Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 20
    Senior Member
    Nickname
    IYOLDAS
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    CUMHURiYET
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad

Kraldan ROYALORDER Seçeneği Talebi

Merhabalar,
    Ben OLYMPIA Serverinin Human Irkının yüzde 81 Oy oranı ile 19.03.2021 tarihinde seçilmiş taze kralıyım(Kölesiyiz demek daha doğru sanki).

Birkaç İstekte bulunmak istiyorum krallık hakkında.

1 - RoyalOrder olarak üstten geçen UZUN SARI ŞERİTLİ yazıları biliriz hepimiz, inanın o kadar bu husustan rahatsız olan oyuncu varki bende kral olarak bu -rahatsızlıktan rahatsız- olacak düzeye geldim. Ricam Sadece bir if komutu kadar basittir oyuncu(Kralı blocklayanlar göremesin) pm block listemde ise royalorder kapansın. Bu husus gerçekten çok önemli. O kadar çok şikayet varki bu hususta destekleyen arkadaşlar çok olacaktır diye umuyorum.

2 - Kralın Report yetkisi üzerine; takdir edersiniz ki Irkının çoğunluğunu sağlamak 10 clandan sadece 1 clana ve o clanın sadece adayına nasip oluyor -eski serverlar için rekabet minimal olsada-(bu sitem bugün gelen güncellemeyle ilerleyen dönemlerde anlamsız kalacak artık rekabet her SERVER'da . ) oyun için gerekli olduğuna inanıyorum bu denli desteğe sahip üyelerin en azından report taleplerinin CR 'den daha öncelikli olması gerektiği inancındayım. Krallık rekabetine giren oyuncular genelde oyunda bu yetkiyi hakkıyla kullanmak isteyen ve oyundaki macro ve hilecilere yönelik genel olarak tavır alan kullanıcılar oluyor ki aksi durumda pek mümkün olmayacaktır diye düşünüyorum, lakin talebim son yetkinin yine Yönetimde olması sadece taleplerin bir adım öncelikli olması üzerine.

3 - Prize Komutu üzerine tekrar prize atılabilmesi için minumum 1 dakika geçmesi gerekliliği(Önce üstten kendine kasayı boşaltıp üzerine hemen yazı gözükmesin diye 1 coins atılabilmesinin önüne geçmek için.)

4 - Krallığı Veto etme talebi geldiğinde ilgili Senatörlerin ve o anki kralın mail yoluyla uyarılması. Ve oyuna girdiği anda Letter'den bu hususta ilgili 10 kişinin mesaj alması. Ayrıca Seçim Memuru NPC'si Roben Daha Detaylı ve açıklayıcı seçeneklere sahip olmalı, Ne kadar basit arayüze sahip olsada insanlar oy kullanırken hala problem yaşayabiliyorlar Özellikle, Krallık Veto işlemlerinin daha bilgilendirici ve detaylı olması gerektiğine inanıyorum bir nebze sadece;

5 - Ayrıca Krallık şu anki durumu ile hiçbir fonksiyona sahip değil, 9 server 2şer ırk toplamda 18 oyuncu mevcut. Bu sistemin biraz etkisini ve talebini artırmak adına, bu 18 kişiye GM'lerle NTTGAME Discordu üzerindeki permlerin tekrar verilmesi müsait olan online gmlere en azından krallık süresince 1 defa görüşme talep etmesi halinde mümkün kılınmasını talep ederim. Bu hem Serverları hakkında Yönetimin Daha fazla bilgi sahibi olmasını, hemde yöneticilerle oyuncular arasındaki o uzun ve yokuşlu yolculuğu bir nebze olsun kısaltabilir...

Bunlar Öneri ve Taleplerdir aynı fikirde olmayabilirsiniz ama saygı duymanızı beklerim. Sesimizi birlikte duyurabilirsek birşeylerin değişebileceğine inananlardanım.

DİPNOT: DESTEKLEYECEK VE ELEŞTİRECEK ARKADAŞLARIN BİLGİSİNE BİR DEFA KRAL OLDUM VE SON OLACAK YANİ BİR SONRAKİ AYLARDA ADAY DEĞİLİM BU TALEPLERİM UYGUN GÖRÜLSE DAHİ MUHTEMELEN BENİM KRALLIĞIM SÜRESİNCE GÜNCELLEME ALMAYACAK BU SEBEPLE KENDİM İÇİN DEĞİLDE BENDEN SONRAKİLER İÇİN BÖYLE BİR TALEBİM OLDUĞUNU LÜTFEN YORUM YAPARKEN DİKKATE ALINIZ.

Saygılarımla IYOLDAS (CUMHURiYET&AKATSUKI) - OLYMPIA
    Last edited by Devrim_Mehmet; 03-27-2021 at 06:36 AM.

Junior Member
    Bence bu talepler tarafımca uygundur. Bu konular gözden geçirilmesini şiddetle öneriyorum.

Senior Member
    Güzel istekler fakat oyundaki 100lerce hata düzeltilmeden böyle içeriklere yer verilmesini doğru bulmuyorum. Yapılabilir ama 5 6 7 . planda

Senior Member
    valla dostum iyi diyorsun hoş diyorsun da;

- eslant görev slotlarının işgali,
    - buglu bdw
    - buglu jr
    - genie altı macro problemi
    - doların yükselişinden kaynaklı pus fiyatlarının çok fazla olması

gibi oyunun oynanışını direkt ilgilendiren sorunlar varken ne kadar ciddiye alınır inan bilmiyorum. Ha şöyle bişey, bu yazdıkların NTTGAME'in sorumluluğundaysa dikkate alınıp hemen gereken düzeltmeleri yaparlar. Ama işin MGAME'e kaldıysa bi 3-4 sene beklemen lazım

Senior Member
    Bir kişi mantıklı bir talep yapınca altına birilerinin gelip iyi güzel öneri ama oyunda çözülecek 100 lerce sorun var demesi kadar saçma iş yok.

Genel tartışma forumu yanlış mıyım? Adam çok haklı ve güzel isteklerde bulunmuş. Eslant görev slotunun şu konuda ne işi var? Onun mevcut konusu zaten var. Zaten adamın önerilerini okursanız ya da okuduktan sonra anlarsanız Report için öncelik istiyor. Kimi report edecek Eslant görev slotu diye sızlandığın kişileri. Yani aslında dolaylı olarak senin bahsettiğin şeye karşı bir önlemdir bu.

Bizim burada yapmamız gereken mantıklı bulduğumuz konulara destek vermektir.

Senior Member
    Nickname
    IYOLDAS
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    CUMHURiYET
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by mert___35 View Post
    valla dostum iyi diyorsun hoş diyorsun da;

- eslant görev slotlarının işgali, (Oyuncu Kaynaklı)
    - buglu bdw (Yeni Serverlardaki Yoğunluk Kaynaklı)
    - buglu jr (Yeni Serverlardaki Yoğunluk Kaynaklı)
    - genie altı macro problemi (Benim konum bunun üzerinde yoğunlaşıyor 5.ve 2.maddeleri incele lütfen.ı)
    - doların yükselişinden kaynaklı pus fiyatlarının çok fazla olması (Sabitlemek için MGAME ve NTTGame arasında bir anlaşma olması lazım muhtemelen oyuncudan uzak bir karar ve dediğin gibi çok beklenmesi gereken bir iş.)

gibi oyunun oynanışını direkt ilgilendiren sorunlar varken ne kadar ciddiye alınır inan bilmiyorum. Ha şöyle bişey, bu yazdıkların NTTGAME'in sorumluluğundaysa dikkate alınıp hemen gereken düzeltmeleri yaparlar. Ama işin MGAME'e kaldıysa bi 3-4 sene beklemen lazım
    Umarım Dikkate alınıp ilgi çekip yapılır. Evet dediğin gibi bir çok problem var ve inş. çözerler. Ama başka problemler var diye gözümün önüne takılan sorunları dile getirmeyeyimmi benim oynadığım sunucu olympia buglu bdw ve jr bizde olmuyor eslant görev slot işgalide yok. genie altı macro ve pus fiyatları hepimizi ilgilendiriyor kesinliklede destekliyorum çözülsün bu sorunda.

Senior Member
    Nickname
    IYOLDAS
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    CUMHURiYET
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by BlackMbaku View Post
    Bir kişi mantıklı bir talep yapınca altına birilerinin gelip iyi güzel öneri ama oyunda çözülecek 100 lerce sorun var demesi kadar saçma iş yok.

Genel tartışma forumu yanlış mıyım? Adam çok haklı ve güzel isteklerde bulunmuş. Eslant görev slotunun şu konuda ne işi var? Onun mevcut konusu zaten var. Zaten adamın önerilerini okursanız ya da okuduktan sonra anlarsanız Report için öncelik istiyor. Kimi report edecek Eslant görev slotu diye sızlandığın kişileri. Yani aslında dolaylı olarak senin bahsettiğin şeye karşı bir önlemdir bu.

Bizim burada yapmamız gereken mantıklı bulduğumuz konulara destek vermektir.
    Çok teşekkür ederim desteğiniz için.

Senior Member
    Kesinlikle yanlış anlaşılmasın, arkadaşın yazdıklarını evet destekliyorum, bu forumda ki yazılarımı okursanız eğer oyun yönetimini de çok ciddi bir şekilde eleştirdiğimi göreceksiniz. Sadece oyunda o kadar çok problem var ki ve müdahalesiz kalan o kadar çok konu var ki, sizin dediklerinize sıra gelmesinin uzun süreceğini düşünüyorum. Çünkü oyunda direk oynanışı etkileyen birçok problem var. Eğer buraya bi anket açsaydın yazdıklarıma katılıyor musunuz diye, ben Evet' i işaretleyip bu yazdıklarımı gene yazacaktım. Ayrıca çok iyi olur ancak ben oyun yönetiminin report önceliği gibi kötü niyetli oyuncuların suistimal edebileceği bir konuyu oyuncuya sağlayacaklarına inanmıyorum. Bakın keşke olsa, gene söylüyorum oyunun düzelmesi için sorun ve buglarla ilgili forumda yaşadığım tartışmalar yüzünden belki de en çok forumdan uzaklaştırılan kişi benimdir. Gene iddia ediyorum bu konuda forumun tozlu sayfalarında ki yerini alacak. Keşke dikkate alınıp bir şeyler yapılsa tabi.

Senior Member
    Nickname
    IYOLDAS
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    CUMHURiYET
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by mert___35 View Post
    Kesinlikle yanlış anlaşılmasın, arkadaşın yazdıklarını evet destekliyorum, bu forumda ki yazılarımı okursanız eğer oyun yönetimini de çok ciddi bir şekilde eleştirdiğimi göreceksiniz. Sadece oyunda o kadar çok problem var ki ve müdahalesiz kalan o kadar çok konu var ki, sizin dediklerinize sıra gelmesinin uzun süreceğini düşünüyorum. Çünkü oyunda direk oynanışı etkileyen birçok problem var. Eğer buraya bi anket açsaydın yazdıklarıma katılıyor musunuz diye, ben Evet' i işaretleyip bu yazdıklarımı gene yazacaktım. Ayrıca çok iyi olur ancak ben oyun yönetiminin report önceliği gibi kötü niyetli oyuncuların suistimal edebileceği bir konuyu oyuncuya sağlayacaklarına inanmıyorum. Bakın keşke olsa, gene söylüyorum oyunun düzelmesi için sorun ve buglarla ilgili forumda yaşadığım tartışmalar yüzünden belki de en çok forumdan uzaklaştırılan kişi benimdir. Gene iddia ediyorum bu konuda forumun tozlu sayfalarında ki yerini alacak. Keşke dikkate alınıp bir şeyler yapılsa tabi.
    Bende sizin gibi düşünüyorum, suistimal edilebilmesi mümkün bu sebeple yine son karar yönetimde olmalı tabiki ama kral reportlarının biraz daha önce incelenebilmesi üzerinde talepte bulundum zaten.
    oynanışın etkilenmesi hususunda dinamikleri değiştirecek birşey yaparlarsa emin ol onun +sı -si hesaplanması felan o kadar uzun süreli planlar gerektirirki çok riskli bir iş.

Senior Member
    Devrimci başkan yanındayız, Tunceli seninle xd