Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 22
    İstediğin değişikliklerin test edilmesi gerek. Testin sonucuna göre revize edilmeliler ve sana üzücü bir haberim var Mgame'in bu testi yapabilecek bir alt yapısı yok velev ki var diyelim onu analiz edecek alt yapısı becerisi yok. Şayet alt yapıları olsaydı her birkaç haftada bir hasarlara ufak ayarlar çekerlerdi. Doğrudan sınıfların hasarları ile oynamak yerine oyuna eşya getirerek bir denge kurmaya çalışıyorlar.

Sorun #11 >> TS basamama önerin çok kötü. Düşünme organını kullanmayan devasa bir kitle var. Zaten FT'ler ucu ucuna zorla bitiyor.

Sorun #7 >> Direkt çözüm eşyaların istediği INT miktarı biraz düşürülmeli AMA magenin INTten aldığı mana oranı artırılmalı böylelikle şu an ki düzeni çok bozulmadan ufak bir buff almış olur.(Şu anki mana seviyesi ile aynı seviyede olmalı)

Sorun #4 >> Getirdiğin çözüm önerisi mage için çok olumsuz. NPC çevresinde basımı kapatılabilir.

Sorun #6 >> Sanılanın aksine MP hasarı arttırıyor. Ama diğer sınıflardaki gibi parabolik bir artış söz konusu değil.(Full str bir warrior 1 str ile 100 ap artırabilirken magede komik bir sonuç çıkar. )

Sorun #3 >> ICE mageyi hasar artışından ziyade "ice 80'nin pasif bir yeteneği olmalı, katılıyorum. Ice 80 açık ise yavaşlatma tutma oranının artması güzel bir fikir. Küpün pasifi olmalı. Ama klassı canlandırmaya yetmez. Belki 80 küp yeteneği süzülerek değil de direkt seçilen rakibe aniden etki etse oynanabilir olur.(Malumunuz priesti seçiyorsun küp önden gelen warriora çarpıyor vs.)"

Diğer sorun olarak gördüğün bazı durumlarda tam olarak sorun değil. Getirdiğin önerilerde fazla yüzeysel gibi çok hoşuma gitmedi açıkçası, sadece magenin belli noktalardan düzenlenmesi kanaatindeyim bu sebeple de konuna destek oluyorum.

Senior Member HeroicRaptor's Avatar
    Quote Originally Posted by pro_Wy2YvZLr View Post
    İstediğin değişikliklerin test edilmesi gerek. Testin sonucuna göre revize edilmeliler ve sana üzücü bir haberim var Mgame'in bu testi yapabilecek bir alt yapısı yok velev ki var diyelim onu analiz edecek alt yapısı becerisi yok. Şayet alt yapıları olsaydı her birkaç haftada bir hasarlara ufak ayarlar çekerlerdi. Doğrudan sınıfların hasarları ile oynamak yerine oyuna eşya getirerek bir denge kurmaya çalışıyorlar.

Bu paragrafta yazanlara katılıyorum ama bir ümit işte.

Sorun #11 >> TS basamama önerin çok kötü. Düşünme organını kullanmayan devasa bir kitle var. Zaten FT'ler ucu ucuna zorla bitiyor.

Bu öneriyi isteyen yüzlerce insan var. Bence çok doğru. Niyetin bu mu bilmiyorum fakat birilerinin sürekli mavi kutu alamayacak olması ya da mavi kutunun piyasası düşmesi bizim için bir sorun değil. FT'yi bitirememe konusunda belki oynadığın sunucu için haklı olabilirsin bizimkinde çok rahat bitiyor.

Sorun #7 >> Direkt çözüm eşyaların istediği INT miktarı biraz düşürülmeli AMA magenin INTten aldığı mana oranı artırılmalı böylelikle şu an ki düzeni çok bozulmadan ufak bir buff almış olur.(Şu anki mana seviyesi ile aynı seviyede olmalı)

Bu da olabilir ben sınıfın tasarımını minimum ölçüde değiştirerek bir çözüm bulmak istedim ve çözüm önerim sadece örnektir.

Sorun #4 >> Getirdiğin çözüm önerisi mage için çok olumsuz. NPC çevresinde basımı kapatılabilir.

Sorunun sebebi NPC etrafında Dragon çıkaranlar değil. O da bir sorun fakat benim bahsettiğim Eslantta Dragon'la hasar almadan yaratık kesenler ve CZ'de 12 tane dragonla Z'ye gelmeyen mageler. Mage'nin bufflanması değil dengelenmesi amaçlı önerileri listeledim.

Sorun #6 >> Sanılanın aksine MP hasarı arttırıyor. Ama diğer sınıflardaki gibi parabolik bir artış söz konusu değil.(Full str bir warrior 1 str ile 100 ap artırabilirken magede komik bir sonuç çıkar. )

Oyunda hasar verirken random faktörü olduğu için ufak sayılarda bunun doğruluğunu ispat etmek çok zor. Eğer azsa artırılmalı, yoksa eklenmeli.

Sorun #3 >> ICE mageyi hasar artışından ziyade "ice 80'nin pasif bir yeteneği olmalı, katılıyorum. Ice 80 açık ise yavaşlatma tutma oranının artması güzel bir fikir. Küpün pasifi olmalı. Ama klassı canlandırmaya yetmez. Belki 80 küp yeteneği süzülerek değil de direkt seçilen rakibe aniden etki etse oynanabilir olur.(Malumunuz priesti seçiyorsun küp önden gelen warriora çarpıyor vs.)"

Küp skilli söylediğin gibi yapılırsa oyun mahvolur. Gönül ister ki Ice mage'nin skillerinde değişikliğe gidilsin fakat MGame'in bunu yapacağını sanmadığım için en azından hasar artırırlar belki dedim.

Diğer sorun olarak gördüğün bazı durumlarda tam olarak sorun değil. Getirdiğin önerilerde fazla yüzeysel gibi çok hoşuma gitmedi açıkçası, sadece magenin belli noktalardan düzenlenmesi kanaatindeyim bu sebeple de konuna destek oluyorum.

Sorun olarak gördüğüm şeyler sadece Mage bakış açısıyla yazılmadı ve çoğu forumda ve farklı mecralarda farklı kişilerin dillendirdiği şeyler. Tabii ki kimse aynı fikirde olmak zorunda değil. Bazı önerilerin yüzeysel olma sebebi şu; ben burada detaylı tasarım anlatıp farklı skillerden bahsetsem MGame buna bakıp adam ne güzel yazmış hemen yapalım demez. Bunun ihtimali %0. O yüzden mümkün olduğunca ufak düzeltmelerle oyunu daha oynanabilir kılmaya yönelik öneriler sundum. Geçmişte bu tarz önerileri nadiren de olsa dinlediklerini gördük.
    Söylediklerine altı çizili olarak cevap verdim. Konuya desteğin için teşekkürler. Buradaki çözüm önerileri örnektir. Aynı sorunlara farklı çözümler de getirilirse memnun kalırız.

Senior Member
    Eski bir mage oyuncusu olarak diğer joblardan zevk alamıyorum. Fakat cidden magede aşırı sorunlar mevcut. Yapabildiği veya yapabileceği şeyler sınırlı olmaya başladı. Gerek getirilen nerfler gerekse de oyundaki yeni itemlerin eklenmesiyle zayıf kalmaya başladı. Lütfen aklınıza “mage” denince o pk alanlarındaki 3 parti gezen mageler gelmesin aklınıza hemen. Oyunu “zevk” için oynayan biri olarak söylemeliyim ki gb/tl döngüsü kısırlaşmaya doğru gidiyor.

Özellikle ice mage konusunda acil bir buff gerekmektedir. Ya 80 fire kadar vuran bir yeni skill tabi cupe kalkmadan veya ice tutma oranı ve damagesi daha yüksek 3.nova gelmelidir. Şuan çok anlamsız bir durumda tek işlevi cupe atıp milleti kanser etmek.

Senior Member HeroicRaptor's Avatar
    Güncel konu...

Senior Member Mayans_'s Avatar
    Nickname
    Mayans
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    TemplarKn1ghts
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Mage flame 57 (impact) skilline baktığımız zaman master açılana kadar 35 skilli gibi süzülen bir skill iken master açıldıktan sonra 51-54-70 w dönüşmektedir. Light ve Glacier de değişmemektedir. Bu bir bug mudur?

Ayrıca @HeroicRaptor ‘a sorunları dile getirdiği için teşekkür ederim.

Senior Member
    Şahsen kolaylıkla çözülebilecek sorunlar bunlar ama yapımcı firma ilgilenmeyeceğinden birşeylerin değişeceğini zannetmiyorum. Daha önce de dile getirdiğim gibi sorunların temelinde yatan asıl problem bütün jobların kendilerine atack veren statlar basılı kıyafetler giyerken warrior kurian str basılı dragon rogue sınıfı dex basılı vs. magenin mp basılı yerine hp basılı set giymek zorunda kalması ve bunun için 160 a kdr çok yüksek seviyede yan stat (int ) vermesidir. Str ve dex veren karakterler mythril giymek için 94 hp vermesi gerekirken magenin ron's giymek için 160 a kadar int vermesi aşırı saçma ve absürt bir durum. Bu sorun çözüldüğü takdirde ne atack sc ye ne drake's blessing e gerek kalır. Mage de kırılgan olduğu kadar kırıcı bir job olarak oyuna döner diye düşünüyorum. Hali hazırda zaten kırıcı job diyen arkadaşlar oyunun geçmişine veya farklı mmorpg lerde büyücü sınıflarını inceleyebilirler. 6 mage 2 priest gezmek gerçekten sıkıcı olabiliyor. Normal ptlerde tp mage olarak görev yükleniyor hiçbir etkinliğin kalmıyor.
    Ft olayına gelirsek bence eşit bir sistem olmalı... Örnek: Ft de chaosdaki gibi içeride bütün jobların alan skilleri ve melee skilleri olan bir forma bürünmeleri ile çözülebilir.(priestler normal skilleri ile kalabilir.) Herkeste aynı skiller olursa mavi kutu sürekli el değiştirir. Ts vs gibi saçmalıklarla da uğraşılmasına gerek kalmayacağı kanaatindeyim.

Junior Member
    ne kadar söylesek boş, daha önce de konu açtım fark etmedi yapımcı firmanın da umursadığı yok zaten bu yüzden ben bıraktım oyunu, oyuncuya değer veren karakter dengelerini önemseyen farklı oyunlar var ve gelecek olanlar da var burda isim vermek doğru olmaz o yüzden yazmadım ama maalesef ben uskodaki karakter dengelerinin düzeleceğinden umudu kestim. Arada bi girip foruma bakıyorum. örn siriusda mage atak sc 110tl gibi bişeye denk geliyo günde 3 sc bassa 1 buçuk saat ayda sırf atak sc için 300tl den fazla. diğer pus masrafları hariç ve item konusunda karakteri dizmek için etkinlikler çok yetersiz. diğer mmoprg ler gibi dungeon sistemi ile item kasılabilmeli ama burda öyle bişey yok 15 senedir aynı sistem devam.
    Last edited by Oskarim; 10-15-2021 at 12:37 PM.

Quote Originally Posted by HeroicRaptor View Post
    Sorun #6: MP (Magic Power) statı bazı yerlerde işe yaramıyor.

Sorun #14: Mageler zaten dayanıksız, bir de iç içe gezmek zorunda olduğundan Warrior pt'den alanla tek yiyor.

Çözüm Önerisi: Berserker Warrior yere vurma skilleri PvP'de %30 daha az vurmalıdır.

Sorun #15: Resistans büyüsel hasar düşürme konusunda pek bir işe yaramıyor. 300-400 FR ile mageler tek novada düşürüyor.

Çözüm Önerisi: Resistans formülü değiştirilerek -şuankine göre- resisti az olan daha çok hasar alacak, resisti yüksek olan daha düşük hasar alacak şekle getirilmelidir. Şuan 100 ile 300 arasındaki fark kesinlikle res kasmaya değmiyor dolayısıyla kimse resistance itemlerini tercih etmiyor.

Sorun #16: Mage'de el düşmesi problemi mevcut (Cast Interrupt). Saldırılınca eli çok kolay düşüyor özellikle okçular saldırırken hiçbirşey yapılmıyor.

Çözüm Önerisi: Okçunun el düşürmesi tekli ve hatta 3-5 li oklar için diğer sınıflarla aynı hale getirilmeli. Mage oyuncuları diğer sınıfların el düşürmesinden bile şikayetçi.
    Gayet güzel içerik olmuş , forumda denk geldiğim mantıklı konulardan biri en azından düşünülmüş mantıklı problemler içeriyor lakin çok fazla eksik var bu tarz güncellemeler tüm sınıflar ve bu sınıfların yetenek setleri için kapsamlı analiz ve testler sonucu elde edilen verilerle değiştirilebilir haricinde dengesizlikler büyük ölçüde artabilir. Oyunda mevcut kullanılmayan içeriklerin bir kısmı bahsi geçen durumdaki gibi tercih edilmiyor fakat diğer bir kısmı ise oyuncuların çoğunun belli kalıplar üzerine oynuyor olmasından kaynaklıdır.

Eğer pk farm event vb. gibi oyun içi geçirdiğiniz vakitte sürekli "yere vur , z den oyna , parla , uzat vur , hazzzzır , cure aldım , heal aldım , db düştü" gibi sürekli aynı şeyleri tekrarlıyorsanız o bir 20 yıllık geliştirilmemiş ko dur onun kitlesi yeni oyuncuya kapalıdır merak etmeyin o sizi bulur.

bkz.
    https://forum.nttgame.com/forum/show...28879-overhaul

Senior Member OWPW's Avatar
    Nickname
    RONARK61
    Clan
    R61
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    magenin yegane sorunu şudur, giysilerini giymesi için kullanılan stat puanları ile healt'ini ve atağını artıran stat puanları farklı.
    yani; 160 int vermek yerine giysileri giyinmek için healt puanı kullanılmalı