Results 1 to 10 of 10

Lightbulb İnternet Kopunca Neden Yaratığa Ölüyoruz?

Merhaba herkese,
    Ben fullstack developerım aynı zamanda online oyunda geliştiriyorum. Bunları udp, tcp ve bufferlar hakkında bilgim olduğunu söylemek için söylüyorum. Gelelim konumuza, bir kullanıcının internet bağlantısı koptuğu zaman apeler, skeletonlar bile 83 level karakteri kesebiliyor. Halbuki ben bile kodladığım dandik 2 boyutlu mmorpg oyunumda şunu başardım;
    * Eğer bir oyuncu 1 saniye boyunca UDP göndermiyor yada almıyorsa (yani clientin server ile bağlantısı 1 sn kesilirse)
    * Oyuncuyu safe_zone adındaki haritaya taşı (yaratıkların ve ölme riskinin olmadığı bir harita)
    * 2sn beklet eğer udp buffer bilgisi tekrar gelirse eski konumuna ışınla
    * Gelmezse oyuncuyu server tarafından çıkar ki ölmesin.

Şimdi ilk olarak udp güvenli değil veriler kaybolabilir diyenler olabilir, tamam haklısınız TCP ile de güvenli bir şekilde bu yapılabilir.
    Bu bir güvenlik açığı insanlar tam ölecekken bunu kullanırlar modem kablosunu tak çıkar yapar diyenler olabilir. Bunu da şöyle çözebilirsiniz oyuncunun canı %80 in üzerinde ise bu işlem olsun yoksa ölsün diyebilirsiniz.

Bu şekilde geliştirici ekibin sorunu kolaylıkla çözebileceğini düşünüyorum. Genie ile farma bıraktığımız karakterler internet kopunca neden ölüyor böyle bir oyunda anlamış değilim.

Taş taşımak rez bulmak falan çözüm değil alternatif, bu konuya lütfen bir çözüm getirilsin.

Cidden kötü bir durum ya çok kez başıma geldi. Karakter oyundaymış gibi görününce ölüyoruz maalesef.

Senior Member
    Nickname
    REZZ55
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Öldüremezsen ölürsün işte.
    Oyunun kesin kuralıdır bu.
    En iyisi dc olmamak.
    Hem oyuna heyecan katıyor.
    Acaba expe gittimmi diye tatlı bir heyecan bile yaşıyoruz.
    Bol bol heyecanlar hepimize.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Bu bir güvenlik açığı insanlar tam ölecekken bunu kullanırlar modem kablosunu tak çıkar yapar diyenler olabilir. Bunu da şöyle çözebilirsiniz oyuncunun canı %80 in üzerinde ise bu işlem olsun yoksa ölsün diyebilirsiniz.
    Eslant, Bifrost, Cz spotlarının çoğunda veya hepsinde ölüyorsun o zaman
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Junior Member
    kesinlikle buna bir çözüm bulsanız harıka olur elektrik ve internet probleminden dolayı yatalak olduk slotlarda.

Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Eslant, Bifrost, Cz spotlarının çoğunda veya hepsinde ölüyorsun o zaman
    O zaman can olarak değilde eğer genie aktifse ışınla gibi bir sistem olabilir.
    Yada if last_position_x==now_position_x gibi bir sistemle karakter kımıldamıyorsa bunu yapsın gibi bir sistem olabilir.
    Yada son vurduğu damage eslant yaratıklarıysa ışınla ..vs gibi bir sistem olabilir.

Amaç genie ile afk farm yapanların dc olduğunda ölmemesi.
    Çözüm bulmak isterseniz 50 tane daha alternatif yol söylerim sorun değil. Çözmek istemek buna niyet etmek önemli ama..

Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    2 yıldır utc moblarının respawn olması sorununu düzelt(e)mediler. Net gidince yaratığın bunu anlamasını sağlamak filan 20 yıl sonrasının konusu.

Senior Member
    kanka olan bugları düzeltmiyorlar 8vs8 eventte insanlar birbirini görmüyor yıllardır birde bunu yapmalarını falanmı beklıyorsun.Bunu yaparlara artık oyuna ne olur bılmıyorum internetın kopmasa bile baseden cıkmama bugu gelir yüzde yüz

Junior Member
    Quote Originally Posted by rengaver2113 View Post
    O zaman can olarak değilde eğer genie aktifse ışınla gibi bir sistem olabilir.
    Yada if last_position_x==now_position_x gibi bir sistemle karakter kımıldamıyorsa bunu yapsın gibi bir sistem olabilir.
    Yada son vurduğu damage eslant yaratıklarıysa ışınla ..vs gibi bir sistem olabilir.

Amaç genie ile afk farm yapanların dc olduğunda ölmemesi.
    Çözüm bulmak isterseniz 50 tane daha alternatif yol söylerim sorun değil. Çözmek istemek buna niyet etmek önemli ama..
    haklısın.....

Senior Member
    Kapatacaksın ölüp exp düşmeyi 83 olmayana ne pk ne etkinlik ne drop var diyeceksin tadından yenmez

MMORPG de ilk amaç son seviyeye ulaşmaktır. Bu şekilde dc olduk , öldük , yatırdılar gibi her olaya kökten çözüm gelir.