Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 33
    Junior Member

Exclamation Yayin yapanlara farm serbest kurali mi var ??

Merhaba iyi oyunlar iyi forumlar. Oyunu uzun süre önce bırakmıştım. Twitch aracılığıyla ara sıra ne olmuş ne alemde nasıl gidiyor diye takip etmekteyim.

Diez Serverinde *** adlı karakter ve yayıncının yayın esnasında bir söylemi dikkatimi çekti. Yayın esnasın da gelip yayıncıyı kesmek ceza sebebiymiş Bunu yayında dile getirip klip alıp ilgili GM arkadaşlarına atacağını dillendiriyor.

Beyefendiye gayet nizami bir şekilde ; chatten nasıl yani adam o kadar para yatıracak item yapacak ama sırf sen yayındasın diye kesmeyecek mi seni ? dediğimde başladı yok öyle güzelleştirme yok öyle KO resmi yayıncısıyım yok şöyle diye anlamsız ifadelerle kendini savunmaya girdi. O sırada da kendisine tamam kabul ama suan rankta 9. sırada 0 np ile duruyorsun. Zaten adam yok ? ne yapacak bu adam boş boş mu gezecek dedim anlamsızca banladı Ona da buradan gülüyorum )

Şimdi buraya neden yazdığıma gelince. Bu ne kadar adil bir politika ? Yayıncı klip almak ile tehdit edip farmını yapacak öte yandan para yatıran adam bunu dokulmaz kılacak ? Bunun adaleti nerede ? Eğer böyle bir uygulama yoksa da yayıncıyı uyarın diğer oyuncu arkadaşları tehdit içeren kelimeler sarf etmekten kaçınsın.

Last edited by DonJose; 03-28-2021 at 04:06 PM.

Moderator DonJose's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    GM Takım lideri Khenarth'ın açıklaması bu şekildedir;

Quote Originally Posted by Khenarth View Post
    Yayıncıların normal oyunculardan hiç bir farkı yok arkadaşlar önce bu konu ile ilgili ortak noktada buluşalım. Diğer bir konu ise yayınları ghostlamak; yani yayın yapan kişinin gittiği yerlere gitmek, onu tekrar tekrar rahatsız etmek.

Bu 1 kez olur, 2 kez olur 3 kez olur, ama yayını yapan kişiye hem oyunu hem yayını zehir eder ve bu gerçekten karşımıza kanıt olarak sunulursa karaktere kısa sürelide olsa uyarı niyetinde ceza verebilmekteyiz.

Ama ben yayın yapıyorum, bana dokunulamaz gibi bir durum söz konusu bile olamaz.

Senior Member
    Ghost neden ban sebebi anlamıyorum ?
    Adamı gidip kesip çıldırmasını izlemekten zevk alıyorum dfdvdcfff rahatsız oluyorsa yayın açmasın ya da farmı bırakıp gelsin pk atsın
    Domenico 100 adam tarafından ghostlandığı küpten oynayamadığı yayınlarda olmuştu adam onda bile yayıncıya keyifli içerik sunabiliyordu.

Adamın konuşmasına bak desteği kesilmeli bence

Senior Member IIIIDoritoSIIII's Avatar
    Nickname
    IIIIDoritoSIIII
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by DonJose View Post
    GM Takım lideri Khenarth'ın açıklaması bu şekildedir;
    Bu 1 kez olur, 2 kez olur 3 kez olur, ama yayını yapan kişiye hem oyunu hem yayını zehir eder ve bu gerçekten karşımıza kanıt olarak sunulursa karaktere kısa sürelide olsa uyarı niyetinde ceza verebilmekteyiz.

böyle bir yazıdan sonra yayıncının
    cesaretlenmemesi elde değil elbette
    CZ alanı kimsenin babasının arazisi değil
    elbette güçlü olan istediği adamı istediği
    aralıkta istediği konumda keser yayın a.an
    kişinin onu kesen kişiye ne yararı var ki sonuçta
    adam yayın açıyorsa mangırları cebe indirmek
    için açıyor CZ deki birisine ne yararı ola bilirde
    1 kez olur, 2 kez olur 3 kez olur mevsuzu dönüyor
    anlamak mümkün değil
    birde bunu yetkili bir kişiden işitmek ne kadar üzücü ve
    düşündürücü
    meydan-ı aslandan kanı buldukça tilki gibi fırsatla şikar almayı erlik sayma

Senior Member
    ghostlamak diye birşeyi kabul etmiyorum. hemen bir örnek veriyorum; ben yayın yapmayan bir oyuncuyum ve atıyorum cz de golemde farm atıyorum, karşı ırk gelip beni devamlı kesiyor aynı yerde ve bana farm yaptırmıyor. Ben klip atsam karşı ırkta ki oyuncuyu cezalandırıyor musunuz? Hayır. o yüzden eğer bi yayıncıya denk gelirsem gider keserim abi. eskiden cz alanında farm yapmak diye bi tabir bile yoktu. cz dediğin yer zaten 2 ırkın savaştığı yerdir.

Senior Member
    Çok saçma ben yayın yapmayan biriyim beni farm slotunda sürekli kesene ceza yok ancak yayıncı olup farm slotunda sürekli kesene ceza var ilginç

Cz de ghostlamak yasak kuralı saçmaymış, o haritanın mantığı o zaten.

Moderator DonJose's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Arkadaşlar alıntıyı iyi okuyunuz kesin ceza verilir diye bir durum söz konusu değil.

Senior Member
    Bir yayıncıyı 2 kere kesene 999 ban atılmıyor beyler abartmayın her şeyi.Adamı golemde kesip farklı farklı slota gittiğinde yayından açıp takıp ederseniz tabi ban yersiniz .Ghostalamak adamı kesmek degıl adamın yayında haritadaki infosunu almayı kast ediyor .Bence ceza verilmesi gayet normal ama hapis gibi ceza verilmesi saçma olur .

Yayıncı karus ve humanların kapıştığı bölgelerdeyse istediği kadar kesebilir aksi durumu biraz saçma geldi bana ? İyi o zaman evil wizard 120 adet kesme görevim var arkadaş 4 5 defa keserse videoya alıp size yollayayım olmadı yayın açayım ve ceza alsın. Sonuç olarak öğrendiğimiz kadarıyla PK'ya açık bir alanda 3 4 defa gelip beni kesemez. PK'ya açık ama beni istediği kadar kesemez. Bunu anlıyorum şu anda alıntıaladığınız mesajda... Ki istediği slota geçsin yine gelir keser bunu siz PK alanında zaten millet birbirlerini kessin diye yapmıyor musunuz ? Eğer sorun oluyorsa emcye geçsin eslanta geçsin. Saçma. İster ghostlar ister takıntı haline getirir.
    Last edited by lawlian1306; 03-28-2021 at 07:32 PM.

Tags for this Thread