Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 33
    Moderator xMakhWelo's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Zero
    Race
    El-Morad
    Konu dışı yapılan yorumlar silinmekte, lütfen forum içeriğine uygun düşünce ve fikirlerimizi belirtelim. Forum kurallarına göz atabilmeniz adına aşağıya bir bağlantı ekliyorum.

Forum Kuralları
    NTTGame Portal - https://www.nttgame.com
    Knight Online - https://www.nttgame.com/knight
    ICS - OTP - https://otp.nttgame.com/
    Destek Bölümü - https://support.nttgame.com/
    Resmi Twitch Kanalı - https://www.twitch.tv/nttgame
    Resmi YouTube Kanalı - https://nttga.me/koyoutube
    Davranış Kuralları - https://nttga.me/davraniskurallari
    Raporlama Sistemi ve S.S.S https://nttga.me/cheat-report-rehber
    Alternatif Client KnightOnlineSetup2511

Senior Member
    Modlar bir konuda toplandı ve karşılıklı yorumlaşıyorlar ve hepsinin haklı ve haksız olduğu yanlar var. Forum tarihine geçecek bir konu. Çekirdek alıp okudum.

Fikir belirtmem gerekirse.

-1 asas oyuncusunun 1 party içine girip 3 adamı alıp çıkması kadar saçma olay yoktu. Düzelttiler artık kafasına 1 koyuyoruz yana yana kaçıyor belki 1 kişiyi alıyor. Çünkü Suikastçi sınıfı seri katil değildir.

-Öte yandan SS hp regen olayı denildiği gibi sadece Aoc, hopgoblin belki adam kaçarken ağaçlara falan girerse işlevsel oluyor. Dürüst olmak gerekirse farmer darlamak ne zamandan beri pk oldu?

-Kalkan konusuna gelirsek patlamalı kalkanın priest sınıfına has olması güzel olur. Diğer yandan Warrior pasif defans skillerine cooldown gelebilir. Örneğin taktın kalkanı pasifler çalıştı kalkan çıkardığında pasiflerin etkisi ortadan kalkıp 1-2 dakika cooldown eklenebilir. Veya defans pasifleri kalkanla aktif olan warriorun AP'si 1 dakika %50 düşebilir. Kalkan çıkarsa bile AP kaybı süreceği için her şeye kalkan takmazlar.
    Last edited by BlackMbaku; 04-09-2021 at 03:55 PM.

Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Draki pendant ile scorpion scythe eşyalarını kıyaslamak yanlıştır. Draki pendant'ı herkes kullanabilir. Scorpion scythe benzeri bir eşya rogue sınıfında yok mesela, olup olmaması da çok sorun değil ancak bu eşya pk alanlarında dengeyi aşırı derece bozmaktadır. Kesmek üzere olduğunuz bir warrior yakınında mob olduğu sürece kesinlikle ölmeyecektir. Ölümsüz olmanın bedeli Ares sunucusunda 50m'dir.

Normal koşullarda assassin sınıfı adından da anlaşılacağı gibi suikastçıdır ama warrior'a bakınca kim suikastçı kestirmesi zor. Kalkan tak kaç, des ol kaç, kalkan tak des ol kaç, kaçamadım scorpion scythe tak town at ya da dön rakibini kes. Bir de Gab Adamant konusu var

Scorpion scythe ve kalkan konusunda mutlaka düzenleme yapılması gerekiyor. Eşyanın pk alanlarında hp recovery özelliği engellenebilir ve patlama özellikli tüm kalkanlar priest sınıfına tanımlanabilir. Bu düzenleme bile çok yeterli değil ancak hiç yoktan iyidir.
    Adam gibi adam scorplion. Tam destek yazdıklarına katılıyorum ve destekliyorum.

Senior Member
    Nickname
    KiTLERiM
    Class
    KO -> Kurian
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    Kaldırsınlar zaten bir işe yaradığı yok. Diezde ben Pk ortamında SS takanı görmedim. Çok çok karşıdaki antiye göre 10 wirinomdan 10hbye veya 10Baal'a geçilir SS neymiş
    Czde yaratıkların olduğu yerde pk atanlar da demekki farmcı darlayan tayfa. Uykuma zararı olmaz sabaha kadar engellesinler. Gabsın patlama etkilerini de engellesinler umrumda değil. Şahsen biz Cs takıyoruz tertemiz 50 antisi var.

Edit: Hatta adalet, eşitlik istiyorsunuz ya hani; Bütün joblar Questlerinde olan item sınıfının haricinde item kullanamasın.
    Mesela;
    Rogue sınıfının questinde fs ve yay var.
    Aynı şekile mage sınıfında stafflar var
    wariorda totamic ms ve shield var
    priest aynı şekilde.
    Bütün joblar sadece ve sadece kendi questlerinde olan item dizilimini kullanabilsin.
    Mesela kalkıp magesiydi asasıydı +0 reduce cs takamasın. Onların questinde shield diye bir şey yok
    Aynı şekilde rogue karakteri; Yay Dagger ve jamadar harici takamasın.
    Adalet eşitlik böyle olur.
    Last edited by HayriPoturrr; 04-09-2021 at 06:55 PM.

Senior Member
    oyun warriorları bir seçim yapmaya zorlamadığı sürece bu meta böyle devam eder.

her şeyin en uç değerlerine hep warriorlar sahip: hp,def,atak,resist,mobility,kalkan tak-çıkar, hp rec tak-çıkar vs

ortalama bir warrior oyunun support sınıfı olarak adlandırılan süper itemli bir priestten daha sağlam hp,def ve resist puanına sahip

Senior Member
    Quote Originally Posted by DonJose View Post
    Bir silahın Ronarkland'da kullanılmaması gibi bir durum olacağını düşünmüyorum açıkçası. HP Recovery özelliği ise söz konusu olan o zaman Draki Pendantlar da kaldırılsın gibi bir öneri gelebilir.
    Elma ile armut kıyaslıyorsun şu an. S bile olsa Draki pendantta sadece oyunculara karşı ve mage hariç bütün joblarda %5 hp rec sağlıyor.Draki pendantın yapımının zorluğu ve sonunun S olma ihtimalini vs hesaplamıyorum bile.
    Peki pazarda 1 2 m e satılacak kadar çok olan bu itemin +7 si neden %65 hp rec sağlıyor ve sadece wariore yarıyor bu silah ?

Senior Member
    xMakhWelo bu konuda objektif olmanı beklemek zaten ımkansız.Sana kalsa warior şuan en güçsüz job .Light feet falanda eklenmesi lazım kurtarmıyor boyle

Senior Member Ihazred's Avatar
    Nickname
    Aryen
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    HAARP
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    Bu itemin oyundaki en dengesiz itemlerden biri olduğunu daha önce de söylemiştik. Hatta bence oyun dengelerini bozan itemler arasında açık ara ilk sırada. Bu denli yüksek can dolumu hele ki warrior gibi bir classta = ölümsüzlük demek. Defalarca kez başımıza geldi. Full itemli bir parti olarak tek bir warrioru kesemiyoruz. 2 aoc slotu arasında gidip geliyor, resmen dalga geçiyor. Slottan slota gidene kadar kalkan takıyor. Sonra SS ile 2 atak ve can full. Prieste falan gerek yok. Tek 1 warrior koca 1 partiyi sıkılana kadar oynatıyor.
    Bence bu itemin can doldurma oranı kesinlikle büyük ölçüde azaltilmali.

Senior Member doltard_1's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Excalibur1991 View Post
    Kendi kanaatimce scorpion side czde kullanılmaması gerekiyor, çünkü böyle bir item sadece warriorda var ve warrior yapısı itibariyle yanında prieste ihtiyaç duyan bir job ancak bu item sayesinde czde tüm warriorlar yanında mob olduğu sürece bu itemle ölümsüz oluyor, mob yoksa bile dssini takıp frenzysini basıp mob cıkana kadar dayanıp canını fulleyip kaçabiliyor ve ya dönüp bizi kesebiliyor ben burada büyük bir dengesizlik olduğunu düşünüyorum, sizlerinde fikrini almak isterim arkadaşlar.
    Kesinlikle saçmalık bencede kaldırılması yerinde olur.. adama vuruyom canı 1k 2 AOc kesiyo canı ful

Senior Member Thapseus's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by xMakhWelo View Post
    Asas gelir canımı yarıya kadar getirir sonra ben 2 pot basabildiğim süre içerisinde Minor+potla Hp fuller geri gelir. Ben ne yaparım kalkan takarım, ve acı çekerek ölmeyi beklerim. O saatten sonra beni kesemeyecek asas aşırı itemsizdir veya çok şanssızdır ki tüm skilleri sekiyordur.

Berserker oynayan bir warriorun defansı ve atağı aynı anda yüksek değil maalesef. Kılıç olarak tabir ettiğimiz skilli basmadığım zaten Ap yerlerde bir işe yaramaz konumda diyebiliriz, Kılıç bastığım zaman ise defans yerlerde Ap yükseklerde oluyor. Yani bahsedildiği gibi hem atak, hem defans aynı anda olmuyor. Seçim yapmak zorunda kalıyorsunuz. Kalkan takarsan ve kılıç silirsen tank warrior olursun hasar vuramazsın, Kılıç basar atak warrior olursan 1200 gibi bir defle ortada gezer asas gelir 6 7 k gibi bir damage atar zaten o saatten sonra Hp toplaman imkansız olur.

yorumda belirttiğim gibi kullanılan 2 3 bölge var yalnızca, diğer
    Şimdi "warrior ne yapsın ölmeyimi beklesin" işine girdiğimizde mevzu bp neden iş yapamıyora da gider okçunun tekli skili neden 300 vuruyora da gider.

Her oyuncu doğal olarak kendi oynadığı sınıfı savunacaktır bu normal bir durum ama ss tasarlandığı zaman oyundaki warriorların atakları şuankilerin yarısı bile değildi ve olamıyordu, keza kılıç skilide yoktu.

Yani bu silah örneğin ortalama 2-3 k ataklı warriorların olduğu bir dönemde tasarlanmışken şuan ortalama 5 k ataklı set bonuslu +3 takı setli ve muazzam ap veren pus itemlerinin , reb 10 sayesinde +20 str-dex bonusun olduğu bir dönemdeyiz. Bu silah oyuna eklendiğinde ne pathos ve valkyrie ne kanat ne tatoo vardı oyunda. Ve atak-def miktarlarını lütfen sadece yeni sunucular için düşünmeyin, holy yada +8 +9 krowazların takıldığı sunucular var.

Aynı mesele defans içinde geçerli, warrior sınıfı pasifi nedeniyle defanstan defans kazanan bir sınıf, yani 300 defansı kalkan taktığında 300 defans kazanmıyor çok daha fazlasını kazanıyor iş böyle olunca da işin rengi değişiyor.

Oyundaki pk sadece bowlda ya da akşam pksında dönmüyor ki, her oyuncunun online saati ve süresi, oyun tarzı, item seviyesi bir değil. Kimi adam gece 2 de gelir 1 saat aoc-slot darlayıp yatar uyur kimisi sadece bowl pksı atar. "Sadece 2-3 yerde işlevsel” dediğiniz yerlerde oyunun pk haritası ve bowl harici en yoğun pknın, çekişmenin döndüğü yerler.

"Kılıç bastığımızda defans yerlerde" dediğiniz defans gene neredeyse serverdaki denk itemdeki roguelerden fazla oluyor (scli ya da acli olduğunu varsayarsak). Sınıfların defansı eşit olup kılıç basılınca roguenin defansı altına düşse defans anlayışla karşılayacağım ama işin rengi böyle değil, aradaki base HP farkını da hiç hesap etmedik henüz.

scorp_lion un dediği gibi hiçbir mmorpg oyununda bir sınıf hem sürekli-yıkıcı dps, hem mobil, hem kalkan takıp defansını yükseltip hemde ss tarzı bir itemle "life steal" tarzı bir işlem yapamıyor.

Bir sınıf kalkan takıyorsa dps gücü düşüyor ve karakter bir nevi supporta evriliyor, "tank" oluyor.
    Bir sınıf atak vererek can dolduruyorsa bu "life stealer" oluyor ve buna göre dezavantajları oluyor.
    Bir sınıf bir skill ile atağını arttırdığında emin olun çok kırılgan hale geliyor.

Liste uzatılabilir ama hiçbir oyunda bunlar ve benzerleri "tek tık" ile tek bir itemin değiştirilmesiyle karaktere kazandırılmıyor.

Yani mesele "e warrior o zaman solo farm yapmasınmı" meselesine evrildiğinde bp farm yapmasınmı, okçular el kırıyor, mage neden aoc kesemiyor, mage czde solo farm yapamasınmı olaylarına gidiyor iş.

SS iteminden tek rahatsız olan rogueler değilki, ben warrior olduğum ve 2-3 kişi slot darladığımız dönemde ben bile rahatsız oluyordum.

Warriorların tek üstünlüğü SS ilede sınırlı değil, Misal neden Iron Necklace str veriyor ? Rogueler antili fazla dex için draki almak zorundayken warriorlar değil. Neden diamond ring gibi safi ap itemi resist veriyor? Elf ring neden vermiyor? Sos gibi bir belt neden hem str hem hp hem ice resist hemde anti defans veriyor? Elf belt yahut başka rogue kemerleri benzer donanımda değil. Gibi gibi liste uzar gider.
    https://forum.nttgame.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=1436216&dateline=1563  822588