Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 15

Hangi durumlar BUG ABUSE statüsüne giriyor

Şimdi benim hesabım BDW bugu yüzünden ceza almadı bu bug ı da hiç kullanmadım ancak insanların fikrini ifade etmesini engelleyecek şekilde konuyu kitleyen moderatör canımı sıktı. halbu ki kimse ne hakaret vari ne de kötü bir uslupla bir şey yazmamışken.

bug abuse durumları:

- npclere e + sağ tık yaparak uzaklaşmak ve uzakta olduğu halde anvil vs. gibi npclerden faydalanmak. bifrosta uzaktan girmek
    - kombo yapmak normal bir hatasız oyunda skill efekti bitmeden başka atak yapılamaz ama burda farklı tuş kombinasyonlarıyla oyunun açığından yararlanıp hızlı vuruş yapılmakta ve normalde atak efekti altındayken atılamayan minör ün atılması hatası
    - üstüne 9999 tane ok almak ve pazardan aynı miktarda ok alarak 19k olarak üstünde tutabilmek
    - str priest dedikleri normalde olmayan bir sınıfı oyun açığı ile kullanmak (çift el silah takabilmesi bugu)
    - slide atmak. çok kısa mesafeli ileri geri hareketi yaparak oyun dataları arasındaki iletşim hatasından konumunu değiştirmek.
    - her hangi bir db priestin kimseye sormadan 3 taşa adam kaldırabilmesi
    - kurianların jrde balkona adam çekerek çektiği adamları jrden atabilmesi
    - jrde balkon dibine ejder atıp balkonda bekleyen kişileri kesen mageler

bunlara ceza veriyor musunuz?

buglu jr ve bdw de nova atıp rakibi kesen magelere ceza veriyor musunuz? benim vuramadığım adam bana avantaj sağlıyor bana vuruyor. oyun kazanıyor bu bug abuse değil midir? deva dibine kör etme atıyor devayı kesebiliyor bana nova atıyor ben ona vuramıyorum ceza gerekmez mi?

lütfen bazı eleştrilere açık olun. bdw de altar vermedi diye 3 gün adam banlamak çok abartı bir ceza. uyarı gönderirsin adama tekrar ederse ver 3 gün ban.

Senior Member
    BDW'de 25 dakika altarı tutana 3 değil 30 gün ceza verilmeli.

Moderator xMakhWelo's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Zero
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by disconnectfromsrvr View Post
    Şimdi benim hesabım BDW bugu yüzünden ceza almadı bu bug ı da hiç kullanmadım ancak insanların fikrini ifade etmesini engelleyecek şekilde konuyu kitleyen moderatör canımı sıktı. halbu ki kimse ne hakaret vari ne de kötü bir uslupla bir şey yazmamışken.

bug abuse durumları:

- npclere e + sağ tık yaparak uzaklaşmak ve uzakta olduğu halde anvil vs. gibi npclerden faydalanmak. bifrosta uzaktan girmek
    - kombo yapmak normal bir hatasız oyunda skill efekti bitmeden başka atak yapılamaz ama burda farklı tuş kombinasyonlarıyla oyunun açığından yararlanıp hızlı vuruş yapılmakta ve normalde atak efekti altındayken atılamayan minör ün atılması hatası
    - üstüne 9999 tane ok almak ve pazardan aynı miktarda ok alarak 19k olarak üstünde tutabilmek
    - str priest dedikleri normalde olmayan bir sınıfı oyun açığı ile kullanmak (çift el silah takabilmesi bugu)
    - slide atmak. çok kısa mesafeli ileri geri hareketi yaparak oyun dataları arasındaki iletşim hatasından konumunu değiştirmek.
    - her hangi bir db priestin kimseye sormadan 3 taşa adam kaldırabilmesi
    - kurianların jrde balkona adam çekerek çektiği adamları jrden atabilmesi
    - jrde balkon dibine ejder atıp balkonda bekleyen kişileri kesen mageler

bunlara ceza veriyor musunuz?

buglu jr ve bdw de nova atıp rakibi kesen magelere ceza veriyor musunuz? benim vuramadığım adam bana avantaj sağlıyor bana vuruyor. oyun kazanıyor bu bug abuse değil midir? deva dibine kör etme atıyor devayı kesebiliyor bana nova atıyor ben ona vuramıyorum ceza gerekmez mi?

lütfen bazı eleştrilere açık olun. bdw de altar vermedi diye 3 gün adam banlamak çok abartı bir ceza. uyarı gönderirsin adama tekrar ederse ver 3 gün ban.
    * (1) Oyun veya hizmet hatalarını kullanarak diğer üyelere zarar vermek veya bir kazanç sağlamak.

Bahsettiğiniz durumlarda sağlanan bir kazanç veya diğer üyelere zarar verilmesi söz konusu değildir. Kurian,Slide vs. durumların zaten cezası bulunmaktadır.

Altar vermedi diye 3 gün banlamak çok abartı bir durum olduğunu söylemişsiniz, oyun açığını kullanarak karşıda bulunan 8 oyuncunun hakkını gasp etmiş oluyorsunuz. Fikirlerinizi düşüncelerinizi tabii ki belirtebilirsiniz, fakat ban politikasında tüm kurallar belirtilmiştir ve hepimiz bu kurallara hoşumuza gitsin veya gitmesin uymak zorundayız.
    NTTGame Portal - https://www.nttgame.com
    Knight Online - https://www.nttgame.com/knight
    ICS - OTP - https://otp.nttgame.com/
    Destek Bölümü - https://support.nttgame.com/
    Resmi Twitch Kanalı - https://www.twitch.tv/nttgame
    Resmi YouTube Kanalı - https://nttga.me/koyoutube
    Davranış Kuralları - https://nttga.me/davraniskurallari
    Raporlama Sistemi ve S.S.S https://nttga.me/cheat-report-rehber
    Alternatif Client KnightOnlineSetup2511

Senior Member weaswera's Avatar
    Infractions
    0/1 (15)
    Bdw altarını kestiğin zaman sana süre veriyor teslim etmen için o süreyi istediği gibi kullanabilir oyuncu ister teslim eder ister kale içine girer takım oyunu ile vermez istediği şekilde oynar bu arkadaşın ceza alması kadar saçma bir şey yok karşı ırkın görülmemesi oyunun sorunudur

Senior Member
    bdw de Altar sistemi geldiyinde epeydir bdw girmiyodum bir defasında girim dedim altarı kestım fakat verilecegini bilmiyodum altarı ver diyolar report edecem diyolar nasıl kıme verilecek bilmiyorum ceza almdım heralde report etmediler fakat report etselerdi ceza almam haksızlık olurdu

Senior Member
    Str priest bug abuse mi hocam bu ne kadar saçma bir yaklaşım. Ayrıca bu oyunu oyun yapan kombo sistemi bug abuse falan yazmışsınız. Altar işi saçma ama bunlar kadar değil.

Senior Member Vrij's Avatar
    Quote Originally Posted by BlackMbaku View Post
    BDW'de 25 dakika altarı tutana 3 değil 30 gün ceza verilmeli.
    Bence taktik olarak tutulabilir, neden?
    Eger taktik olarak abuse edilmemesi gerekiyorsa belirli bir süre olması lazım, yok.

Ben BDW filan girmiyorum aman linç etmeyin şimdi de, düşündüm tutan neden tutar. Adam NP kasmak için tutuyor olabilir, özel BDw charları var çünkü NP için, 80e demir atmış.
    ‘Olan olmuştur; olacak olan da olmuştur.’
    Zamansız 'an'da olmuş bitmişe, zamanlı ömrümüzde şahitlik etmekteyiz.

Moderator IBlackWicked's Avatar
    Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Vrij View Post
    Bence taktik olarak tutulabilir, neden?
    Eger taktik olarak abuse edilmemesi gerekiyorsa belirli bir süre olması lazım, yok.

Ben BDW filan girmiyorum aman linç etmeyin şimdi de, düşündüm tutan neden tutar. Adam NP kasmak için tutuyor olabilir, özel BDw charları var çünkü NP için, 80e demir atmış.
    Bazı sunucularda BDW esnasında hata oluşuyor ve karakterler görünmüyor. Bunu avantaja çevirmek için tutarsa ceza alır. Yoksa herhangi bir sorun yokken tutmasında bir sakınca yok. Karşı takım gidip tutan kişiyi öldürebilir.

Senior Member
    Nickname
    SepuLTura
    Class
    KO -> Portu
    Server
    KO -> Gaia
    Race
    El-Morad
    Daha bugün 1 bdw sinde yine aynı durum oldu yine video aldım. Daha önceki raporlarım ceza almıştı bunuda yüklüyeceğim.

Senior Member doltard_1's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by IBlackWicked View Post
    Bazı sunucularda BDW esnasında hata oluşuyor ve karakterler görünmüyor. Bunu avantaja çevirmek için tutarsa ceza alır. Yoksa herhangi bir sorun yokken tutmasında bir sakınca yok. Karşı takım gidip tutan kişiyi öldürebilir.
    Cruel enigma havoc gibi moblarin olduğu yere bowl tarafından giriş yapmak için npcler var . Bazı oyuncular bunun yanında öldüğünde sağ tıklayıp bunu ekranda açıp townda doğup bu confirme basmak suretiyle tekrar olduğu yere isinlaniyor mesala bu bug degilmidir . Bunu kullanda ceza alması gerekmezmi . Ntt kurallarına göre ceza verilir yaziyor