Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 21
    Banned
    Nickname
    WithMeForever
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)
    Konuyu açmaktan bıkmadınız ben bıktım Moderatör hala iyi niyetleriyle bıkmadan usanmadan aynı cevabı veriyorlar. Sabır diliyorum forum Moderatörlerine. Zaten gerektiği kadar cevap vermişler sağolsunlar bir kere daha...Mızmızlanıyorsan almayacaksın PUS İTEMLERİ....Sistem bu şekilde beğenmiyorsan OYNAMA..

Wink

Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Dostum aynı sitede Windows 10 pro'nun 5 liraya satıldığını gördüm. Antivirüs yazılımları da yine aynı şekilde çok çok düşük fiyatlara satılıyor. Bu tür indirimler konuştuğumuz şeyleri değiştirmez, üstüne üstlük yanıltır. Şöyle ki,

https://www.eset.com/tr/catalog/#home-windows

Bu arada yazılım dünyası için soyut ürünler demişsin ancak dünyanın en zenginlerine bakarsan yazılımcı olduğunu görürsün Öyle 2 kod yazıp dünyanın en zengini olacaksın hammadde yok, ulaşım lojistik yok yok yok aman haa bunu hafızandan sil o dünya bambaşka bir dünya tencere üretmeyle bir tutma lütfen
    List Price 39 Dolar, Fakat Türkiyedeki indirimsiz fiyati 169 TL
    Bence arkadas bir konuda hakli.

Quote Originally Posted by _WonderWoman_ View Post
    Konuyu açmaktan bıkmadınız ben bıktım Moderatör hala iyi niyetleriyle bıkmadan usanmadan aynı cevabı veriyorlar. Sabır diliyorum forum Moderatörlerine. Zaten gerektiği kadar cevap vermişler sağolsunlar bir kere daha...Mızmızlanıyorsan almayacaksın PUS İTEMLERİ....Sistem bu şekilde beğenmiyorsan OYNAMA..
    su an genel tartisma bölümündeyiz. hosuna gitmiyorsa okuma ? ve yorum yapma ?

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by _WonderWoman_ View Post
    Bir dönem biliyorsun soğan, patates gibi gündelik yaşantımızı etkileyen ürünlerde de fahiş fiyatlar olmuştu ve bir kesim yemeyin o zaman diyordu. O bir kesim insanlara benzememek için almayın o zaman dememeliyiz, sorunun kaynağı şirketler değil. Sorunun kaynağı ekonomik.

Bu yüzden burasının oyun platformu olduğunu unutmadan, siyasete de girmeden elimizden geldiği kadar konuyu tartışabilir ve yorumlayabiliriz. Yeter ki herkes forum kurallarına uygun ve nazik bir dille yazıyor olsun.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Nickname
    KiTLERiM
    Class
    KO -> Kurian
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    @Scorp_Lion, 10 küsür sene donanımcılık yapmış biri olarak yazılımın da kıyısından köşesinden biraz geçtik. Bahsettiğiniz konulara aşikarız zaten. Mesela bir trinayı yazmak emek ister zaman ister ama onu çoğaltmak emek istemez. Kodları copy/paste sadece item numarası farklıdır. Ve onu yaparken de insan eli değmez scriptler otomatik olarak oluşturur. Dolayısıyla soyuttur. Anlatmak istediğim budur. Attığın link shop linki o da global olduğu için kendi fiyatları her ülkede oto kur çeviri ile görünür. Lakin o öyle olmuyor. Yetkili, garantili ve faturalı satıcılarında o fiyatlar yarı yarıyadır. Bu konuyu geçelim.
    Demek istediğim; istenildiği taktirde bu fiyatlar düşürülebilinir. Onu yapabilecek insanlar da NTTGame'in Türkiye ofisinde. Satıcı firmaya gerekli şekilde baskı kurularak oyuncuların durumları, ülkenin ekonomik şartları anlatılarak bu konunun üstüne gidilirse pekâla düşürülür fiyatlar.

Ama şu var biz de;"bana dokunmayan yılan bin yaşasın" şeklinde bir yaklaşım var. Türk Oyuncuların bir kısmı yurtdışında yaşıyor onlar için hava hoş ve umursamıyorlar.
    Bir kısmı KC ile Pus çekip pazarda GB olarak satarak ticaret yapıyor onlar da hiç bir şekilde itiraz etmiyor.

Cz'de aktif olan bir karakterin aylık ortalama PUS giderini yine söylüyorum; 700 - 1000 lira arasında. Ve bu paraya insanlar "aynı ekonomik şartlar içerisinde" ev tutuyorlar iş yeri kiralayabiliyorlar. Nereye kadar böyle gidecek? İnsanların 2 gram oyun zevki var bu kadar pahalı olmamalı...

Tamam indirimi de geçelim; Pk atan oyunculara kastıkları Ladder pointe göre ve Questlere göre aylık non-trade PUS desteği verilsin?
    Mesela her 10k sw sc
    30k'ya ap + sw sc
    50k'ya ap + def + sw sc
    100k 'ya war premium
    150k ve üzerine war pre kanat pathos vs. verilsin. En azından biraz destek olunsun..

Steam'de sabit kur diye bir şey yok. Farklı fiyatlandırma politikaları var ama genel olarak yine en pahalıya biz alıyoruz. En son çıkan bir oyunu ABD'li bir oyuncu 50-60 birime alırken bizler 300-400 birim para ödüyoruz. Bu oyunlar indirime girse bile görüp göreceği 200 birimdir.

Oyunu Türkler oynuyor o zaman Tl olsun dediğinde Avrupa'dan araba ithal ederken bunu zaten Türkler kullanacak tl ile fiyatlandırın dersen komik olur Güney Koreli bir firma elbette kendi vatandaşına kendi para birimi ile oyunu daha uygun koşullarda verecektir. Yerli ve milliyi gerçek anlamda yaşıyorlar, kıskanmamız gerekiyor.

Dolardan bize ne derken şaka yaptığını düşünüyorum, ülkemizde dolarla alakalı olmayan üretilen ürünler bile döviz fiyatlandırmalarına göre şekillenmektedir. Türkiye'de yaşayıp da dolardan banane diyemezsin, diyenler yok mu var sen onlara uyma çünkü onlar siyasi bizlerse hayatı gerçekten yaşayan vatandaşlarız.

Ben bu oyuna başladığımda dolar 1.3 liraydı. ABD'de yaşayan Tom 400 n-point'i 5 birime alırken, Türkiye'de yaşayan Hasan aynı n-point'i 6.5 birime alıyordu. Burada kafamızı çevirmemiz gerekenler firmalar değil. O dönem 6.5 birim ödediğinde 5 dolar kazanan firma sen 42 birim ödediğinde yine 5 dolar kazanıyor. Fazla ödüyorum fazla kazanıyorlar diye düşünen yüzlerce kullanıcı ile konuşmuş birisi olarak yazıyorum bunları.
    Genel anlamda çok haklısın hocam. Ancak göz ardı ettiğin gerçek şu, Avrupa'dan araba ithal ederken bunu zaten Türkler kullanacak tl ile fiyatlandıralım mantığın üstünkörü söylenmiş şartlar hesaba katılmamış bir yaklaşım. Avrupa'da o arabayı üreten firma sadece Türklere satış yapabiliyor ve satışlarının %98 gibi bir oranını Türkiye'ye gönderiyor olsaydı sen de biliyorsun ki o iş dediğin gibi olmazdı. Burada sorun bizim hak aramayı bilmeyen bir toplum olmamız.

Ne mgame ne de Ntt hayır kurumu değil, elbet de para kazanacak, elbet de her şirketin ''dernek, vakıf, sivil toplum kuruluşu değil, şirket bildiğin şirket'' yaptığı gibi gelirlerini ve giderlerini en optimum düzeyde tutarak büyüme ve gelişme eğiliminde olacak. Her şirket gibi kendi kamuoyu araştırmalarını, müşteri potansiyelini ve kazancını her daim araştıran ve kendisi için en iyisini düşünen bir şirket. Siz(ben) forumda söylenip duruyoruz peki şirketin yanlış yaptığını gösterecek bir harekette, bulunuyor musunuz? Memnun olmayan bir müşteri profili misiniz sizce ? Bu şirketler aylık-yıllık analizlerine baktığında oyuncusunda(müşterisinde) ve dolayısıyla gelirlerinde bir azalma görüyor mu ? Demek ki görmüyor ki politika 10 küsur yıldır olduğu gibi devam ediyor.
    Ha açıkça müşterisini daha mutlu edebilecek(fiyat politikası için değil) daha onlarca konu(buglar vs.) bile çok yavaş çözüme kavuşurken tutup da sizin ya indirim demeniz açıkçası çok da akla yatkın bir durum değil.

Mahallende bir bakkal var ve sadece senin mahallene satış yapıyor yan mahalleden müşterisi 1 elin parmağını geçmez, fiyatları da inanılmaz fahiş sen mahalleli olarak her fırsatta bakkal ya sende çok pahalıya satıyorsun dediğin halde alışverişe hiç hız kesmeden devam edersen bakkalın geliri ve keyfi yerindedir, o bakkal tutup da indirim falan yapmaz doğal olarak. Sen mahalleli olarak 2 ay o bakkaldan alışveriş yapmazsan bakkal bir şeylerin yanlış gittiğini o zaman düşünür.
    Last edited by YeteneksizAdam; 04-01-2021 at 01:46 PM.

Quote Originally Posted by YeteneksizAdam View Post
    Genel anlamda çok haklısın hocam. Ancak göz ardı ettiğin gerçek şu, Avrupa'dan araba ithal ederken bunu zaten Türkler kullanacak tl ile fiyatlandıralım mantığın üstünkörü söylenmiş şartlar hesaba katılmamış bir yaklaşım. Avrupa'da o arabayı üreten firma sadece Türklere satış yapabiliyor ve satışlarının %98 gibi bir oranını Türkiye'ye gönderiyor olsaydı sen de biliyorsun ki o iş dediğin gibi olmazdı. Burada sorun bizim hak aramayı bilmeyen bir toplum olmamız.

Ne mgame ne de Ntt hayır kurumu değil, elbet de para kazanacak, elbet de her şirketin ''dernek, vakıf, sivil toplum kuruluşu değil, şirket bildiğin şirket'' yaptığı gibi gelirlerini ve giderlerini en optimum düzeyde tutarak büyüme ve gelişme eğiliminde olacak. Her şirket gibi kendi kamuoyu araştırmalarını, müşteri potansiyelini ve kazancını her daim araştıran ve kendisi için en iyisini düşünen bir şirket. Siz(ben) forumda söylenip duruyoruz peki şirketin yanlış yaptığını gösterecek bir harekette, bulunuyor musunuz? Memnun olmayan bir müşteri profili misiniz sizce ? Bu şirketler aylık-yıllık analizlerine baktığında oyuncusunda(müşterisinde) ve dolayısıyla gelirlerinde bir azalma görüyor mu ? Demek ki görmüyor ki politika 10 küsur yıldır olduğu gibi devam ediyor.
    Ha açıkça müşterisini daha mutlu edebilecek(fiyat politikası için değil) daha onlarca bile konu yavaş ilerlerken tutup da sizin ya indirim demeniz açıkçası çok da akla yatkın bir durum değil.

Mahallende bir bakkal var ve sadece senin mahallene satış yapıyor yan mahalleden müşterisi 1 elin parmağını geçmez, fiyatları da inanılmaz fahiş sen mahalleli olarak her fırsatta bakkal ya sende çok pahalıya satıyorsun dediğin halde alışverişe hiç hız kesmeden devam edersen bakkalın geliri ve keyfi yerindedir, o bakkal tutup da indirim falan yapmaz doğal olarak. Sen mahalleli olarak 2 ay o bakkaldan alışveriş yapmazsan bakkal bir şeylerin yanlış gittiğini o zaman düşünür.
    Katiliyorum.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    İşte anlaşamadığımız kısım burada başlıyor, yerli ürünler bile indirime gitmeyip her gün zamlanırken yabancı firmalar neden indirime gitsin? Pus fiyatları ile ilgili araştırma yaparsan dolar 3 lira olduğuna bile çok pahalı konularını görebilirsin. Bu yabancı firmalar neye göre ayarlama yapacak? 3 lirada yaptı, 4 lira oldu yaptı 5 lira oldu yine yaptı 6, 7, 8 yarın 9 lira 10 lira olmayacağının garantisi yok. Böyle karamsar bir tablo varken sen yabancı firma olsan hangi mantık çerçevesinde indirim yapacaksın?

Bu tür konularda bonus cash ve indirimli paketleri her zaman desteklemişimdir. 3200 n-point aldığında yanında örneğin 400 n-point bonus olsa herkes memnun olur. Exp kasan oyuncular için yine kabaca örneklemek gerekirse; Exp premium, genie, genie hammer 3000 n-point tutuyorsa 2800 n-point'e paket halinde verebilir. Yine pk atanlar için, War premium, pathos, minerva, wing 4000 n-point tutuyorsa 3500 n-point'e paket halinde verebilir. Bu paketleri satılamaz yaparsa stokçuların da önüne geçmiş olurlar. Hiçbir oyuncu böyle bir indirime itiraz etmez ve eminim ki herkes ister.

Ama derseniz ki 5 dolarlık 400 n-point 10-15 lira olsun bunu bu kurda kimse yapmaz. Bu dediğim gibi ülkenin ekonomisi ile ilgili bir şey, siyasilerin çözeceği bir mevzu.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Banned
    Nickname
    WithMeForever
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)
    İşte anlaşamadığımız kısım burada başlıyor, yerli ürünler bile indirime gitmeyip her gün zamlanırken yabancı firmalar neden indirime gitsin? Pus fiyatları ile ilgili araştırma yaparsan dolar 3 lira olduğuna bile çok pahalı konularını görebilirsin. Bu yabancı firmalar neye göre ayarlama yapacak? 3 lirada yaptı, 4 lira oldu yaptı 5 lira oldu yine yaptı 6, 7, 8 yarın 9 lira 10 lira olmayacağının garantisi yok. Böyle karamsar bir tablo varken sen yabancı firma olsan hangi mantık çerçevesinde indirim yapacaksın?

Bu tür konularda bonus cash ve indirimli paketleri her zaman desteklemişimdir. 3200 n-point aldığında yanında örneğin 400 n-point bonus olsa herkes memnun olur. Exp kasan oyuncular için yine kabaca örneklemek gerekirse; Exp premium, genie, genie hammer 3000 n-point tutuyorsa 2800 n-point'e paket halinde verebilir. Yine pk atanlar için, War premium, pathos, minerva, wing 4000 n-point tutuyorsa 3500 n-point'e paket halinde verebilir. Bu paketleri satılamaz yaparsa stokçuların da önüne geçmiş olurlar. Hiçbir oyuncu böyle bir indirime itiraz etmez ve eminim ki herkes ister.

Ama derseniz ki 5 dolarlık 400 n-point 10-15 lira olsun bunu bu kurda kimse yapmaz. Bu dediğim gibi ülkenin ekonomisi ile ilgili bir şey, siyasilerin çözeceği bir mevzu.
    Çok doğru o yüzden bıktım dedim ya burada NTTGAMENİN veya MGAME nin yapabileceği bir durum yok ikiside birer firma ve onlarca yüzlerce çalışanı var para kazanmaları ve enflasyon oranına göre çalışanlarına zam yapmak zorunda olan iki firmadır. Dolar olarak hep 5 dolarlıktır 400 cash ama dolar 20 tl olursa sen dünyanın parasını ödersin TL cinsinden bu , mgame veya nttgame çok fazla kazanıyor demek yanlış olur şirkete giden miktar hep 5 dolar. Dediğiniz gibi sizlerin yapabileceği tek şey geçici kampanyalar paketler halinde. Ekonomiyi düzeltmek siyasilerin işidir bizi ilgilendirmez o konular. Artık ben bile çok sıkılmaya başladım bu dolar/cash muhabbetlerinden. Senelerdir konuşuldu değişen bir durum yok tek çare anlık olarak cash kampanyaları ve pus kampanyaları yamak fiyatta kalıcı indirim imkansız...

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Sadece bu oyun değil ki her şeyi dolarla alıyoruz ama bir tek maaşımızı dolarla almıyoruz Maaşı da dolarla almanın bir yolunu bulursak tamamdır.