Results 1 to 5 of 5
    Junior Member

Buglu BDW sorunsalı

Merhaba,

Buglu BDW'de altarı vermediğim için 3 gün ban yedim. Öncelikle beni şikayet eden arkadaşlara en ufak bir sitemim olmadığını ilk başta belirtmek isterim. Sadece şaşırdım.. Bundan dolayı ceza yiyeceğimi de kesinlikle düşünmüyor ve bilmiyordum. Çünkü oyun hatasından kaynaklanan bir problemin suç olacağını bilmek zorunda değilim! Sonuçta çok basit ''oyun hatası'' madem düzeltemiyorsun o zaman bu hata oyuna dahil olmalıdır! Ban sebebi olmamalıdır.

Şimdi;

Hepimiz bu buga denk gelmişizdir, bir çok kişi Altar'ı hızlıca alıp vermemiştir veya takım arkadaşına vermemesini söylemiştir. Çünkü altarı verirse kendi ırkını sıkıntıya sokacağını düşünmüştür. Altarı alan taraf bekleyip diğer ırk ALT-F4 çekme suretiyle oyunda çıkmıştır. Bazen altarı alan taraftan bile sırf beklememek için oyundan çıkan insanlar olmuştur. Yani bu durumdan kazanan-kaybeden herkes mustariptir.

Ayrıca;

Oyunda bu bug uzun süredir yaşanmaktadır. Fakat oyun yönetimi her nedense bu durum için 3 maymunu oynamaktadır ve ne zaman düzeltileceğine dair hiç bir açıklama yapmamaktadır. Oyunun böyle bir açığı varsa ve bunu ''avantaja çeviren benim gibi suçlu'' insanlar varsa neden herhangi bir çözüm yoluna gidilmemektedir? Ayrıca bu suçsa bu suçun işlenmesine zemin hazırlayan, oyuncuları bu suça iten ve teşvik eden yine oyun yönetimidir!

Sonuç olarak;

Buglu BDW'de altarı vermemek suç değildir. Bu durumu düzeltmek tamamen oyun yönetiminin sorumluluğudur. Bir kaç fix ile düzeltilebilecek bu durumdan herkes zarar görmektedir. Ama en çok zarar gören yine oyundur...

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Merhaba,

Herhangi bir oyun açığını, karşı rakibinize karşı bir üstünlük edebilecek şekilde kullanmak ceza almanıza sebep verecektir. Siz de bu tarz durumlar ile karşılaşırsanız Cheat Reports bölümün iletebilir ve incelenmesini sağlayabilirsiniz.

Daha önceden de açılan forum konularına göz atabilir ve kasıtlı olarak altar'ı vermemenin ceza sebebi olduğunu belirttiğimiz konuları inceleyebilirsiniz.

Junior Member
    Peki;

bu ''oyun açığını'' gidermek adına herhangi bir düzeltme yapmayı düşünüyor musunuz?

Ayrıca;

tüm sorumluluğu neden oyuncular üstleniyor hem macro-hack kullanımında hem de diğer durumlarda neden oyuncular video ve ksc gibi şeylerle uğraşıp oyun oynayıp keyf alacağı zamanlardan feragat ediyor. Ayrıca ''siz de bu tarz durumlar ile karşılaşırsanız Cheat Reports bölümün iletebilir ve incelenmesini sağlayabilirsiniz'' demişsiniz, peki siz bu durumlar yaşanmaması için bir şeyler yapsanız bu hataları düzeltseniz ve ya engellesiniz oyuncular bununla uğraşmaktansa oyunla ilgilense daha doğru olmaz mı?

Senior Member
    Defelarca söylüyorum bdw lerde ban yemezsin bundan ban mı atarlar saçmalama gibi laf işitiyorum.Gidip ilk alıyorum altarı verme diye baskı uygulanıyor verınce küfür ediliyor.Artık sinir olmaya basladım kendi takımından olsa dahi şikayet edicem bundan sonra.Adam alıyor karsıda 1 kişi kalmıs hala vermıyor ıstemeyen alt f4 ceksin diye diretiyor .Su işi çözün artık

İnşallah en yakın zamanda düzelir

Tags for this Thread