Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11
    Senior Member

Range bugu veya değişikliği hk.

Bugün farkettiğim bir şey olan, muhtemelen son bir kaç güncellemeden birinde gelen, videodan da rahatlıkla anlaşılabilen bir değişiklik veya bugu paylaşmak istedim. Normalde karakterin vuruş mesafesini belirleyen etken, sağ elde giyilen itemin üzerinde yazan özelliklerden bir tanesi olan "Effective Range" idi. Fakat bu özellik anladığım kadarı ile sol ele geçmiş. Yani sol eldeki itemin effective range'i ne ise, ona göre vuruş mesafesi belirleniyor.

Örneğin sağ elde giydiğimiz item Raum(1.00 Effective Range) iken sol elde Moonlight(1.50 Effective Range) var ise, sol eldeki Moonlight'ın 1.50'lik mesafesine göre karakter vuruş yapabiliyor. Fakat tam tersi şekilde Moonlight'ı sağ ele, Raum'u sol ele alır isek, tuhaf bir şekilde sol eldeki Raum'un 1.00 olan vuruş mesafesine göre vuruş yapabiliyoruz. Bu durumun bug olduğunu düşünmemi sağlayan durumda budur aslında.

Mesela sol elimizde kalkan var iken, kalkanın vuruş mesafesi 2.00 olduğu için sağ elimize 1.00 vuruş mesafeli bir bıçak giymemize rağmen 2.00 mesafeden vuruş yapabiliyoruz. Oldukça kısa bir geçmişe kadar bu durum böyle değildi. Yani önceki hali, tamamen sağ eldeki silah o anda ne kadar vuruş mesafesi imkanı tanıyor ise ona göre vuruş yapabiliyorduk. Şu an sağ eldeki silahın ne olduğu farketmeksiniz( eğer tek başına giyilmiyorsa veya çift el değil ise ) tamamen sol eldeki silaha göre vuruş mesafesi şekilleniyor.

Bu durum bir bug'mudur yoksa açıklama gereği duyulmamış bir değişiklik midir acaba?

Senior Member
    Katılıyorum, bu durumu paylaşmıştım Yorumumu sildiler, ben sadece skillin mesafesi kısaldı sanmıştım siz çok daha doğru ve kapsamlı aciklamissiniz, bu durum bir hatadır son bakimlardan önce yoktu.

Senior Member
    Aynı durum wariyorlarin çift el silahlarinda da var üzerinden bir hafta geçti ama çok da önemseyen yok sanırım

Senior Member
    Quote Originally Posted by sugarwet View Post
    Aynı durum wariyorlarin çift el silahlarinda da var üzerinden bir hafta geçti ama çok da önemseyen yok sanırım
    Tek el silah kullanan warriorların durumu asaslarınkinden de vahim. Sağ elde 2.00 vuruş mesafeli spear, sol elde 1.00 vuruş mesafeli Hanguk Sword var desek, 1.00 mesafeden vurabiliyor olacak

Senior Member
    Evet hanguka göre vurduğu için bir metreden öteye vuramiyor

Junior Member
    var mı bu konuda bir gelişme?

Senior Member
    Warior genie sorunu diye konu açılmıştı ve bu sorunu yapımcıya bildirdiklerini söylemişlerdi. Acaba senin bahsettiğin şekliyle mi bildirildi yoksa genie sorunu diye mi bildirildi. Orda da çünkü warior sınıfı geniedeyken sağ elindeki spear 2 range sol elindeki silah mp rec 1 range e sahip olduğundan skill failed too far alıyordu geniedeyken.
    İnşallah bu videoyu dikkate alıp düzenleme yaparlar.

Senior Member
    Umurlarinda olduğunu sanmıyorum

Moderator NightOwl's Avatar
    Quote Originally Posted by 4_Tranquil View Post
    Warior genie sorunu diye konu açılmıştı ve bu sorunu yapımcıya bildirdiklerini söylemişlerdi. Acaba senin bahsettiğin şekliyle mi bildirildi yoksa genie sorunu diye mi bildirildi. Orda da çünkü warior sınıfı geniedeyken sağ elindeki spear 2 range sol elindeki silah mp rec 1 range e sahip olduğundan skill failed too far alıyordu geniedeyken.
    İnşallah bu videoyu dikkate alıp düzenleme yaparlar.
    Quote Originally Posted by sugarwet View Post
    Umurlarinda olduğunu sanmıyorum
    Selam,

Arkadaşımızın belirttiği durum ve Genie ile alakalı durumlar ekibin bilgisi dahilindedir. Bu durumlar hakkında bir gelişme yaşanırsa mutlaka duyuru olarak paylaşılır.

Senior Member
    Bu sorun warriorlari da etkilediği için diğerlerinden daha hızlı çözülebilir hahahha. Oyunda relog yok hala. 2021 yılında mmorpg oynuyoruz yan chara geçerken oyundan çıkıyoruz. Neyse konuya gelelim tekrar, eskiden spear+one handed axe/sword/club takardik r combo kaçmasın diye. Şimdi skille biseyler yapmışlar macro mouse ile warriordan ve combodan hiçbir halt anlamayanlar çok rahat r+skill yazdırıyor scripte oynuyor. O yüzden spear+öne handed kullanan pek kalmadı. Tak raptoru geç böyle bir bugdan da etkilenmezsin.