Results 1 to 10 of 10
    Senior Member

Geniedeki Yavaslama Sorunu Hk.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki 25 Mart 2021 güncellemesinden önce genie'nin hızını " Option sekmesinden adjustu En sola ( 0 konumuna ) çektiğimizde ve oyun fpsini sabit 120e veya sabit 30 a çektiğimizde geniedeki hızlanma olayı slotlarda kasan tüm oyuncular içi yeterli seviyede olduğunu biliyorduk ve bu ayarlar yapılmadanda genienin o seviye hızlı olması gerektiğini nttgame yayınlarında ve discord üzerindeki yazışmalarda söylediğini biliyoruz bundan sonra ki sürece gelecek olursak ;
    1) Güncellemeden sonra oyuna giriş yaptığımızda;
    - Önceden yapılan ayarların hızlanmaya herhangi bir etkisinin olmaması ,
    - Bir önceki patchte çalışan genie'nin dahada yavaşlaması,
    - Wariorlarda ortaya çıkan range sorunu
    - Esas geniede düzeltilmek istenen ve DÜZELTİLDİĞİ MGAME TARAFINDAN İDDİA EDİLEN genie'nin z'ye aldığı mobtan düşerek en yakındaki moba agro alması sorunu hala devam etmekte ve düzelmedi..
    - Bu yukarda belirttiğim sorunlardan dolayı slotlarda karakterlerine item eklemek isteyen kişilerin slotlarda farm yapma imkanları %1'a kadar indirilmiştir, kasan %1'lik kesiminde tamamen genie ücretini karşılayan bir para elde ettiği ortadadır. .. Slotlarda kasamamamızın sebeplerini sadece ben bu oyunu hiç oynamadım bilmiyorum diyen arkadaşlara yaparım ve halihazırda oynayan oyunculara bunu açıklama gereği bile duymuyorum ki bu yazıyı okurken bile daha neler olduğunu tahmin edebilecek IQ seviyesine sahip %89 kitle var...

2) 25 mart 2021 güncelleme notlarında NTTGame tarafından genie'nin yavaşladığına dair raporunu mgame'e ilettiği " * Genie durma sorunuyla ilgili düzenleme yapılmıştır. Bu durumla birlikte oluşan Genie yavaşlama durumu ise, yapımcıyla iletilmiştir. Yapımcı tarafından verilecek geri dönüşe göre gerekli bilgilendirme yapılacaktır. " maddesi göz önüne alındığında..

Çözüm odaklı olarak ,
    a) Geniedeki yavaşlama sorunu giderilecek mi?
    b) Slotlarda sadece genie ile farm yapan LEGAL oyuncuların slotlarda kasamamasının sorunu bilgi dahilinizde mi?
    c) Bu yavaşlamaya oyuncu kitlesinin %30'unun ses çıkartmamasının sebebinin sizce genieden şikayetçi olmadıkları için mi yapmadıklarını sanıyorsunuz? yoksa eskiden genie nasılsa şimdide aynı şekilde kullanma İMKANLARI oldukları için mi?
    d) En basitinden örnek vermem gerekirse X bir yeni serverda karakterinin değeri 40-50 gb olan legal bir oyuncunun Uruk Blade slotunu TEK OKÇU ile dönemediği ve slota KS amaçlı gelen 1gblik charıyla bütün slotu o şahıstan alan oyuncuların bu güncellemeye yanıt gelmediği sürece oyundan soğuduğunu ve bırakma aşamasına geldiğini biliyor musunuz? (Sinirlenmeler stresler tartışılmayacak seviyededir...)

Senior Member
    Çözüm odaklı bir açıklama gelene kadar güncel tutmak istiyorum desteklerseniz sevinirim. İyi forumlar ve iyi oyunlar dilerim.

Junior Member
    bende macrocu olmadıgımdan sürekli takip ediyorum formu. biran önce düzeldi haberini alıp farmıma devam etmek için.

Senior Member
    maalesef 3 haftadır yavaşlayan genie sonucuna hiç bir açıklama gelmedii... bizde bekliyoruz maaleesef

genienin zden mobu cıkıp yakında spawn olana dönmesiyle alakalı bi islem yapılacak mıydı ki? beni de cok rahatsız ediyo bu durum. her seyi denedim engelleyemiyorum

Junior Member
    Konu Güncel

Senior Member
    Quote Originally Posted by TheMummersDance View Post
    genienin zden mobu cıkıp yakında spawn olana dönmesiyle alakalı bi islem yapılacak mıydı ki? beni de cok rahatsız ediyo bu durum. her seyi denedim engelleyemiyorum
    discord adresi üzerinden söylenilen buydu hiç bir değişiklik olmadı aksine genie iyice yavaşladı.. Genie O kadar düşünüyor ki vurmadan önce bir gün delirecek diye korkuyorum...

kesinlikle haklı bir sitem

Senior Member
    Genie gerçekten çok yavaşladı ya bende mage olarak oynuyorum bendemi bir sorun var diyordum meğersem dediğin gibi güncellemeden sonra böyle oldu onu farkettim bende.

Senior Member
    ne zaman bir açıklama gelecek çok merak ediyorum