuğunun yanında hiçbirşey. Zaten PK'da giden potu bile ya karşılar ya karşılamaz.

* Bu önerilerin sebebi bazı insanların birşey kazanmadığı ve de üstüne para harcaması gerektiği için PK atmaya çok sıcak bakmaması.
    En temizi Emc,Lufer ve Eslanttaki tüm yaratıkların dropları 0 olsun. Coin bile atmasın herkesi CZ ye toplayalım kim kime dum duma. Bende destekliyorum. Eğer tüm haritalardaki Droplar 0 a olursa. Oyunda Coin bile atmayacak CZ dışında.

Senior Member
    Nickname
    REZZ55
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Şimdi 2 soru.
    1. PK atmak için itemi nerden bulacaksın ?
    2.PK atmak için potu nerden bulacaksın ?
    Hadi kolay gelsin.

Moderator xMakhWelo's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by HeroicRaptor View Post

Yeni Eventlar:

Bir öneri yaparken oyunun tümünü düşünerek yapmanız gerekiyor, bu tür yalnızca kendi isteğinize göre bir öneri yapmak genel olarak eminim dikkate alınmayacaktır.

- Aktif saatler diyebileceğimiz, oyunun en yoğun olduğu ve herkesin girebileceği saatler olan 21:45 den itibaren 00:30 a kadar hiçbir etkinlik olmasın.

Özellikle bu kısım için bunu söylemek daha doğru, birçok oyuncu yalnızca bahsettiğiniz saatlerde çevrimiçi olabiliyor, sizin söylediğiniz gibi bir sistem yapılsa, ben işimden geldikten sonra oyunda ki hiçbir etkinliğe katılamayacağım, bu ne kadar mantıklı?

Hepsini geçtim, bir MMORPG oyun oynuyoruz ve bu tür oyunların amacı tamamen Pk atmak değildir. Oyunun PVE kısmından zevk alanlar olabilir, pazarcılık kısmından zevk alanlar olabilir vs.

Özet olarak hepimizin Pk üzerinde daha fazla etkinlik yapılması, insanların Pk için teşvik edilmesi yönünde düşünceleri ve fikirleri var. Fakat bu fikirler hiçbir zaman diğer oyuncuların ne yapmak istediğini kısıtlamamalı.

Senior Member IMcihanMI's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Race
    El-Morad
    Oyunda PK'nın canlanması için Kareli simgelere özel bonuslar karesiz simgelerede günlük coins ödülü gelmesi lazım. Oyundaki vergilerin PK atan oyunculara dağıtılması gerektiğini düşünüyorum.

Madem attık ortaya bir şey detaylandıralım hemen onu. Mesela ırk fark etmeksizin günlük 24 saat içerisinde kasada 20 GB para biriktiğini düşünün o para ikiye bölünüyor 10 10 gb olarak. İşte 200 kişi mi var (3*1)+(2,25*2)+(1,25*6)+(1*30)+(0,50*60)+(0,25*100 )=100 yapıyor. Tabi her gün bu kadar para birikir mi bilmiyorum. Kaç para düşüyormuş bir hesaplayalım bakalım

Kasada biriken günlük para = 10 GB

(1) Gold %3 = 30.000.000
    (2) Silver %2.25 = 22.500.000
    (6) Mirrage %1.25 = 12.500.000
    (30) Shadow %1 = 10.000.000
    (60) Mist %0.50 = 5.000.000
    (100) Training %0.25 = 2.500.000

Fena değil güzel para Hem bu şekilde NP kasmanında amacı olur LP kasmanında.

Karelileride yazalım

(1) Kareli Gold = 10 stat bonus (Herhangi star bonuslardan sadece birini seçebilir) ve %10 Atk/Def Bonus (İkisinden sadece birini seçebilir)
    (2) Kareli Silver = 8 stat bonus (Herhangi star bonuslardan sadece birini seçebilir) ve %8 Atk/Def Bonus (İkisinden sadece birini seçebilir)
    (6) Kareli Mirrage = 6 stat bonus (Herhangi star bonuslardan sadece birini seçebilir) ve %6 Atk/Def Bonus (İkisinden sadece birini seçebilir)
    (30) Kareli Shadow = 4 stat bonus (Herhangi star bonuslardan sadece birini seçebilir) ve %4 Atk/Def Bonus (İkisinden sadece birini seçebilir)
    (60) Kareli Mist = 2 stat bonus (Herhangi star bonuslardan sadece birini seçebilir) ve %2 Atk/Def Bonus (İkisinden sadece birini seçebilir)
    (100) Kareli Training = 1 stat bonus (Herhangi star bonuslardan sadece birini seçebilir) ve %1 Atk/Def Bonus (İkisinden sadece birini seçebilir)

Buna benzer bir sistem oluştururlarsa PK'da verilen emeğin anlamı olur. Avantaj ve Dezavantajlarınıda siz yazın artık ben attım ortaya bir şey

Junior Member
    siriusda oynuyorum 16emc 16lüfer 16human eslant 16karus eslant war hepsinde slotlarda genie 1 saniye durmuyor dostum bunun için bi önerin var mı ?

Senior Member RealJomey's Avatar
    Quote Originally Posted by IMcihanMI View Post
    Oyunda PK'nın canlanması için Kareli simgelere özel bonuslar karesiz simgelerede günlük coins ödülü gelmesi lazım. Oyundaki vergilerin PK atan oyunculara dağıtılması gerektiğini düşünüyorum.
    Farm atan , pazar yapan , pk atan oyuncuların verdiği vergiyi sadece pk atan oyuncular mı alsın ? Bu nasıl mantık ? Aklının neresine yattı da bu böyle bir tavsiyede bulundun cidden merak ediyorum. Bunun sağlıklı bir fikir olmadığı kanaatindeyim.
    İstediğiniz gibi biri değilsem eğer isteklerinizi değiştirin. Ben Değişmem !!

Senior Member IMcihanMI's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by RealJomey View Post
    Farm atan , pazar yapan , pk atan oyuncuların verdiği vergiyi sadece pk atan oyuncular mı alsın ? Bu nasıl mantık ? Aklının neresine yattı da bu böyle bir tavsiyede bulundun cidden merak ediyorum. Bunun sağlıklı bir fikir olmadığı kanaatindeyim.
    Nasıl mantıksız hacı gerçek hayatta bile böyle Senin askerine polisine vergilerinle maaş ödeniyor. Şu an ülkede attığın her adım bu insanlar sayesinde Bunuda öyle düşünebilirsin. Bir zahmet PVE alanlarda farm atan pazar yapan adamlarda vergisiyle PK atan insanlara yardım etmiş olsun işte kötü mü? Ne güzel Farm yapam siteye satam pazar yapam siteye satam Ek olarak PK dönmeyen serverda farmın ne anlamı kalır pazarın ne anlamı kalır Görüyoruz işte bunu bir kaç serverda. Onlarda serverına sadık kalmasa hiç bir anlamı olmayacak o serverların.