Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 15
    Junior Member

Bu böyle gitmez!

Şimdi öncelikle kendim farm atamayan biri değilim yada itemi olmayan ama gördüğüm ve duyduğum şeyler var rahatsız olduğum onlardan bahsetcem.
    Oyuna yeni başlayan veya geri dönen bir çok kişi oyunu geri bırakıyor benim arkadaşlarım da var bırakan. Olay şu ki yeni başlayan ve item yapmak isteyen bir kişinin farm atma ihtimali yok oyunda emc ve eslantta zaten genie masrafını çıkınca 5-10m günde kar bile etse adam char koymuş oraya. Czde itemsiz farm atma ihtimalin zaten yok hem karşı ırk var hem kendi ırkın var slotlar belli zaten. Ve oyunda bu slotlar aynı kişilerin ellerinde yani isimlere bakıyorsun Uruk tronda gördüğün nick stone golemde de var czde gördüğün 9 itemli adamın nickinde başka slotlarda charlarda var. Şunu sormak istiyorum nereye kadar tüm slotları tutan kişiler oynayacak bu oyunu yani evinde 20 PC ile pazarcilarla 8 PC ile slot kapatanlarla mi knight online var olcak.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Yeni başlayan ve item yapmak isteyen kısmından eşyalı oyunculara geçmişsin. 10 yıldır oynayan kişiyle dün oyuna başlayan kişi ertesi gün onların seviyesine gelmek istiyor, onlara rakip olmak istiyorsa sorun zaten bu yanlış algından kaynaklanıyor.

Ares sunucusunda bile hala troll set, görev takıları ile farm yapan oyuncular varken bu tür konuları açmaktan vazgeçin. Mmorpg oyunu bu bazı şeyler için yıllarını vermen gerekiyor. Sonuçta spotlar kimsenin tapulu malı değil, ks de yasak değil. Gücünüz yettiği her spotta kasabilirsiniz.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Nickname
    REZZ55
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Bir bardağın alacağı su miktarı bellidir.
    Sen elindeki bardağı evinin önünden geçen nhre daldırsan bile bardak alacağı kadarını alır ve artan su akıp gider.
    Evin önünden akan nehrin hepsini bardağa dolduramazsın.
    Yani dışarda olan herkesi zaten kapasitesi belli olan slotlara dolduramazsın.
    Nasıl ki bardağa giremeyen su akıp giderse slot bulamayan playerde bırakır gider ve onları oyun içinde tutamazsın.
    Ve bunun için kendini üzmene değmez. Güzel şeyler düşün ve mutlu ol.
    Misal şöyle düşün.
    Şu halde bile dc preler satılıyor genieler ve genie hammerler satılıyor pus satılıyor anvilde cayır cayır itemler yakılıyor basılıyor o kadar çok preminyum satılıyor ki preli adam bile servere giremiyor ve sıra bekliyor.
    Bir oyun sahibi daha başka ne isteyebilirki ? Bu durumda oyun sahibi kesinlikle mutludur.
    Sen kendini neden üzüyorsun ki ? Fazla arabesk sağlığa zararlıdır.
    Oyuna dön ve zevkine bak derim ben.
    İyi oyunlar dilerim.

Senior Member
    Bu konuda genel olarak '' oyun '' mantığını bilmediğimizden kaynaklı bir sorun yaşıyoruz. MMORPG dediğin oyunlarda güçlenmek, gelişmek ciddi zaman alır.

yaklaşık 5 yıl oynadığım farklı bir MMORPG oyununda hala en üst seviyeye gelemedim çünkü yeni eşyalar geliyor onları craft etmek gerekiyor, materyaller değişiyor vs vs...

bunu tabiki de para vererek yapabilirim ama oyunu oynayarak da yapabiliyorum sonuçta..

sen en iyisi ufaktan al bir kaç silah kendine uygun slot bul illa ki golem de uruklarda kasacak değilsin. VE EN ÖNEMLİSİ emin ol bu slotu sen elinde tutsan sende yıllarca bırakmazsın herkes ağlıyor çünkü birileri güzel farm yapıyor birileri bakıyor.

risk almadan MMORPG oynamayın, itemleriniz anvil gibi büyülü upgrade sistemlerinde defalarca yanabilir ama emin olun sizde yapabilirsiniz biraz MMORPG mantığını bilmek lazım

Senior Member
    Nickname
    LadyC/Strum
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    BegForMercy
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Mmorpg oyunu bu bazı şeyler için yıllarını vermen gerekiyor.
    Yıllardır milletimizin anlamadığı noktaya parmak basmışsınız. tebrik ederim. bunu anladıklarında herşey çok güzel olacak

Senior Member akoml's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by mus3410 View Post
    Bu konuda genel olarak '' oyun '' mantığını bilmediğimizden kaynaklı bir sorun yaşıyoruz. MMORPG dediğin oyunlarda güçlenmek, gelişmek ciddi zaman alır.

yaklaşık 5 yıl oynadığım farklı bir MMORPG oyununda hala en üst seviyeye gelemedim çünkü yeni eşyalar geliyor onları craft etmek gerekiyor, materyaller değişiyor vs vs...

bunu tabiki de para vererek yapabilirim ama oyunu oynayarak da yapabiliyorum sonuçta..

sen en iyisi ufaktan al bir kaç silah kendine uygun slot bul illa ki golem de uruklarda kasacak değilsin. VE EN ÖNEMLİSİ emin ol bu slotu sen elinde tutsan sende yıllarca bırakmazsın herkes ağlıyor çünkü birileri güzel farm yapıyor birileri bakıyor.

risk almadan MMORPG oynamayın, itemleriniz anvil gibi büyülü upgrade sistemlerinde defalarca yanabilir ama emin olun sizde yapabilirsiniz biraz MMORPG mantığını bilmek lazım
    Yeni 3 sunucuya da acil olarak Bifrost, Krowaz vs.. getirilmeli. Çok fazla kısır döngüye girdi.

Arkadaşın söylemeye çalıştığı şeyi çok çarpıtmışsınız burada bahsedilen emek verilerek karakter geliştirilemediğidir. Her yerde genie farmı ile ev geçindirenler olduğu için ve cz de de itemsiz farm imkanı bulunmadığı için oyuna yeni başlayanların bıraktığından söz etmiş. Yoksa hiç kimse oyuna başlayıp 2 haftada +9 +3 karakter diziyim gibi bir istek içinde değil. Lütfen olayı çarpıtmayın sorun tüm farm slotlarının oyunu kazanç kapısı olarak görenler tarafından genie yoluyla işgal edilmesi. MMORG mantığı demişsiniz acaba bu hangi MMORG mantığına uyuyor ?
    Last edited by ScORp_LiON; 04-09-2021 at 03:19 PM.

Senior Member
    Oyun yeteneği yerine maddi yetenekle başkalarının önüne geçebildiğin oyunda emek kelimesi biraz boş kalıyor.

Junior Member
    Herkes benim mmorpg mantığını anlamadığımı felan söylemiş benim dediğim şey adam yapabiliyor ve yapmıyor değil yapamıyor. Allah aşkına işten geldiniz akşam açtınız oyunu troll setiniz var okunuz var nerde farm yapcanız biri bana bunu söylesin. Adamlar o slot için char geliştirmiş yan char olarak koymuş slota o slotu salar mı diyelim ks attın atabiliyosun elinle adam başka char getiriyo bi şekilde o slotu vermiyo sana. Sen tek charla oynuyosun adamın sana koyduğu char 3.pc deki charı bakmıyo bile biliyo sen orda duramıcağını yani emek memek demeyin emek verilecek bir şey yok ortada.

Sayın admin areste oynuyon bildiğim kadarıyla bundan 7 8 sene once item fiyatları bu kadar pahalımıydı yok pazarda 30pc pazar yapan mı vardı 100 200 GB cekip acilci mi vardı paramun taksi cz aoc bus kasan bile yok tu bende diez de oynuyorum 2016 falan insan pazar yaparak ufak caplı farm yaparak car dizen vardı kimse 24 saat boyunca slotlarda farm yapmıyordu şimdi bana soylermisin bu oyunun amacını insanların amacını ne tek amacı para kazanmak herkes iki video izleyip farmda GB kasma derdinde evine İnternet Cafe cevirip pazar yapan falan filan sen gelmişsin 10 yıllık oyuncuyla yeni başlayan oyuncuyu kıyaslıyon oyun aslında yeni gelenlere öncelik olacak çünkü ne kadar yeni oyuncu oyunun daha canlı ve kalabalık olmasını saglar