Ben oyunda her şeyde mantık aranması veya eşitlik aranması taraftarı değilim. Sonuç olarak bir oyun oynuyoruz ve oyunu kurgulayan kişinin hayal dünyasında bir karakteri yönlendiriyoruz. Bir Warrior oyuncusuyum, karşı yorum yapan kişilerin genelde %60 70'lik bir kısmı Asas oynamakta bunu rahatlıkla görebiliyoruz.

Aoc gidiyor bir asas bir warrioru kesemiyor ve ortaya kalkan takamasınlar, SS kaldırılsın sesleri yükseliyor. SS çalışma mantığı vurduğun hasarın %50 60'ı kadar can doldurur. İşlevli bir halde kullanılması için defansı düşük bir moba vurmak gerekir. Yani Aoc defansı düşük, yada hop goblin defansı düşük evet buralarda 2 3 k can doldurulmasını sağlıyor. Bu da yalnızca slot basayım, ben asasım tek başıma herkesi keser geçerim düşüncesinde olan asas sınıfını kızdırıyor. Peki 1 2 slot haricinde SS işlevli olarak nerede kullanılabiliyor? Bowl pk esnasında? hayır, Town önlerinde? hayır Quest bölgelerinde? hayır. Pk'nın en yoğun bölgelerinin hiç birinde kullanılmıyor. Direkt olarak bir kaç bölge düşünüldüğünde güçlü bir silah fakat Pk bölgesinin %70 80'inde işlevsiz bir silah. Fazla abartıldığını ve küçük bir kesim tarafından şikayetçi olunduğunu düşünüyorum.

Daha sanırım bu konu ve yazılan yorumlar hakkında 50 sayfa yazı yazabilirim. Eşitlik konusu zaten çok saçma, fakat bir warrior oyuncusu olarak muhtemelen direkt linç yiyeceğim Ama tarafsız bakmayı öğrenmemiz gerekiyor bence.